Skocz do zawartości

Temat ogólny o prockach Intel


Recommended Posts

5 minut temu, Joint21 napisał:

te B760 będą jakieś godne uwagi czy Z690 lepiej bo na Z790 nawet nie patrze ;p

Ponoć Z790 będą obsługiwać DDR5 7000.

więc to nie dla plebsu 

11 minut temu, Joint21 napisał:

jest jakieś info kiedy pojawia się zablokowane procesory?

Szkoda kasy wydawać na CPU bez K.

Link to post
Share on other sites
1 minutę temu, Joint21 napisał:

To jaki najlepiej proc do gier w takim razie ,13900k z tym poborem odpada na pewno ,13900 widziałem że nie będzie jakoś drastycznie słabszy ale pobór dużo niższy. No i nie zamierzam podkręcać to na co mi te K już kupiłem 8700k i nigdy nie podkręciłem.

Moim zdaniem i5 13600 , zrobic uv i wydajność i pobór mocy lepszy niż i9 12900 

Link to post
Share on other sites

Najlepszy cena/wydajność to 13600k. Dziś k nie oznacza tylko podkręcanie, więcej małych rdzeni (w grach mało ważne) plus wyższe taktowania i lepsze biny. 13600k w grach wypada jak 12900k więcej nie potrzeba. Przejście z 8700k to skok minimum 20% w 1080p, 15% w 1440p. 13600k posadzisz na b660 z tych sensownych co wymieniłem.

Edytowane przez wrobel_krk
literówka
Link to post
Share on other sites
17 godzin temu, Artok napisał:

Uwaga posiadacze płyt Asus Z690. Przed umieszczeniem Raptor Lake na płycie głównej należy zaktualizować sterowniki chipsetu do wersji ME_Intel_v16.1.25.1917 

 

Inaczej będą się działy cuda, gdy komputer wstanie z nowym procesorem. 

Teraz to mnie przestraszyłeś, jak to zrobić na płycie Asus Strix Gaming Z690 przed wsadzeniem procka 13700K? https://rog.asus.com/motherboards/rog-strix/rog-strix-z690-a-gaming-wifi-model/

 

Link to post
Share on other sites
3 godziny temu, droid napisał:

Teraz to mnie przestraszyłeś, jak to zrobić na płycie Asus Strix Gaming Z690 przed wsadzeniem procka 13700K? https://rog.asus.com/motherboards/rog-strix/rog-strix-z690-a-gaming-wifi-model/

 

Aktualizujesz BIOS, włączasz komputer mając wciąż 12 generację na pokładzie i instalujesz sterowniki Intel ME. Z tego co widzę to w przypadku płyt Gigabyte należy zrobić to samo. 

Można też zainstalować Intel ME po włączeniu komputera z 13. generacją, tylko wtedy nie działa pierwszy slot dysku M.2 - więc nie wsadzaj tam dysku systemowego. 

Link to post
Share on other sites

OC i UV to zawsze dobry pomysł. Ale patrząc z mojego punktu widzenia nie ma sensu oc. 

Z 3060ti nic więcej nie osiągnę w grach, szkoda prądu i grzać procka :D. W davinci resolve się zobaczy jakie są zyski. Na czasie renderowania jakoś mi nie zależy, minuta w tą czy tamtą nic nie zmieni. Bardziej zależy mi na komforcie pracy w samej aplikacji. A druga sprawa kupuje płytę na h670 więc i tak oc nie będę mógł zrobić. 

 

Link to post
Share on other sites
5 minut temu, Kawabonga napisał:

OC i UV to zawsze dobry pomysł. Ale patrząc z mojego punktu widzenia nie ma sensu oc. 

Z 3060ti nic więcej nie osiągnę w grach, szkoda prądu i grzać procka :D. W davinci resolve się zobaczy jakie są zyski. Na czasie renderowania jakoś mi nie zależy, minuta w tą czy tamtą nic nie zmieni. Bardziej zależy mi na komforcie pracy w samej aplikacji. A druga sprawa kupuje płytę na h670 więc i tak oc nie będę mógł zrobić. 

 

 

Dołóż do z690 to najtańsze MSI jest spoko miałem kilka takich i naprawdę daje rade płytka. Będziesz miał więcej opcji dla procka i z pamięci więcej wyciśniesz.

Link to post
Share on other sites

Kupuje asrock h670 steel legend. Zależy mi aby był LAN 2.5G. Ma praktycznie wszystko co potrzebuje. Na h670 ramy gorzej się kręcą? 

Teraz na i7 9700 mam ustawione na 3833mhz. Zysku raczej nie poczuje nawet jak pójdą na 4000 na nowej platformie. 

14 minut temu, Artok napisał:

:D

Teraz wszystko jasne - trzeba uspokoić wewnętrzny weltschmerz, który nie dawałby spokoju w przypadku realizacji czarnego scenariusza. A tym czarnym scenariuszem są duże zyski z OC i płyta H670 w obudowie. 

Tak jak mówisz, spokój wewnętrzny zapewniony, a nawet jak kupię jakiegoś rtx 4060ti albo 4070 to też spokojnie ten procek bez oc wystarczy :)

Link to post
Share on other sites
27 minut temu, Kawabonga napisał:

Kupuje asrock h670 steel legend. Zależy mi aby był LAN 2.5G. Ma praktycznie wszystko co potrzebuje. Na h670 ramy gorzej się kręcą? 

 

 

z 670 chyba usunięto opcje OC procesora, co za tym idzie ciekawe czy jest opcja swobodnej regulacji napięć CPUSA I VDDQ, te napięcia sa przydatne do ustawienia pamięci.

Link to post
Share on other sites
Godzinę temu, wrobel_krk napisał:

Ciekawa opcja ten gigabyte Z690, zwłaszcza że teraz używam SB Audigy 4 na PCI i po przesiadce już jej nie wsadzę do pci-e :/ . A GB Z690 ma dźwiękówkę ALC 1220 to lepiej niż ALC 897 na Asrocku H670 . Z drugiej strony nie ma wyjścia na wifi a w asrock ma dedykowany port m2 a teraz na z370 mam taką kartę wsadzoną  . Róznica w cenie to 70zł :co: 

Edytowane przez Kawabonga
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...