Skocz do zawartości

Temat ogólny o prockach Intel


Recommended Posts

Szukacie dziury a według mnie jest ok. Spójrzcie na deklarowany przez producenta rodzaj obsługiwanych pamięci. Powinno być ddr4 3200 dla ryzen'a i takie same dla intela bądź jeśli ddr5 to 4800MHz (nie wiem czemu użyli 4400 do testów- może dostępność?). Kwestia OC ramu to inna para kaloszy i tu powinny być kolejne testy jak się to przekłada na wydajność.  

Link to post
Share on other sites
5 godzin temu, Dzejson_ napisał:

Szukacie dziury a według mnie jest ok

Nie no jasne że każdy chce zaprezentować swój produkt w jak najlepszym świetle. Chodzi o to żeby patrzeć na slajdy z prezentacji producenta z przymrużonym okiem i nie chodzi tu bynajmniej tylko o niebieskich. Miała być mała rewolucja, jak jest naprawdę przekonamy się w czwartek.

Link to post
Share on other sites

Rewolucja jest ogromna, Intel ruszył się z technologicznego punktu widzenia pierwszy raz od ilu, 4-5lat? Do tego budowa hybrydowa. Ja jestem bardzo ciekawy, kontroler pamięci w intelu zawsze był przyzwoity albo dobry, niestety inaczej niż w AMD :P

  • Haha 1
Link to post
Share on other sites

 

13 godzin temu, Rebelmind napisał:

A bo zaliczyli krok wstecz przy rakietach (prywatnie przypuszczam, że to celowo co by DDR5 na premierę wypadł mniej blado - bo jak byś porównał np z takim Patriot Viper Steel 4400 cl19 w trybie 1:1 to może się okazać wolniej...). 

 

13 godzin temu, zbiku90 napisał:

Na DDR5 vs DDR4 czekam chyba bardziej niż na same procesory :D Coś mi się nie widzą te timingi.

 

Z tym że Panowie zapominacie że DDR5 to zmieniona komunikacja CPU - RAM co za tym idzie te CL mają sie nijak do tego co było w DDR4.

Linus zrobił o tym chyba dosc czytelny filmik

 

 

Pomyślcie co będzie jak AMD doda do swoich procków DDR5 może sie okazac ze zaliczą spory skok wydajności.

 

Miałem nadzieje ze jakas redakcja nie wytrzyma i wrzuci do sieci testy Aldera przez zdjęciem NDA.

  • Lubię to 1
Link to post
Share on other sites

Bo CL mierzy to samo czyli cas latency ale wydajność ma poprawić to że kontroler pamięci będzie teraz w kości, większą przepustowość plus każda kość ma teraz 2 kanały do komunikacji zamiast jednego.  Pytanie jak to będzie wygladac w praktyce w grach i programach dowiemy się czwartego

Edytowane przez wrobel_krk
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...