Skocz do zawartości

Który smartfon wybrać?


Idź do rozwiązania Problem ogarnięty przez olo163,

Recommended Posts

Dzień dobry,

 

chciałbym sobie sprawić smartfona, ale prawdę mówiąc nie wiem, jak się do tego zabrać, ponieważ nigdy jeszcze takowego nie miałem. Pomyślałem więc, że najlepiej przedstawię Wam, do czego mam zamiar używać smartfona, a Wy pomożecie mi wybrać odpowiedni model. Zastrzegam, że nie chcę kupować drogich urządzeń, a przedział cenowy 0–800 zł wydaje mi się odpowiedni, chyba.

 

1. Odbieranie i wysyłanie e-maili z konta w usłudze Gmail.

 

2. Rozmawianie na Skypie z osobami mieszkającymi za granicą.

 

3. Obsługa konta maklerskiego w ING Banku Śląskim, zdaje się, że za pośrednictwem tej aplikacji: https://play.google.com/store/apps/details?id=com.comarch.mobile.investment.ing

 

4. Robienie prostych notatek, krótkich plików tekstowych, obliczeń za pomocą kalkulatora lub arkusza kalkulacyjnego.

 

5. Czytanie książek elektronicznych (np. w formacie epub, pdf, podobnych).

 

6. Oglądanie filmów na Netflix.com.

 

7. Robienie od czasu do czasu zdjęć i filmików (raczej nie za często – działalność uboczna).

 

8. Czytanie wydania internetowego pewnej gazety, przeglądanie internetu.

 

9. Wymiana plików z komputerem stacjonarnym (mam nadzieję, ze to jest możliwe)

 

10. Last but not least: Odbieranie telefonów i dzwonienie do kogoś.

 

 

Chciałbym też, żeby to coś miało odpowiednie zabezpieczenia przed kradzieżą (a może raczej tak: żeby ewentualny złodziej nie mógł skorzystać z danych w telefonie) oraz żeby to było w miarę trwałe i dało się łatwo załadować.

Link to post
Share on other sites

Dziękuję za wszystkie odpowiedzi i za ostrzeżenie, wezmę je sobie do serca. Po przejrzeniu netu przypomniałem sobie, że warto mieć w smartfonie jeszcze jedną funkcję:

 

11. Płacenie telefonem za towary i usługi.

 

 

Czy wspomniane modele mają tę funkcję?

Link to post
Share on other sites

 

11. Płacenie telefonem za towary i usługi.Czy wspomniane modele mają tę funkcję?
Chodzi ci o nfc? Gwarantuje ci ze nie użyjesz. Każdy bank ma swoją apke i blik i płacisz tym wszędzie gdzie chcesz i za co chcesz.. Wysłane z mojego Redmi 4 przy użyciu Tapatalka
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Note 5 świetny wybór! Bardzo dobry telefon tylko nie kupuj w proline i inne pseudo sklepów z wiadomych przyczyn ;) to nie jest polska ani oficjalna dystrybucja teraz fala hajtów na te sklepy wyskakuje kup sobię w sprawdzony źródle https://www.x-kom.pl/p/429745-smartfon-telefon-xiaomi-redmi-note-5-4-64gb-black.html z kodem majsterpirzu masz za 940 zł

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...