Skocz do zawartości

Temat ogólny o prockach Intel


Recommended Posts

Niższe taktowania bazowe; próbka inżynieryjna MOŻE nie spełniać również wszystkich wymagań, które spełniać musi egz sklepowy (typu TDP, max boost clock) no i nie ma żadnej gw (bo to nie jest komercyjny produkt). 

Link to post
Share on other sites

Może to też być verification sample wersji ostatecznej, wtedy nie ma żadnej różnicy poza gwarancją.

Z drugiej strony, na przykład w Alder Lake, Intel przed pierwszymi BIOS'ami retailowymi wypuścił łatkę która spowodowała że nie-verification sample nie działają w ogóle (LTT miało taką - nie byli w stanie odpalić).

Link to post
Share on other sites
5 godzin temu, danieloslaw1 napisał:

Widzieliście testy blacka 12600k vs 5600x? za*******e odleciał.

totalne babole w tym teście np w wiedzminie i TR

1 godzinę temu, ernorator napisał:

Black ma tyle wspólnego z testami co duda z podejmowaniem decyzji. 

10 razy lepszy od linsa ,dwa centy i HU gdzie masz suby

Edytowane przez janek20
Link to post
Share on other sites
7 godzin temu, danieloslaw1 napisał:

Ciekawe czy dalej ryśki testuje poblokowane vs odblokowane intele

Z tego co widzę to chyba windows 11 bez patchy pod amd. Ale informacji i treści w tym filmiku tyle że w sumie można traktować na równi z filmikami z yt z kanałów ze 100 subami które tak bardzo lubi janek20 :D

  • Haha 1
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Można zrobić test porównawczy 12600k vs 5600x w W11? No można. Można też puścić gameplay w tle i wstawić tabelki z Excela, które tak bardzo lubi Janek? Ano też można. Człowiek liczyłby jednak, że Blacku jako ktoś z branży przynajmniej jakoś uargumentuje taki a nie inny wybór platformy (#DobraZmiana).

 

Poza tym straszny jad sączysz @janek20. Linusa i Jay'a ogląda się dla funu, ekipę z antypodów raczej jednak dla treści. Człowiek ogarnięty przegląda szersze spektrum niż tylko jeden słuszny kanał żeby doszukać się powtarzających się schematów. 

Link to post
Share on other sites
4 godziny temu, janek20 napisał:

10 razy lepszy od linsa ,dwa centy i HU gdzie masz suby

 

Człowiek by nawet chciał z Tobą podyskutować, ale co jakiś czas piszesz coś właśnie w takim stylu i się odechciewa :/

 

Test procesorów z segmentu średniego zrobiony tylko w 2K @ultra/high; system operacyjny ze znanymi bolączkami na obu platformach; 

 

Ale dobra - Twoje zdanie. Szanuję, nie podzielam. Jestem po lekturze komentarzy pod filmikiem u Blacka i po prostu tracę wiarę w ludzi.... 

 

Link to post
Share on other sites

Znalazłem chwile to poskładałem, ale na starym systemie poprostu zmieniłem płyte i proca. Temp na noctua 88stopni na starym poczciwym chłodzeniu od noctua. W grach sie nudzi i w zasadzie sie nie grzeje wcale :D , porównanie do 9700k.

 

obraz.png.8dab37754181b51d516bcd3a84139c94.png

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites
7 godzin temu, janek20 napisał:

Raczej Black nie ma mentalności 13 latka i o ile nie zrobił przetasowania na platformie to jest w stanie ustalić babola. Ale widzę że niektórzy nie kumają bo kijanki xd

Bo on leci wlasnie na fame 13 latkow. Testy zrobi a glupki pokupują te intele myslac ze bedzie 30% lepiej xd

Link to post
Share on other sites

Hej, mam pytanie bo czegoś nie rozumiem

chodzi o połączenia procesora z RTX 3070 do grania w 1440p.

 

Wszędzie mówią,że 8700k/9700k - oba po OC nie bottlnekują rtxa 3070 zwłaszcza w 1440p. czyli wg. mnie to znaczy,że taki procek jest wystarczający.

 

Okazuje się ,że nie.

Oglądałem nagrania (akurat z 2080ti ale to odpowiednik 3070) i okazuje się,że i5 12600k czyli 10 rdzeni bez HT zamiast 8rdzeni bez HT łoi 9700k jak chce. Miejscami tylko 7 klatek różnicy ale miejscami nawet 30 i to w 1440p.

 

no to jak to w końcu jest?

 

Kurcze, kupiłbym takiego 12600k ale płyty do niego są tylko nowe (brak używek ) i po 1000zł

Link to post
Share on other sites

Wiesz że w takich testach wybierają akurat miejsca i gry gdzie jest bottleneck, jak grasz na wysokich ustawieniach to wtedy w 1440p w 99% czasu GPU jest bottleneckiem. Ja mam monitor 3440x1440 144hz i mało kiedy 3080 daje więcej niż 100fps

Ale każdy procek słabszy od 9700k to już wg mnie nadaje się do wymiany na 12600k, kwestia jeszcze czy nie warto poczekać na płyty b660 i np 12700

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...