Skocz do zawartości

MSI H97M-G43 (mało miejsca na kartę)


Recommended Posts

Mam płytę główną MSI H97M-G43 i do tej pory używałem komputera tylko do internetu i prac biurowych. Teraz chciałbym jednak dokupić kartę od znajomego (GTX 970 Gaming), ale zauważyłem jedną rzecz, która mnie mocno zdziwiła. A mianowicie, dlaczego na tej płycie jest tak mały odstęp pomiędzy slotami pamięci ram, a złączem PC-EXPRESS 3.0?

 

Zdjęcie:

 

https://i.imgur.com/iIyNd9J.jpg

 

Bo jak rozumiem to złącze na górze to właśnie PCI-Express 3.0? Jeśli tak, to czy karta pokroju tego GTX 970 od MSI się tam zmieści? Czy będę musiał wykonywać jakieś dziwne czynności jak np. piłowanie plastikowych zaczepów od slotów RAM, żeby się tam zmieściła?  :roll:

Link to post
Share on other sites

Zmieści się, nic nie będziesz musiał piłować. Tylko na przykład podczas zmiany RAMu, będziesz musiał wypiąć grafikę, lub nieco się gimnastykować. 

 

Chociaż, jeżeli jesteś odważny, to może dla własnego przekonania spiłuj sobie trochę PCB karty. Tak dla żartu.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Tak, kartę masz na 100% podłączyć do górnego slotu. 

To jest jedyne na tej płycie złącze PCI Express 3.0 x16.

Dolne to PCI Express 2 x16. W praktyce większej różnicy w przepustowości nie powinno być, ale górne zdaje się być delikatnie wzmocnione względem dolnego.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Tak jak kolega pisze - niby nie powinno być wielkiej różnicy w wydajności, więc jak byś nie mógł się pomieścić przez jakieś inne karty rozszerzeń (np dźwiękówkę pod PCI-E które to są poniżej) to od biedy można tam podłączyć, jednak lepiej użyć tego górnego bo po pierwsze jest mimo w szybszym standardzie, a po drugie faktycznie na oko nawet wygląda na solidniejsze. 

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites
  • 3 lata później...

Jakby ktoś miał taką samą płytę i chciał kupić kartę z backplate, to od razu mówię - OCZYWIŚCIE, że złącza na ramy trzeba było piłować. Bez tego karta GTX 1660Ti Gaming X wcale nie chciała wejść, bo wadziła o zatrzaski od ramów. To samo z RTX 2080Ti od Gigabyte.

  • Smutne 1
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...