Skocz do zawartości

Temat ogólny o prockach Intel


Recommended Posts

Nie kupuj 590. To jest overpriced porażka. Dopłacasz 30% ceny za 10% wydajności względem RX 580 8GB.

To jest ta sama karta, z tym że chip jest w 12nm zamiast 14nm, ale sam nm... nic nie daje bowiem rdzenia nie przeprojektowano i ciąle jest to 1:1 ten sam układ.

 

Ja np. kupiłem Sapphire Nitro+ 8GB (RX 580) i po OC zrównałem się z RX 590 (którego nie podkręcisz... bo wyżyłowany na maksa fabrycznie). 

Tak więc zaoszczędź te kilka stówek. Będzie na piwo, wino, gumki whatever.  Serio 590 to porażka i żart ze strony AMD. 

 

I jak kupować to tylko Sapphire Nitro+, bowiem przy każdej innej karcie będziesz narzekał jak połowa userów, którzy wybrali tańsze wersje. Asrock, XFX jest gorący i baaardzo głośny.  A ASUS ma tylko jedną 8pin wtyczkę co kastruje go z miejsca plus nie ma chłodzenia VRM (sekcji zasilania), chociaż sam cooler robi świetną robotę. 

Link to post
Share on other sites

To zejdź do ryzena i dołóż do GPU różnicę w kasie. Szkoda dokładać do procka który ci nic nie da przy takiej karcie skoro można zamiast tego dołożyć do GPU i cieszyć się wyższą wydajnością. Za 1600 można mieć już 2060 który tego rx'a wciąga nosem. 

 

EDIT: Albo jak kolega wyżej radzi jeżeli budżet naciągnięty to po prostu chociaż zejdź do 580, bo szkoda przepłacać za 590 która z jednej strony jest stanowczo za droga w stosunku do starszego modelu, a z drugiej stanowczo za słaba w stosunku do trochę droższej 2060.

Edytowane przez wojciechu15
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Ryzen 2600 + RTX 2060 to byłoby świetne i bardzo mocne kombo. W dodatku karty nvidii a dokładniej ich sterowniki lubią się z wielowątkowymi ryzenami. 

Chociaż osobiście przy obecnej sytuacji na rynku... może jednak lepiej brać RX 580 8GB Nitro+ i mieć wyrąbane przez ten okres. Do tego może zamiast Intela jakiś Ryzen 2600 na płycie X470 (nie B450) - co umożliwiłoby kiedyś (za rok-dwa) zupgradować CPU bez ponoszenia dodatkowych kosztów. 
Co by nie mówić jest to opłacalny i komfortowy setup. 

Edytowane przez Revenant
Link to post
Share on other sites
  • 2 miesiące temu...

Procesory Intel Comet Lake nawet z 10 rdzeniami, nadal w 14 nm
 

https://antyweb.pl/procesory-intel-comet-lake-nawet-z-10-rdzeniami-nadal-w-14-nm/
 

Intel: procesory w litografii 10 nm dopiero pod koniec 2019 roku

https://pclab.pl/news78506.html
 

Intel Core 10. generacji - znamy specyfikację nowych procesorów Ice Lake i Comet Lake
 

http://www.benchmark.pl/aktualnosci/intel-core-10-gen-specyfikacja-procesorow-ice-lake-i-comet-lake.html

Edytowane przez wsde
Link to post
Share on other sites
  • 1 miesiąc temu...
  • 3 tygodnie później...

I cyk nowy socket s1159  :rotfl:  :rotfl:  :rotfl:

 

Dziękuję, postoję.  :rotfl:

Ja chce czasy LGA 775 z powrotem u Intela...  :cry:  :cry:  :cry:

Oni chyba bardzo nie chcą utrzymać pozycji na rynku. Głąby w Intelu myślą że HEDT to jest chyba 90% rynku, albo że ludzie są na tyle głupi by dopłacić za 10-20fps więcej w grach, gdy average FPS jest już grubo powyżej 144 lub 165hz lol. 

Link to post
Share on other sites

W planie wydawniczym 10. generacja zapowiadana nie była na Q1 2020 czasem?

 

Poza tym - pozamiatane? Gdy komety zawitają w końcu na nieboskłonie to Zen2 będą sporo tańsze i wyprzedawane z racji nadchodzącej premiery Zen3 w 7nm+ (tak jak ostatnie kilka miesięcy się działo z Ryzenami 2000).

Link to post
Share on other sites

I dalej 14nm?? Słabo trochę :( Myślałem że w końcu chociaż do 10 zejdą...

 

Zapowiada się że 9700K wystarczy mi na dwa lata jeszcze spokojnie :)

 

Jak pokazała konkurencja to i w 7nm można nie dać rady. 9700k spokojnie wystarczy jeszcze na trochę.

Edytowane przez r1023
Link to post
Share on other sites

Jakiś test masz, o którym nie wiemy? Bo na razie widzę je na jednym slajdzie bez info kiedy mogą być. Niby jesienią premiera ale to nie to samo co dostępność a z tym Intel ma problemy.

Link to post
Share on other sites

Ile oni jeszcze zamierzają wałkować to 14nm, to już nawet śmiesznie wygląda z tymi trzema +++ :P Liczyłem, że przejdą na 10nm to przynajmniej byłaby jakaś nowość. Jeszcze może gdyby to było pod obecny socket byłoby po części akceptowalne ale znowu nowy socket? Po co, tylko dla zasady? :>  :facepalm: Jaki tu jest sens kupowania drogich płyt skoro taka płyta starcza na jedną, góra dwie generacje... 

  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...