Skocz do zawartości

Temat ogólny o prockach Intel


Recommended Posts

6 minut temu, wsde napisał:

Grzeją się bardzo?

To zależy do czego porównujesz (z czego się przesiadasz). Ja po zmianie z i57400 na 10400f zauważyłem solidny wzrost temperatury (dyskusja z innymi właścicielami tego cpu w tym wątku), ale to porównanie 4 gołych rdzeni z 6R/12W o wyższym taktowaniu, więc w sumie nic dziwnego, że procek osiąga wyraźnie wyższe temperatury. Tak czy inaczej, przy standardowym użytkowaniu procka 10th gen bez OC i z przyzwoitym chłodzeniu to nie jest problematyczna kwestia.

Link to post
Share on other sites
Godzinę temu, Artok napisał:

Jeżeli nie potrzebujesz integry Intela to w zależności od portfela:
tanio: 10400F
drożej: 10700F
najdrożej: 10900F


Interesuje mnie tylko procek z dopiskiem K.
 

Godzinę temu, Player1 napisał:

To zależy do czego porównujesz (z czego się przesiadasz). Ja po zmianie z i57400 na 10400f zauważyłem solidny wzrost temperatury (dyskusja z innymi właścicielami tego cpu w tym wątku), ale to porównanie 4 gołych rdzeni z 6R/12W o wyższym taktowaniu, więc w sumie nic dziwnego, że procek osiąga wyraźnie wyższe temperatury. Tak czy inaczej, przy standardowym użytkowaniu procka 10th gen bez OC i z przyzwoitym chłodzeniu to nie jest problematyczna kwestia.


Obecnie wciąż mam i7-4790K. :) Dzięki za wyjaśnienie.

Link to post
Share on other sites
7 minut temu, wsde napisał:

Interesuje mnie tylko procek z dopiskiem K.

Spoko, ale zrób sobie rachunek opłacalności, bo obecnie stockowe zegary tych procków są już tak wyżyłowane, że niewiele więcej z nich wyciśniesz, a trzeba dorzucić trochę orenów za literkę K i solidną płytę Z-kę (najtańsze Asrocki nie nadają się do OC i7/i9). Obecnie lepiej chyba przeznaczyć kasę na szybki ram i mobo B560. 

Link to post
Share on other sites
16 minut temu, ADR15 napisał:

Zmieniona architektura oraz większa powierzchnia samego rdzenia przełożyła się na zwiększony pobór mocy.

Ale dążyć się chyba powinno do ograniczenia poboru mocy nie?

 

Przecież tak jest... ekologiczne? Tak jest trendy.

Link to post
Share on other sites

Czemu lipa? 11600k jest na porównywalnym poziomie co 5600x a w grach wygrywa przy czym kosztuje 300zł mniej. Ryzen jest bardziej energooszczędny i to jest na plus dla AMD. W tej samej cenie wybrałbym ryzena ale przy takich dysproporcjach cenowych Intela.

 

Ja mam rozkminę znowu czy nie wymienić jednostki na 10700f, którego można teraz na 100zł wyrwać. 11700 szybszy ale nie wiem czy warty dopłaty tyle cebulionów.

 

 

  • Lubię to 1
Link to post
Share on other sites
7 minut temu, zbiku90 napisał:

No chyba jednak nie.

Chyba jednak tak. Spójrz do tabelek. Tylko w csgo jest znaczna różnica na korzyść ryzen'a i ona wypacza trochę ogólne wyniki gdzie i5 jest na ogół szybsza w większości gier. Poza tym te testy są zbugowane ponieważ nowa i5 na pamięciach 3800 i gear2 ma niższą wydajność niż na 3600 gear1. Ogarnij polskie jutuby i purepc bo oni zrobili te testy prawidłowo ;)

 

https://www.purepc.pl/test-procesorow-intel-core-i5-11600k-vs-amd-ryzen-5-5600x-vs-intel-core-i5-10600k-ktore-szesc-rdzeni-jest-najlepsze

 

 

 

  • Lubię to 1
Link to post
Share on other sites
26 minut temu, Dzejson_ napisał:

