Skocz do zawartości

Temat ogólny o prockach Intel


Recommended Posts

Elektronika też traci na wartości (nie licząc RTX non Lhr, bo te zyskują :D). 

 

Można czekać na premierę Raptora / Raphaela ale kto wie jak będzie z krypto / dostępnością / (tu wpisz własną wymówkę). 

 

Kupujesz sprzęt wtedy kiedy masz potrzebę lub ochotę. Można poczekać na konkretną premierę ale też i po co? Ja jestem z tych, co mają względnie sporą rotację sprzętu - poluje na okazje, a następnie max po roku wymieniam niewielkim kosztem na nowszy. 

 

Czy potrzebuje tego? Niekoniecznie, csgo zapewne chodziłby nadal zacnie na 5775c + rx 480/4GB gdyby ten pierwszy nadal żył. Ot, takie hobby. 

Edytowane przez Rebelmind
Literówka
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites
10 minut temu, r1023 napisał:

premiera 4080 zbiegnie się pewnie mniej więcej z Raptor Lake, jak nie musisz zmieniać poczekaj.

Poza tym kolejna generacja AMD jak i Intel beda only DDR5 czyli w uj hajsu na same ramy bedzie trzeba wydać na bank. 

 

Wracając, bardziej chciałem sie upenić czy kupujac 12600k uciagne kolejna generacje kart, jak wcześniej pisałem przesiadłbym sie wtedy na 1440p

11 minut temu, Rebelmind napisał:

Elektronika też traci na wartości (nie licząc RTX non Lhr, bo te zyskują :D). 

 

Można czekać na premierę Raptora / Raphaela ale kto wie jak będzie z krypto / dostępnością / (tu wpisz własną wymówkę). 

 

Kupujesz sprzęt wtedy kiedy masz potrzebę lub ochotę. Można poczekać na konkretną premierę ale też i po co? Ja jestem z tych, co mają względnie sporą rotację sprzętu - poluje na okazje, a następnie max po roku wymieniam niewielkim kosztem na nowszy. 

 

Czy potrzebuje tego? Niekoniecznie, csgo zapewne chodziłby nadal zacnie na 5775c + rx 480/4GB gdyby ten pierwszy nadal żył. Ot, takie hobby. 

Spójrz w góre


No chce wymienić bo mam pieniądze i taką cheć, nie jestem wybitnie wymagający ale tez nie mam ochoty grac na niskich :P

W porównaniu do ciebie jednak chce zeby sprzet wystarczył na te 2 lata tak. (tak średnio wychodzi u mnie wymiana sprzetu)

Link to post
Share on other sites

12600k w połączeniu z 3080/3070Ti lub następcą wystarczy w zupełności do grania w 1440p na więcej (moim zdaniem) niż dwa najbliższe lata. 

 

Gdybym miał kupować zestaw dla siebie z zamiarem przesiadki NAJWCZEŚNIEJ po 2-3 latach brałbym właśnie 12600k na płycie B660 DDR4 (nie widzę sensu dopłaty do Z690 ani przeplaty i czekania na DDR5) w parze z RTX 3070 Ti lhr (mało popularny model wśród górników, względnie przyzwoita dostępność). Z resztą, miałem w okresie styczeń 2021 - czerwiec 2021 Asus 3070 EK i była to NAJCIEKAWSZA karta, jaką widziałem u siebie w ogóle. 

Edytowane przez Rebelmind
Za dużo "właśnie" :D
Link to post
Share on other sites
38 minut temu, Rebelmind napisał:

Znaczy sie AMD zachce podnieść ceny za płyty? :D

  • Haha 1
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

@Up obniżyć za procesory.

 

Z tego co liczę wstępnie to i5-12400f + H610 mogą być w tej samej cenie (lub nawet tańsze!) niż sam 5600x.

 

Swoją drogą dzisiaj pogoniłem 5800x (~1400 pln), jutro lecę odebrać tymczasowego następcę. 

  • Smutne 1
Link to post
Share on other sites

https://www.purepc.pl/poznalismy-ceny-kolejnych-plyt-glownych-z-chipsetami-h610-oraz-b660-tym-razem-mowa-o-platformach-od-firmy-asus

 

Chyba nie bedzie tak tanio jak by sie chciało, 700zł za taką biede. Chyba bedzie opłacało sie dołożyć do najtańszej z690.

Zobaczymy co z reszta producentów

Link to post
Share on other sites

Mogę Ci w ciemno zagwarantować, że Asus B660m Prime będzie w sklepach za około 500-550 pln (patrząc po cenach Asrocka i Gigabyte) i będzie to całkiem sensowna płyta nawet pod 12600k (dla nie-kręcących). 

Link to post
Share on other sites
W dniu 29.12.2021 o 21:16, Rebelmind napisał:

 

Z tego co liczę wstępnie to i5-12400f + H610 mogą być w tej samej cenie (lub nawet tańsze!) niż sam 5600x.

