Skocz do zawartości

Temat ogólny o prockach Intel


Recommended Posts

No właśnie tak patrzę i zablokowane i5 i7 (btw ciężko znaleźć jakieś testy czy porównania zablokowanych wersji) i jakoś niewiele nie odbiegają, poza tym widziałem że różnice można zbić odblokowując power limity.

Link to post
Share on other sites
48 minut temu, r1023 napisał:

Power limitem raczej różnicy nie zbijesz, bo kto ustawia sobie power limity na wersji K ?

Posiadacze 12900k którzy nie chcą aby stockowo siedział im na 100 stopniach przy przeciętnym chłodzeniu gdy zapuszczą jakieś długotrwałe wielowątkowe zadanie.

 

Czyli wielu 'starych wyjadaczy' za granicą, bo tam ten procesor kosztuje tylko kilkaset dolarów. 

Link to post
Share on other sites
21 minut temu, walker napisał:

Posiadacze 12900k którzy nie chcą aby stockowo siedział im na 100 stopniach przy przeciętnym chłodzeniu gdy zapuszczą jakieś długotrwałe wielowątkowe zadanie.

 

Czyli wielu 'starych wyjadaczy' za granicą, bo tam ten procesor kosztuje tylko kilkaset dolarów. 

 

gdy zrobią to czy zrobią tamto za dużo warunków żeby na silę argumentować ustawianie power limitu na topowym sprzęcie.  ;)  kupujesz taki procesor to masz do niego chłodzenie dodatkowo ustawiasz napięcia w biosie i nie masz 100stopni.

Link to post
Share on other sites
1 godzinę temu, Rebelmind napisał:

@stach122Niewiele nie odbiegają? To porównaj sobie 12600k i 12600 nonK :/

No dobra, zapomniałem ze zablokowane wersje i5 nie maja rdzeni E.

 

Kurde, czekam na te płyty B660 i biore chyba i5 12600K (albo zobaczymy jak z ryżami 6600X z b550)

Edytowane przez stach122
  • Lubię to 1
Link to post
Share on other sites
23 minuty temu, Rebelmind napisał:

No to dokładnie tak jak ja :D

Masz na myśli dobra płyta b660 i ta i5? ;)

 

 

 

 

Właśnie znalazłem filmik z zablokowanym intelem i7 11gen i po zwiększeniu power limitu do 125W zyskuje sie z 5% jednakże trzeba mieć porządnie chłodzona sekcje. Mam i tak zamiar kupić porzadną (i tak wyjdzie taniej od z690).  Czy ktoś może mi tylko potwierdzić czy na płytach B660 (intel) bedzie można także owe limity zwiększyć, zwiększa to sens kupowania i7 12700(non K) gdyż głównie celuje w ten procesor (na drugi  wybór wspominania wcześniej i5, ostatecznie AMD 6600X ale ceny mogą być nie takie fajne). 

 

W sumie jedynie mi powedzcie, które chłodzenia maja juz dostpene zestawy pod lga 1700? Zabrałbym se moze od nich chłodnice 280mm

Edytowane przez stach122
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites
41 minut temu, r1023 napisał:

to nie lepiej od razu 12700k ?

 

Raz i5 12600k ma taką sama wydajność a jest faktycznie 600zł tańsza, fakt 8 rdzeni to bardziej przyszłościowe jednakże i7 (tak wiem ze sa jeszcze e core ale one to na razie to tak nikomu niepotrzebne) żre nieporównywalnie więcej prądu a wydajności więcej prawie wcale. Ja jeszcze troche mysle nad zablokowana wersją i7 ale to sie jeszcze okaże w praniu. Jak AMD przegnie z cenami swoich odświeżonych ryzenów biore intela

Edytowane przez stach122
  • Lubię to 1
Link to post
Share on other sites
15 godzin temu, stach122 napisał:

 

Raz i5 12600k ma taką sama wydajność a jest faktycznie 600zł tańsza, fakt 8 rdzeni to bardziej przyszłościowe jednakże i7 (tak wiem ze sa jeszcze e core ale one to na razie to tak nikomu niepotrzebne) żre nieporównywalnie więcej prądu a wydajności więcej prawie wcale. Ja jeszcze troche mysle nad zablokowana wersją i7 ale to sie jeszcze okaże w praniu. Jak AMD przegnie z cenami swoich odświeżonych ryzenów biore intela

 

Stwierdzanie że i7 nie ma więcej wydajności od i5 trochę mija się z prawdą. Tak jak już wcześniej pisałem do grania 12600k.

 

15 godzin temu, Rebelmind napisał:

B660 + 12600k lub Ryzen 6000 / ewentualnie 5900x.

 

 

Nie widzę powodów żeby dopłacać za dodatkowe rdzenie. 

 

Zaproponowałem i7 bo się zastanawiasz nad 5900x który jest droższy, a teraz piszesz że nie chcesz dopłacać za dodatkowe rdzenie, chyba ze nie chcesz dopłacać za rdzenie u intela ale u amd już tak, to spokojnie bierz 5900x bo to nadal fajny procesor.

