Skocz do zawartości

Temat ogólny o prockach Intel


Recommended Posts

Te wyniki są mega dziwne... Csgo, 5900x wolniejszy od 5600x, ale już 5950x szybszy. MSFS, 5950x wolniejszy od 5900x... 

 

Pobór mocy wygląda też zastanawiająco - w grach minimalnie mniej niż 5950x, w programach sporo więcej... 

Link to post
Share on other sites

Ty Rebel nie marudź tylko jako świadomy user o ugruntowanym tech-światopoglądzie składaj pre-order.^^

 

A tak serio, no to coś w końcu drgnęło, mam nadzieje, że zmobilizuje to również czerwonych do działania i nieco lepszej wyceny następnej generacji.

Dla mnie osobiście jednak na dzień dzisiejszy opłacalność całej platformy skutecznie przekreśla rzucanie się na nowy gen Intela jak szczerbaty na suchary.

Ale ja nie jestem Entuzjastą czy jak tam to się nazywa:->

  • Lubię to 1
Link to post
Share on other sites
3 minuty temu, pendzel_3 napisał:

opłacalność całej platformy skutecznie przekreśla rzucanie się na nowy gen Intela jak szczerbaty na suchary

Oni sami sobie rzucają kłody pod nogi. Powinni od razu wyjść z "tanimi" płytami B660 do 500 zł. O wiele więcej osób by te procki kupiło. 

Link to post
Share on other sites

No ktoś kto siedzi na 8 generacji czy zen2, albo za drogi był dla niego 5900x/5950x to może zacząć myśleć nad przesiadką

Teraz, Artok napisał:

Oni sami sobie rzucają kłody pod nogi. Powinni od razu wyjść z "tanimi" płytami B660 do 500 zł. O wiele więcej osób by te procki kupiło. 

Ale na starcie i tak wszystko sprzedadzą, przecie nie naprodukowali tego jeszcze tyle, na początek się sprzedaje to gdzie większy zarobek:)

Link to post
Share on other sites

Czekam na testy w wyższych rozdziałkach niż FHD, no i z innego źródła :) LTT to nie dla mnie, nie mam "zaufania" do tego kanału. Troszkę taki błazen show się zrobił. A kiedyś nawet zaglądałem.

Pomijając ceny i dostępność przesiedli byście się na nowego gena ?

Link to post
Share on other sites

Nie da się grać to tylko Integra do pulpitu czy Heroes 3, UHD 770 to praktycznie to samo co UHD 750 w 11 generacji, tyle samo Eu po 32, trochę wyższe taktowania

Spoiler

 Processor Graphics ‡ Intel® UHD Graphics 770
Graphics Base Frequency 300 MHz
Graphics Max Dynamic Frequency 1.55 GHz
Graphics Output eDP 1.4b, DP 1.4a, HDMI 2.1
Execution Units 32

 

Link to post
Share on other sites
3 godziny temu, nukalol napisał:

Czekam na testy w wyższych rozdziałkach niż FHD, no i z innego źródła :) LTT

 

Jestem w szoku bo jak robił test ryzena 1800x to zrobił w4K xD

a testy robi sie najlepiej w 720p ultra

8 minut temu, mirai99 napisał:

, ale w grach siedzi poniżej 125W

 

Normalne.

Ja obecnie sie mieszczę w 125 wtach z kręconym 10850k bo cpu load 50procent na otwartym gpu w grach multicore

Przy 100 procentach w grach będzie jakiś 170wat.

To bylo do przewidzenia ze bedzie nieźle

chip sporo wiekszy od rakiety a fizycznie sporo mniejszy.10nm zrobiło swoje 

Edytowane przez janek20
Link to post
Share on other sites
5 minut temu, mirai99 napisał:

ale w grach siedzi poniżej 125W, niżej niż 5900x i 5950x w ich testach.

Czyli pogłoski, że jest wydajny energetycznie do pewnej granicy, potem już moc rośnie szybciej niż wydajność, laptopowe procki będą pewnie wymiatać

Intel Alder Lake unofficial benchmarks show large differences in high and  low TDP

Link to post
Share on other sites

dwie gry dx11 u liptona.Ale po 100 klatek w kingdon delivency wiec tak średnio procesorowe miejsce

No dobra u blaka dx11 wyszło niecałe 20 procent szybciej od comety.

Czyli wymieniać nie trzeba.Nie odjedzie chyba ze coś w windowsie narobią dla starszych procesorów

Duzo lepiej ten procesor wypada w programach

Link to post
Share on other sites

Jestem miło zaskoczony - wygląda to naprawdę dobrze... albo nawet świetnie?

 

Wydajność w grach i5-12600K mocno zaskoczyła, prawie w każdym tytule jest wydajniejszy od flagowych procesorów AMD, nawet DDR4 pozwala na wyższą wydajność.

Ceny płyt Gigabyte na premierę, są chyba nawet identyczne co Z590. Tnąc na podzespołach, i5-12600K + Z690 DDR4 + DDR4 3600Mhz + chłodzenie wystarczające do "stock" zegarów = ~3k, cenowo wychodzi bardzo podobnie co platforma z 5800X.

Cieszy usprawnienie poboru względem poprzedniej generacji, 10/16 i5-12600K ma niższy pobór po OC, niż 6/12 i5-11600K, ale chyba najbardziej zysk w software'ach i to jaką wydajność prezentuje średniak w grach.

 

Od lat nie było takiego progresu, dzieje się.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites
8 minut temu, Leminairre napisał:

nawet DDR4 pozwala na wyższą wydajność.

 

jakoś nie wierze na dobrą wydajność w grach przy 2x 8gb ddr4

3 minuty temu, wrobel_krk napisał:

teraz AMD musi się spiąć

z zenem 3d? xD

Co do testu lipton ,black są to power pointy a nie gameplay.Nie znana jest gpu load i cała odpowiedzialność na testującym

Edytowane przez janek20
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...