Skocz do zawartości

monitor do gier i multimediów - 1440px, vesa


Recommended Posts

Cześć,

 

Przeprowadzam się i planuję sobie "kącik rozrywki" 

 

W chwili obecnej posiadam Samsung S27E391H ale chciałem coś wiszącego na ścianie i najlepiej o klasę (albo kilka) wyżej.

 

W gąszczu g-synców freesynców z vesą, bez, z 75hz, 120, 144 [ale nie zawsze bo tu freesync a tam karta gf].

 

i jak juz znajduję wymarzony monitor to okazuje się, że bez vesy, albo na freesyncu a podobno z kartami gf to nie wypada.

 

Postanowiłem zapytać Was o radę. 

 

Zależy mi na

1440px w pionie - nie mam nic przeciwko kombinowaniu z proporcjami

najlepiej, żeby monitor był wiekszy od obecnego, czyli +30"

fajnie by było jakby udźwignął 144hz.

musi posiadać możliwość montażu naściennego

 

nie mam zielonego pojęcia o Xsyncach i czy warto na to patrzeć z perspektywy "casuala"

 

Żeby nie kosztował milionów monet.

 

Od lat wierny jestem gf'om i raczej to się nie zmieni. Sporo oglądam, sporo gram. Ale bez nacisków na tak zwany "progejming"

 

Budżet raczej wielkiego problemu nie stanowi, ale wiadomo - im więcej przytnę na kosztach tym szybciej odłożę na modernizację kompa. 

 

Zakup ma być na minimum 4-5 lat. 

 

 

Będę Wam niezmiernie zobowiązany za polecenie mi czegoś.

 

Pozdrawiam serdecznie. 

 

Link to post
Share on other sites

Jaki konkretnie jest sprzęt.

Wybaczy, ale dla mnie przy 27" rozdzielczość 1920x1080 to porażka, jeśli siedzi się przy typowej rozdzielczości jak dla monitorów komputerowych tj 50-70 cm.

Mam monitor 27"  WQHD i jak dla mnie jet O.K. do gier będąc te 50-70 cm od monitora.

I tu pytanie z jakiej odległości będzie oglądany obraz z monitora?

Co do "dźwigania 144 Hz" za to jest odpowiedzialna karta graficzna, a nie monitor.

Bo by uzyskać na ekranie z odświerzaniem 144 Hz ultra płynność w grach karta musi najpierw być w stanie wygenerować i przesłać te 140 klatek do monitora.

A G-SYNC/ Adaptive Sync jest od tego by płynność została zachowana, w przypadku gdyby karta graficzna nie była w stanie wygenerować  w/w 140 klatek w danej grze.

Więc na koniec by Autor tematu określi jednak precyzyjnie jakie są priorytety, czyli określił procentowo ile do czasu będzie grane, a ile np przeglądany internet.

Choć odświeżanie np 144 Hz  ma rodowód bardziej "gamingowy", sam jednak od 11 miesięcy doceniłem płynność na ekranie 144 Hz nie tylko w grach.

Sam mając do wyboru np monitor 3840X2160 (4K) 60 Hz, a modelem w niższej rozdzielczości ale wyższym odświerzaniem wybrałbym ten drugi wariant.

Edytowane przez MESSER
Link to post
Share on other sites

Już uzupełniam informacje - w tej chwili gf970 ale do końca roku powinienem modernizować zestaw na 1070 lub 1080 jak cena wyjdzie z oparów absurdu. 

 

procentowo 40% net i praca 30% filmy 30% gry

 

odległość od monitora w tej chwili niezmierzalna bo jeszcze biurka nie dobrałem no i do gry inna do filmów inna bo pozycja się zmienia., bliżej niż 60cm jednak nie przewiduję. 

Link to post
Share on other sites

zobacz na ViewSonic VX3276-2K-MHD 32-calowy monitor WQHD z matrycą IPS co prawda odświeżanie 75hz ale może Ci przypisuje ;) sam się zastanawiam nad kupnem jego lecz jak na razie szukam jakiś opini testów itd bo z tym trochę słabo

Link to post
Share on other sites

Adaptive Sync to nazwa funkcji którą opisywałem wyżej, a nazwa AMD Free Sync to jest jedna i ta sama funkcja, działająca obecnie tylko na nowszych kartach z GPU od AMD.

G-SYNC to G-SYNC.

Więc jeśli monitor do gier ma być pod kartę Ge Force od nVidia, zostaje zakup monitora z modułem G-SYNC.

Oczywiscie jeśli podłączy się w/w monitor z Adaptive Sync do karty Ge Force, jedynie co będzie można zrobić to przełączyć w tryb odświeżania na 144 Hz.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...