Skocz do zawartości

Temat ogólny o prockach Intel


Recommended Posts

Godzinę temu, Rebelmind napisał:

Przypomnę Ci tylko jak on testował iGpu w APU w Csgo (stał na midzie D2 i patrzył w niebo) :/

 

A no tak, faktycznie, jak mogłem to zapomnieć. Mimo wszystko W1zzard jest legendą w branży i na TPU wciąż chetnie zaglądam.  HU to z przymrużeniem oka bo są lekko tendencyjni. Ja tam ufam najbardziej Jezusowi, jakby mógł mnie okłamać? :D

 

37 minut temu, kampers napisał:

A to jakas godzina bedzie czy co by to wszystko zobaczyc?

Jutro o 15.00

39 minut temu, janek20 napisał:

Kase dostanie lipton bo ma grzywkę xD

Jemu to akurat x-kom zapłaci nawet za gadanie głupot. A może nawet zwłaszcza wtedy.

Link to post
Share on other sites
3 godziny temu, janek20 napisał:

wiadomo ze HU ,linus ,dwa centy czy GN kasy nie dostana bo maja tylk miliony subów.Kase dostanie lipton bo ma grzywkę xD

niech sie ciagną.Raz spaleni to sie tam nie zaglada.Sa mniejsi bez piskliwego głosa jak linus i nie robią fejków za kase


Kto gdzie spalony?

I kto robi fejki za kasę?

 

  • Haha 1
Link to post
Share on other sites

Linus nie, po pierwszym filmie o delidzie.

 

Tech Jezus, hadwareunbox, der8auer - święta trójca pc hardware review, jeśli ktoś uważa któregokolwiek z nich za tendencyjnego to jest tendencyjny 

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Cholernie ciekawa ta premiera. Nie dość, że dodatkowe rdzenie to jeszcze szybsze pamięci. Na start tylko od razu jestem rozczarowany  poborem prądu i nie kompatybilnością chłodzenia z poprzednich generacji. Może producenci udostępnia jakieś adaptery bo koszt zakupu nowej platformy i tak będzie wysoki...

Link to post
Share on other sites

Pewnie będą.A co do dziur asus zrobił 8? wiec to ograniczenie sztuczne jak normalnie 4 sie nie dało

Mnie cieawi czy na 2x8 jest quad chaell ram.Bo jeśli nie to beda wolniejsze jak ddr4

Już widze jak na pclabie zamawiają  12xx ale z 2x8 gb  ddr4.

Nieźle podcięty bedzie jak to dla skylake jest na styk

Poźniej wyjda kwiatki ze 12900k w grach na równi z 10900k

Link to post
Share on other sites
Godzinę temu, janek20 napisał:

Pewnie będą.A co do dziur asus zrobił 8? wiec to ograniczenie sztuczne jak normalnie 4 sie nie dało

Mnie cieawi czy na 2x8 jest quad chaell ram.Bo jeśli nie to beda wolniejsze jak ddr4

Już widze jak na pclabie zamawiają  12xx ale z 2x8 gb  ddr4.

Nieźle podcięty bedzie jak to dla skylake jest na styk

Poźniej wyjda kwiatki ze 12900k w grach na równi z 10900k


Masz na myśli DDR5?
I OCB z quad channel, chodzi o double rank, czy o to, że ddr5 ma dwa strumienie danych więc 2 kości x 2 strumienie to miałoby być quad channel?
I czego dziur? Slotów RAM? Jakie ograniczenie?

Serio, już nie trolluje, ale fajnie by było jakbyś czytał posty przed "dodaj odpowiedź" bo serio głowa boli jak się to czyta potem. Minimalny poziom korekty...

 

1 godzinę temu, ernorator napisał:

Linus nie, po pierwszym filmie o delidzie.

 

Tech Jezus, hadwareunbox, der8auer - święta trójca pc hardware review, jeśli ktoś uważa któregokolwiek z nich za tendencyjnego to jest tendencyjny 



Co zrobił w pierwszym filmie o delidzie? Piąte po dziesiąte pamiętam że robił specjalnym imadłem, liquid metal, więc pewnie to jakiś 8700k był, nie?

Link to post
Share on other sites
3 godziny temu, mirai99 napisał:

I OCB z quad channel

jestem końcowym użytkownikiem a nie inżynierem.Interesuje mnie tylko praktyczne rozwiązanie i korzyści a nie budowa

W ddr4 duall rank otrzymalo 32 gb dlatego myśle ze 2x 8 ddr5 będzie duall tylko a nie quad.

Chip urósł o 100 procent względem skylake to takie kości ddr4 SR co maja niektórzy z pclaba a zamówili 12600k do 12900k choćby były 4000mhz to dla Aldera jak ddr5 dla rtx 3090

https://images2.imgbox.com/73/f1/Pp1ci963_o.pnghttps://images2.imgbox.com/73/f1/Pp1ci963_o.png

ram 6400 cl36

wow nieźle przekopało wszystko co na rynku.

Tylko to tr dx12 wiec liczba rdzeni ,przepustowość ram a na końcu cpu

 

a ten dalej grzebie w lutowanych procesorach byle by swoje maszynki sprzedać xD

Edytowane przez janek20
  • Dzięki 1
Link to post
Share on other sites
8 godzin temu, mirai99 napisał:


Co zrobił w pierwszym filmie o delidzie? Piąte po dziesiąte pamiętam że robił specjalnym imadłem, liquid metal, więc pewnie to jakiś 8700k był, nie?

Wyszło mu, że delid jest bardzo trudny i nie daje żadnych efektów a nawet daje negatywne w kwestii temperatury i procesory Intela działają bardzo dobrze bez niego. 

  • Haha 4
Link to post
Share on other sites

Najtańsza płyta atm to kosz rzędu 800-850 pln. "Tanie" alternatywy typu B660 najwcześniej za pół roku. 

24 minuty temu, wrobel_krk napisał:

Niby wyciek od Linusa testu Aldera, wygląda dość wiarygodnie

 

U mnie filmik się nie otwiera, napisze ktoś co w nim jest? 

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...