Ogarnij polskie jutuby i purepc bo oni zrobili te testy prawidłowo 

Drake Hotline Bling Meme |  Techpowerup Gamers Nexus Hardware Unboxed LinusTechTips Tom's Hardware Anandtech Techspot Guru3d; Polski Youtube | image tagged in memes,drake hotline bling | made w/ Imgflip meme maker

Będę to wrzucał do znudzenia. Zagraniczni recenzenci nie mają pojęcia co robią, tylko Oktaba wie jak dobrze przeprowadzić testy ;) Z mojej strony koniec dyskusji bo nie ma z czym dyskutować.

  • Popieram 3
Link to post
Share on other sites

Dokładnie tak jest. Jeśli w testach uwzględniony jest CSGO to wynik tej gry bardzo mocno wpływa na średnią i ją całkowicie zmienia.

 

@zbiku90Testy testami ale jeśli w 9 z 10 gier jest różnica 3-4% a w 1 grze różnica sięga 25% to ta jedna gra całościowo zakłamuje uśredniony wynik 

Większość zagranicznych serwisów robi ten błąd że taką grę wlicza do średniej co niestety wypacza średni wynik. 

Edytowane przez DjXbeat
  • Lubię to 1
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites
9 minut temu, DjXbeat napisał:

Większość zagranicznych serwisów robi ten błąd że taką grę wlicza do średniej co niestety wypacza średni wynik. 

A o średniej geometrycznej słyszałeś?  Bo tom's hardware i pewnie każdy szanujący się portal właśnie taką podaje żeby zminimalizować wpływ takich odchyleń. Naszych "speców" przerasta stworzenie tabelki z jakąkolwiek średnią.

Mnie z drugiej strony zastanawia wynik CP2077 u Blacka, chyba wziął wyniki z dnia premiery bo łatka poprawiająca wydajność na AMD wyszła już dawno temu.

 

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites
19 minut temu, zbiku90 napisał:

Będę to wrzucał do znudzenia.

To będziesz spamer i tyle:P 

Nie rozumiem tej niechęci do polskiej sceny przedstawiającej hardware na zasadzie "inni są lepsi". Rozumiem, że są lepsi/gorsi bardziej profesjonalni i mniej ale bez przesady oczekuje po prostu rzeczowych testów a w zacytowanym z techpower widzę coś co może wpłynąć na wyniki. Nie jestem pewien dlatego czekam na kolejne testy z tymi gearami od pamięci. Na razie widzę, że jest dobrze ale nie na tyle abym chciał dołożyć do 11700 względem według mnie fajnie wycenionego 10700f.

Link to post
Share on other sites

Trzeba bardzo uważnie i ostrożnie czytać testy Rocket Lake-S, bo wiele redakcji puściło Intele z Async Ram. Takoż samo polecam zwrócić uwagę na konfig platformy testowej, szczególnie w kontekście limitów mocy (na PurePC płyty MSI w trybie auto traktują rakietę hojną porcją papu, która wykracza poza rekomendowane przez Intela limity - to tak jakby puścić PBO auto OC na Ryzenie) 

 

@zbiku90też właśnie widziałem testu u Blacka i imho on ma wyniki na Amd sprzed patcha/fixa. Byłoby fajnie, gdyby potwierdził (czytasz Black?)

 

@DjXbeatJezus z GN zawsze pokazuje średnie geometryczne, które "wypłaszczają" takie anomalie jak csgo - z drugiej strony jeżeli w tym konkretnym tytule (silnik mocno jednowątkowy) Rakieta, ze swoim +10% do IPC wącha ostro spaliny za Zenkiem Trzecim to dla mnie niebiescy są Rip.

 

Jednocześnie nie mam wątpliwości, że i5-11400f (o ile ceny i podaż się utrzymają) będzie nowy "królem" opłacalności i na płytach B560 od Aorusa będzie praktycznie w KAŻDYM polecanym zestawieniu. Teraz byłby dobry moment na premierę R5 5600 (nonX). 

nlkaD4w.jpg

  • Lubię to 4
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...