Edytowane przez r1023
Link to post
Share on other sites

W sumie to prawda leży po środku. 
Do współczesnego grania - 12600k all the way. Jeżeli ktoś natomiast ma cebulke w sercu (długoterminowo) i będzie siedział na platformie 5-8 lat (ponad połowa kupujących? może i nawet więcej osób...) to 12700K może się przydać w świecie wielowątkowości. Nawet w grach powoli coś się ruszyło po tym jak Ryzen schłodził piekło. 

 

Trochę więcej cache, dwa P-cores (4 wątki) in plus... trochę to może lepiej chodzić za te 5+ lat. 

Znając życie po ostatnich rewolucjach teraz rynek mocno zwolni, tym bardziej biorąc pod uwagę cyrki związane z produkcją i zaostrzający się konflikt z Kubusiem Puchatkiem (cała Azja stoi na szpilkach). 

 

Link to post
Share on other sites
2 godziny temu, r1023 napisał:

chyba ze nie chcesz dopłacać za rdzenie u intela ale u amd już tak, to spokojnie bierz 5900x bo to nadal fajny procesor.

I tu mnie masz :D

 

W tej chwili widziałem, że przesiadka z 5800x na 5900x wyniosłaby mnie jakieś 400 pln. Dla mnie największa zaleta Ryzen 9 - szczególnie na tle obecnego R7 - to temperatury. Pomimo tego, że siedzę chyba na dosyć dobrym LC to w ekstremalnie mocno procesorowych miejscach w takim Path of Exile Ryszard ma lekko ponad 80°C i czuć ten żar od chłodnicy. 

 

Tę 6P+4e w 12600k to idealna dla mnie liczba rdzeni, szczególnie w tej cenie. Gdyby 12600 nonK też miał te 4e (i klasycznie niższe zegary i zablokowany mnożnik) to leciał by do mnie w chwili premiery. 

 

Tak samo zapowiada się, że 12700 nonK będzie symbolicznie tańszy względem wersji z K, co dla niestety go przekreśla. 

 

Bardzo liczę na to, że Intel przy płytach B660 dokręci śrubę Czerwonym cenowo przez co AMD będzie się musiało ogarnąć i zarówno Zen3+ jak i obecne Rysie 5000 będą musiały dostać korektę cen. 

Link to post
Share on other sites

Tylko taki urok 5800x że to jedno pełne ccd, dlatego temperatury są wyższe, mi też dobijają pod 80 stopni w kompilacji kodu. No i więcej watów ciągnie niż 3700x, ale wydajność też lepsza. Ale i tak mniej ciepła produkuje od Intela, problem to mała powierzchnia oddawania ciepła, a nie ilość watów

 

Co do Intela Adlera to nawet 12600k po OC i bez limitów pociągnąć:

power-stress.png

 

 

Link to post
Share on other sites
5 godzin temu, Rebelmind napisał:

I tu mnie masz :D

 

W tej chwili widziałem, że przesiadka z 5800x na 5900x wyniosłaby mnie jakieś 400 pln. Dla mnie największa zaleta Ryzen 9 - szczególnie na tle obecnego R7 - to temperatury. Pomimo tego, że siedzę chyba na dosyć dobrym LC to w ekstremalnie mocno procesorowych miejscach w takim Path of Exile Ryszard ma lekko ponad 80°C i czuć ten żar od chłodnicy. 

 

Tę 6P+4e w 12600k to idealna dla mnie liczba rdzeni, szczególnie w tej cenie. Gdyby 12600 nonK też miał te 4e (i klasycznie niższe zegary i zablokowany mnożnik) to leciał by do mnie w chwili premiery. 

 

Tak samo zapowiada się, że 12700 nonK będzie symbolicznie tańszy względem wersji z K, co dla niestety go przekreśla. 

 

Bardzo liczę na to, że Intel przy płytach B660 dokręci śrubę Czerwonym cenowo przez co AMD będzie się musiało ogarnąć i zarówno Zen3+ jak i obecne Rysie 5000 będą musiały dostać korektę cen. 

trochę dziwne masz temp. u mnie na 5800x + nhd15s (1 wentylator) w poe max co u siebie widziałem to chwilowo jakieś 71-74 stopnie (standardowo poniżej 70 leci). PS masz już na tomahawka b550 nowy bios z agesa 1.2.0.5

Link to post
Share on other sites
48 minut temu, tokacz napisał:

PS masz już na tomahawka b550 nowy bios z agesa 1.2.0.5

To muszę sprawdzić. 

 

48 minut temu, tokacz napisał:

trochę dziwne masz temp. u mnie na 5800x + nhd15s (1 wentylator) w poe max co u siebie widziałem to chwilowo jakieś 71-74 stopnie (standardowo poniżej 70 leci).

 

Ja gram w 5120x1440 w PoE, po zmianie na 2560x1440 temperatura spada poniżej 70°C. A myślał by człowiek, że przy takiej rozdzielczości to GPU jest wąskim gardłem :D

 

Chętnie bym zobaczył jak temperatury w PoE wyglądają na 12600k/12900k, ale to też trzeba by odpalić przynajmniej w tych 3440x1440... 

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...