 

Jak pisałem, po wstępnych informacjach to sie przeliczyłeś i ryzeny jezeli amd utrzyma cene albo delikatnie obnizy to intel jednak nie bedzie takim opłacalnym wyborem.

 

Zobaczymy, i tak wezme i5 ale zależnie jakie płyty MSI da to poleci z690 . . .

Link to post
Share on other sites

Zobaczymy ile płyt jest w ogóle w pełni gotowych na non-K, to jest to na co czekam.

Partanina z B560 zostawiła zabójcze dwie (?) płyty główne, które można nazwać budżetowymi i mieć pewność, że w żaden sposób nie ograniczą dopiero podstawowej i5-11400.

 

Wydając serio budżetowe płyty główne, na których nie strach posadzić i7, Intel mógłby pograć na nosie AMD ich kartą.

Zawsze jest gdzieś ta reperkusja, że w porównaniu do AM4, płyty Intela wyglądają jak pół-produkt i działają często też, choć CPU jest bardzo atrakcyjne.

Link to post
Share on other sites

eh kurde, nie potrafie sie zdecydować, i5 czy jednak ryzen 5600x (tańsze płyty rekompensują mniejszą wydajność) ale zależy jak bedzie z 6600X i biosami do płyt dla tych procków.

 

Weźcie mnie może jakoś zmotywujcie do jednego procka xD, za intelem stoi integra, za AMD jednak mimo wszystko cena (ale czekamy na CES)

Edytowane przez stach122
Link to post
Share on other sites

Ja też czekam na CES Stasiu, 4 dni i będzie wszystko wiadomo. Obecny 5900x będzie szedł do wymiany, bo nie dam prawie 2000 pln za procka do dwóch gier (w sensie: już dałem ale będzie wymiana). 

 

Na bank B550/X570 dostaną biosy pod R6000. Jestem również niemalże pewien, że Ryzen 5000 czeka korekta cen. Myślę, że bez problemu zestaw B550 + 5600x kupisz jeszcze w styczniu w okolicach 1500 pln. 

Link to post
Share on other sites

Ta tylko ja widze że AMD 6x00 ma mieć niby premierę najszybciej po koniec stycznia, a mi sie juz czekać nie chce. Poza tym te 3d cache moze być uzyte przykładowo tylko w 5800x w góre. Ceny mogą być wyższe. . . jak przykładowo ta odświeżona seria 3x00XT

Edytowane przez stach122
Link to post
Share on other sites
Godzinę temu, Rebelmind napisał:

Ja też czekam na CES Stasiu, 4 dni i będzie wszystko wiadomo. Obecny 5900x będzie szedł do wymiany, bo nie dam prawie 2000 pln za procka do dwóch gier (w sensie: już dałem ale będzie wymiana). 

 

Na bank B550/X570 dostaną biosy pod R6000. Jestem również niemalże pewien, że Ryzen 5000 czeka korekta cen. Myślę, że bez problemu zestaw B550 + 5600x kupisz jeszcze w styczniu w okolicach 1500 pln. 


Rebel, co ty odwalasz? Sprzedałeś 5800x żeby kupić 5900x i teraz wybrzydzasz?

Link to post
Share on other sites

Sprzedałem 5800x teraz żeby nie sprzedawać po CES, bo liczę że będą obniżki. 5900x kupiony z ciekawości, bo chciałem sprawdzić czy faktycznie są AŻ takie różnice w temperaturach. 

 

Tego 5900x będę oddawał, bo procek nie był nawet brany z założeniem, że zostanie. Docelowo wjedziesz R5 6600x (o ile wyjdzie) lub R7 6800x. 

Link to post
Share on other sites
12 minut temu, Rebelmind napisał:

Sprzedałem 5800x teraz żeby nie sprzedawać po CES, bo liczę że będą obniżki. 5900x kupiony z ciekawości, bo chciałem sprawdzić czy faktycznie są AŻ takie różnice w temperaturach. 

 

Tego 5900x będę oddawał, bo procek nie był nawet brany z założeniem, że zostanie. Docelowo wjedziesz R5 6600x (o ile wyjdzie) lub R7 6800x. 


I jak temperatury?

Mam mojego na Arctic Liquid Freezer II 280mm i na "idle", czyli przeglądarka/discord/steam itp siedzi na 50 stopniach, a pełne obciążenie 70-75.

Link to post
Share on other sites

No to bardzo podobnie u mnie. Na razie zrobiłem lekkie OC (4600 MHz, 1.275 VCore) i przeżyłem cinszkie zdziwko. 

 

W CB R23 mam identyko temperatury jak przy 5800x (niecałe 82°C), tyle że ten R9 pobiera z dobre 80W więcej :o

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...