Skocz do zawartości

Smartfony na telefony służbowe (500-700zł)


Recommended Posts

Szukam godnego zamiennika dla wysłużonych Nokii Lumii, których używają moi pracownicy jako telefonów służbowych.

 

  • budżet: im mniej, tym lepiej, do 700zł
  • gdzie zamierzasz dokonać zakupu: tam, gdzie się będzie opłacać, czyli pewnie online. Zakup niezależny od przedłużania umowy. 
  • nowy czy używany: nowe z FV (więc Ali/Gearbest odpada, tylko dystrybucja EU
  • preferowany rozmiar wyświetlacza: -
  • preferowany system mobilny: obecnie mam Lumie na Windows Mobile i jest to część problemu, połowa potrzebnych apek na tym nie działa, działa słabo lub działa tylko w starszej wersji. Na iOS nie ma budżetu, więc zostaje Android.
  • do czego będziesz używać urządzenia: teoretycznie: dzwonienie/email. W praktyce większość ludzi używa tak, jak prywatnych (lub zamiast), bo mamy taryfy bez limitów minut/danych i mi wszystko jedno, czy ktoś dzwoni i używa do celów prywatnych również, czy nie.
  • najważniejsze wymagania: neutralny wygląd (czyli bez szaleństw kolorystycznych), długi czas pracy na baterii, przyzwoity aparat/gps (na tyle, na ile można w tej kwocie), preferowane modele z dual sim (częste zażalenie, ludzie chcieliby nie musieć nosić dwóch telefonów, tylko włożyć prywatną kartę jako drugą).

Kilka własnych typów:

Xiaomi Redmi 5A 435zł - https://www.x-kom.pl/p/402292-smartfon-telefon-xiaomi-redmi-5a-16gb-dual-sim-lte-grey.html

 

Xiaomi Redmi 5 568zł - https://www.x-kom.pl/p/410464-smartfon-telefon-xiaomi-redmi-5-16gb-dual-sim-lte-gold.html

 

Motorola Moto G5 549zł - https://www.x-kom.pl/p/356681-smartfon-telefon-motorola-moto-g5-fhd-3-16gb-dual-sim-szary.html

 

Samsung Galaxy J3 649zł - https://www.x-kom.pl/p/368822-smartfon-telefon-samsung-galaxy-j3-2017-j330f-dual-sim-lte-czarny.html

 

ASUS ZenFone 3 698zł -https://www.x-kom.pl/p/351787-smartfon-telefon-asus-zenfone-3-max-laser-zc553kl-32gb-dual-sim-srebrny.html

Link to post
Share on other sites

Jeśli to mają być telefony służbowe to ja bym na pewno wchodził w dual sima, żeby prywatną kartę można było wsadzić. Moim zdaniem dobrym pomysłem byłby Xiaomi Redmi S2. Telefon ma dosyć dobry jak na ten budżet procesor Snapdragon 625, 6", podwójny aparat z tyłu.

Link to post
Share on other sites

Zamówiłam jednego Redmi 5A, bo recenzje ma przyzwoite a cena zachęca, obczaję czy to się nadaje, jak się nadaje to wio, jak nie, to będę szukać dalej. S2 powyżej budżetu, muszę kupić ich 12-15 (jeszcze nie wiem ile, bo nie wszyscy wyrażają chęć zmiany, a do gardła na siłę wciskać nie będę przecież), więc każda stówka robi różnicę.

Edytowane przez iamnotreal
Link to post
Share on other sites

Szukałbym telefonów  dual sim oraz dedykowanym slotem na kartę SD (w niektórych modelach po włożeniu mSD traci się jeden slot SIM) oraz 3gb ram. Ewentualnie hybrydowy dualSIM + 32GB pamięci wewn (16GB szybko się zapełni jeśli nie będzie możliwości włożenia karty SD)

Proponowałbym Xiaomi Redmi 5 3/32GB dopłacasz ok 160zł względem Redmi 5A ale w zamian dostajesz całkiem sporo: lepszy i większy ekran, dobra bateria, 3GB ram i dużo wydajniejszy procesor, hybrydowy dualSIM ale z 32GB pamięci więc będzie trochę miejsca na pliki i aplikacje.

https://www.ceneo.pl/59712810

Link to post
Share on other sites
No nie tylko bo te wszystkie sklepy na tym ceneo to nie oficjalna dystrybucja ;) polecam poczytać opinie https://www.pepper.pl/comments/permalink/1034530
Tu kolega ma całkowita racje . Oficjalnym dystrybutorem na Polskę jest ABCdata jeśli chodzi o xiaomi i żadna inna firma nie ma praw do krajowej dystrybucji partnerami abcdata są np xkome, komputronik, media expert, . Partnerzy wymienieni a stronie abcdata.

 

Na allegro w strefie marek jest "oryginalny" sklep xiaomi

 

To że taki proline pisze ze dystrybucja polska to jest wprowadzanie w błąd klienta, dalej w swych opisach piszą.. "gwarancja sprzedawcy".

