Skocz do zawartości

Recommended Posts

Cześć,

 

szukam laptopa dla dziewczyny. Ona sama nie ma dużych wymagań, więc myślę, że w tej cenie uda się znaleźć coś fajnego. Sprzęt będzie wykorzystywany do internetu (YouTube, FB itd.), a także sporadycznie do programów typu Office.

 

W związku z tym, że teraz operuje na jakimś starym rzęchu, fajnie by było, gdyby laptok miał SSD-ka (100 GB w zupełności styknie). Windows musi być zainstalowany.

Sam myślałem o tym: https://www.x-kom.pl/p/410802-notebook-laptop-141-lenovo-ideapad-120s-14-n4200-4gb-128gb-win10-szary.html#specification - co sądzicie?

Edytowane przez kacperq
Link to post
Share on other sites

Ja bym ten model odpuscil.

1. Ma wlutowana pamiec nic nie rozbudujesz a 4gb to malo nawet do neta yt itp.

2. Matryca nie jest fhd a teraz nawet komurki robia zdjecia i filmy fhd, yt tez oglada sie fhd i filmy z neta tez fhd.

 

Szukaj sprzetu ktory sprzetowo wspiera kodowanie vp9 i h265 - chodzi o procesor, kodeki te sa wykorzystywane na np. YT i wtedy filmy chodza plynnie a cpu jest malo obciazony jak jest wsparcie sprzetowe dekodowania tych formatow. Jak nie wiesz nic o cpu to google pomoze wpisz typ procesora i znajdziesz duzo informacji

 

Matryca fhd - to obecnie standard i rozsadne minimum dla nowego laptopa

 

Ram 8gb lub 4gb i wolny slot pod rozbudowe jak dozbierasz kase na 4gb

 

Co to za stary laptop jaki ma procesor?

 

Budzet dosc maly ale lepiej dozbierac i kupic sensownie niz wywalic 1500 w bloto.

Procesora szukalbym minimum i3 no i ssd choc niektorzy pisza ze lepiej kupic z hdd i samemu dolozyc ssd wiec patrz aby bylo np. wolne gniazdo m2 choc tu nie naciskam bo jak sie slabo znasz to kup z ssd i nie kombinuj.

Link to post
Share on other sites

T540, e7440 z ekranami IPS. W tej cenie znajdziesz przyzwoity sprzęt. Tu masz dowód dlaczego każdy nowy laptop do 3000 zł to kasa wywalona w błoto. Ja osobiście mam x240 z IPS. Ogólnie sprzęt rakieta, tylko matryca ma tylko 12 cali i niską rozdzielczość. Jak już chce coś nowego, to niech ipada kupi w tych pieniądzach a nie chiński plastik fantastik. 

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...