Skocz do zawartości

Temat ogólny o prockach Intel


Recommended Posts

Czyli dochodzi zmiana budy pod aio, przynajmniej 360 żeby było na zaś.
Coś mi się wydaje że 8 kafli popłynę.
Dobrze że zasilacze mam 1000W Gigabyte, chociaż trochę ulgi...
Kurła trzeba to dobrze przemyśleć, i przekalkulować żeby dwa razy w pierdziel nie dostać...

Link to post
Share on other sites

Zabawa będzie przednia, ale po premierze "non-K" i B660.

i5-12600K 10/16 wraz z płytą za 2 kloce, jawi się na bardzo dobry deal do giereczek, nadzieję trzeba mieć w tym, że nie będą to golasy jak B560, bo tych w segmencie "sub-500zł" była oszałamiająca ilość jakichś dwóch płyt, które w ogóle były warte rozważenia i to jeszcze trochę po premierze, a nie cenach MSRP.

 

Szykuje się kocioł i bardzo dobry czas na jakieś roszady, 5600X powinien stanieć, jako budżetowy, podstawowy (śmiesznie to brzmi, w kontekście przecież dopiero co świetnego "średniopółkowca") CPU do gierczenia, to byłby to większy fenomen od Ryzena 3600 dla zwykłego casuala, ale chyba nawet nie do końca dla niego - w e-sportówkach wykręca fantastyczne wyniki i byłby "go-to" dla dzieciaków czy spoceńców.

Taniejące DDR4 - ekstra, szkoda że B450 znikają powoli z magazynów i jak niedawno można było dosiąść Gaming Plus/Tomahawk/A-Pro za 250zł na promce, tak teraz zostają same niedobitki i chyba teoria o turbo-fajnym setupie za niewiele siana, już nie jest taka kolorowa.

Link to post
Share on other sites

Test spoko i jak ktoś szuka tylko do gier to DDR4 jest bardzo fajną opcją. Płyty pod DDR4 też tańsze i większy wybór.

 

 

kolejne porównanie. Ciekawe czy kolejne wersje biosów i łatki do systemu W11 zmienią coś w temacie wydajności DDR5, bo wygląda na to ze nawet moduły 6000Mhz nie wnoszą w sumie nic ponad te "tańsze" 5200Mhz. Pewnie trzeba poczekać na coś w okolicach 7000 i dużo niższym CL.

 

 

Edytowane przez r1023
Link to post
Share on other sites
16 minut temu, r1023 napisał:

Ciekawe czy kolejne wersje biosów i łatki do systemu W11

no wnoszą.Intel nie da zainstalować haswella a skylake 6 i 7 generacji nie dostanie aktualizacji.

Tak potrząc na te zagrywki tak średnio jest chęć szukania najszybszego cpu jeśli pochodzi z tej firmy

Tak osatnio szukałem sobie nuca do tv po tych wiadomościach oczy moje zwróciły sie na 5700u.

8/16 lepsze igpu i dalej proces 7nm jest lepszy jak 10.Tylko dałem sobie spokój,niech sobie popracuje..Polatam na tym do połowy 2024 i wtedy sie rozejrzę.

Bedzie lepsze albo za 1/3 używane

Link to post
Share on other sites
9 minut temu, janek20 napisał:

no wnoszą.Intel nie da zainstalować haswella a skylake 6 i 7 generacji nie dostanie aktualizacji.

Tak potrząc na te zagrywki tak średnio jest chęć szukania najszybszego cpu jeśli pochodzi z tej firmy

Tak osatnio szukałem sobie nuca do tv po tych wiadomościach oczy moje zwróciły sie na 5700u.

8/16 lepsze igpu i dalej proces 7nm jest lepszy jak 10.Tylko dałem sobie spokój,niech sobie popracuje..Polatam na tym do połowy 2024 i wtedy sie rozejrzę.

Bedzie lepsze albo za 1/3 używane

 

Jak widzisz takie zagrywki to przecież możesz zostać na Windows 10. Mnie bardziej interesuje to czy takie minimalne przyrosty wydajności mogą być spowodowane niedoskonałością oprogramowania, bo jeżeli się okaże że za chwile MS i Intel wyskoczą z jakąś poprawką która w magiczny sposób doda tym DDR5 skrzydeł to szkoda się pakować w DDR4, szczególnie jeżeli idzie o płytę, szkoda ze nie ma płyt z DDR4 i DDR5, ułatwiło by to przesiadkę i zmiany sprzętu.

Edytowane przez r1023
literówka
  • Lubię to 1
Link to post
Share on other sites

Dzieki za takie rady.Po 2025 ten windowas będzie dziurawy to powodzenia trzymać bankowe konto internetowe albo poczte

2 minuty temu, r1023 napisał:

Intel wyskoczą z jakąś poprawką która w magiczny sposób doda tym DDR5 skrzydeł to szkoda się pakować w DDR4

co najwyzej da siano microsoftowi i ubija starszy sprzet w nowszym oprogramowaniu.W 2 stronę sie nie da

Link to post
Share on other sites
2 godziny temu, janek20 napisał:

Dzieki za takie rady.Po 2025 ten windowas będzie dziurawy to powodzenia trzymać bankowe konto internetowe albo poczte

Starsze systemy nie są dla amatorów, co trzęsą portkami, bo aktualizacji nie ma. Chyba w tym roku widziałem restart bankomatu, na XP chodził. W banku po prostu nie wiedzą, że są nowsze systemy;)

Link to post
Share on other sites
5 godzin temu, BlackwhiteYT napisał:

Procek się nieźle grzeje na AIO 360 i otwartym testbenchu. ALe tylko jak dasz mu mocne obciążenie typu Blender czy CB R23.

W grach 50 st C

Czy to wina przewodnictwa ciepła procesora czy aio? Na 420 temperatury byłyby niższe?

Jak ze stabilnością temperatur? Gdy gwałtownie skoczy obciążenie to temperatura natychmiast wzrasta do maksymalnych wartosci czy stopniowo?

Link to post
Share on other sites
3 godziny temu, janek20 napisał:

Dzieki za takie rady.Po 2025 ten windowas będzie dziurawy to powodzenia trzymać bankowe konto internetowe albo poczte

co najwyzej da siano microsoftowi i ubija starszy sprzet w nowszym oprogramowaniu.W 2 stronę sie nie da


Kolego, do 2025 roku jeszcze 3 lata i ~2 miesiące. Trochę jeszcze sprzętu do tego momentu wyjdzie, sytuacja będzie zupełnie inna.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...