 

 

Jak. Już ktoś rozważa zakup u takich januszy jak proline, sweris, emag to lepiej już zakupić w Chinach na gearbest, alii wychodzi 100-200zl taniej a tel ten sam,gwarqncji brak (jest w Chinach)

 

Wysłane z mojego Redmi 4 przy użyciu Tapatalka

 

 

Link to post
Share on other sites

 

 

Jak. Już ktoś rozważa zakup u takich januszy jak proline, sweris, emag to lepiej już zakupić w Chinach na gearbest, alii wychodzi 100-200zl taniej a tel ten sam,gwarqncji brak (jest w Chinach)
Co Ty wygadujesz... Może net-s czy proline to nie 100% polska dystrybucja ale kupując tam masz normalne 24 miesiące rękojmi i  wszystkie prawa konsumenta w porównaniu do niczego kupując z chin. W tym wypadku faktycznie lepiej dopłacić 30zł i wziąć z np mediaepert ale czasami różnice są dużo większe Trzeba być niezłym januszem żeby dla 100zł oszczędności zamawiac z chin bez żadnej gwarancji, czekać do 2 miesięcy i na dodatek jest spore ryzyko że dojdzie VAT i cło i wyjdzie drożej niż w PL.
Link to post
Share on other sites

Jak nie kupowales w Chinach czy Azji to je pisz bzdur że na towar czeka się 2 miesiące bo osobiście nie czekałem dłużej jak 15 dni kalendarzowych a trochę tego sprzętu z Chin mam.

Co ci po tej gwarancji proline jak w razie awarii tel odsyłany jest to chińczyk lub do Czech w najlepszym wypadku wymienia ci na nowy (sklep) ale to zadość.

 

Co do dodatkowych opłat w tym roku mam już 9 zakupów u chińczyk średnio 150$ za rzecz żadnych dodatkowych opłat nie podniosłem to samo w zeszłym roku

 

 

Proline wprowadza ludzi świadomie w błąd takimi opisami "polska dystrybucja" jak faktycznie sprzed pochodzi z Czech czy z Chin a ludzie

Myślą że kupują sprzed z gwarancją w pl a tak nie jest.

Wysłane z mojego Redmi 4 przy użyciu Tapatalka

 

Edytowane przez raiders
Link to post
Share on other sites

Czytaj ze zrozumieniem - napisałem: DO 2 miesięcy a nie 2 miesiące. Zamawiałem wiele razy od chinoli i średni czas oczekiwania  u mnie wynosił to 4-6 tygodni ale niektórzy znajomi czekali 3 tygodnie, niektórzy 7 tygodni.

Mówisz, że z chin jest taniej nie wspominając o ryzyku VATu i cła, w przypadku telefonów jest ono większe. Tobie nie sprawdzili ale ktoś zamawiąjąc za Twoją poradą może się naciąć i co wtedy? Oddasz mu różnice w cenie? Nie odradzam zakupów z chin ale zawsze trzeba informować ryzyku kontroli na granicy.

 

 

 

o ci po tej gwarancji proline jak w razie awarii tel odsyłany jest to chińczykub do Czech w aepazym wypadku wymienia ci na nowy (sklep) ale to zadość

Nie wiem czy widzisz różnicę pomiędzy rękojmią a gwarancją, polecam link https://prawakonsumenta.uokik.gov.pl/

Proline, kupując w czechach czy gdziekolwiek ma gwarancję u tamtejszego dystrybutora (najwidoczniej mają lepsze ceny niż w PL) W pracy miałem styczność z 5 dużymi dystrybutorami elektroniki (m.in abc data, ab) oraz wieloma sklepami i wiem jak to działa. Poza tym jaka różnica gdzie odsyłany jest telefon na rękojmi? Mogą i na księżyć wysłać, byle szybko wrócił i został przywrócony do stanu zgodnego z umową a do tego jest zobowiązany każdy legalnie działający sklep 

Link to post
Share on other sites

si, tylko z FV, bo to -23% vat (ewentualnie inna stawka, np niemieckie 18%, ważne, żeby była faktura z NIP-em UE) i od reszty -18% cit, rzadko się znajdzie taka cena na chińskich stronkach, żeby to przebić. Wiadomo, że prywatnie się opłaca, bo i tak tego podatku nie odliczysz, ale jak na firmę to jednak nie ma co kombinować.
 

 

Szukałbym telefonów  dual sim oraz dedykowanym slotem na kartę SD (w niektórych modelach po włożeniu mSD traci się jeden slot SIM) oraz 3gb ram. Ewentualnie hybrydowy dualSIM + 32GB pamięci wewn (16GB szybko się zapełni jeśli nie będzie możliwości włożenia karty SD)

 

To akurat sporo zależy do czego korzystasz z telefonu.

 

Ze 128GB w S8+ mam zajęte... 7,5GB, z czego jakieś 6GB to aplikacje, reszta - zdjęcia i filmy z aparatu. Do muzyki używam Spotify, do filmów Netflixa/YT. Telefonu używam od roku, nigdy nic nie usuwałam jeszcze. Może za następny rok przekroczę to magiczne 16GB, chociaż wątpię, poprzedni telefon (używany dłużej niż kilka tygodni) miał 16GB, używałam go ze 3 lata i nigdy mi miejsca nie brakło.

 

Doszło to Redmi 5A i powiem, że jak na tę cenę jest niczego sobie. Martwiłam się, że będzie za mały i będzie miał kiepski wyświetlacz, ale jest spoko, wszystko co ma działać działa szybko i bez zwiech. W weekend pobawię się dłużej, ale wygląda na to, że mamy zwycięzcę.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...