Skocz do zawartości

Monitor 24' - 1 k pln +/-


Recommended Posts

Witam szukam monitora 24" w okolicy 1k pln ( max 200-300 pln mogę dopłacić jeśli warto)

miło by było uświadczyć 144hz 

rozdzielczość  1920 x 1080 

cel: filmy/seriale , gry przeglądanie internetu

 

 

myślałem nad : https://www.x-kom.pl/p/401378-monitor-led-24-269-msi-optix-g24c-curved-czarny.html 

 

ale zakrzywiona matryca mnie nie przekonuje z racji tego ze chcę swojego starego lg zostawić obok

 

aktualnie zakup tylko x-kom z racji rat 0%

 

Moje podzespoły pc 

intel core i5 6600k 4,4 ghz

16 gb ram

msi gf 1070 gaming x

 

to z tych potrzebniejszych jak coś dodać to dopiszę 

Edytowane przez Teshi
Link to post
Share on other sites

Monitor z linka posiada funkcję Adaptive Sync działającą na nowszych kartach z GPU od AMD ( chyba ze Autor tematu ma w planach zmianę karty na AMD np RX580-Vega.

Odpowiednikiem w/w funkcji działającej na kartach GeForce od NVIDIA ( od GTX 650) jest G-Sync, specjalny chip w monitorze przeciwdziałający rwaniom/zacinkom, gdyby karta nie dała rady wygenerować 120-144 klatek/s.

Najtańsza wersja monitora 24" z matrycą TN ( słabsze kolory i kąty widzenia w porównaniu do VA/IPS) i odświerzaniem 144Hz to Acer Predator XB241Hbmpir za 1399 zł w wspomnianym przez Autora sklepie.

Wiem jest to ponad założony budżet, ale pozwolę przypomnieć że Autor tematu pisał o dopłacie gdyby było warto, a moim zdaniem przy takim budżecie warto dopłacić do G-SYNC, mając kartę Ge Force, choć obecnie mam monitor IPS więc dozbierałbym do lepszej matrycy IPS z odświerzaniem 144Hz i w tym przypadku z G-Sync, niestety monitory o takich parametrach są w wersji 27", a przy takiej wielkości ekranu lepiej mieć rozdzielczość  2560x1440 przy odległości 50-70 cm od monitora, co sprawia że cena liczona jest w kilku tysiącach zł.

Co do samych zakupów, najlepiej kupować w sklepie internetowym jako osoba prywatna, bo wtedy ma się 14 dni od daty dostawy na zwrot do sklepu internetowego, bez podawania przyczyny.

Link to post
Share on other sites

raczej 1440 p sobie odpuszczę ze względu na to że nie zamierzam zmieniać k.graficznej a 1070 będzie miała raczej pod górkę w nowszych tytułach. 

 

niestety w/w acer w wersji 24" już niedostępny.

Edytowane przez Teshi
Link to post
Share on other sites

No takie są realia że lepszych monitorów na IPS 144 Hz z G-Sync na 24" nie uświadczysz.

Sam mam 27" IPS 2560x1440 odświeżanie 144Hz z Adaptive Sync ( karta Vega) od prawie 11 miesięcy.

Obecnie na mojej karcie przy najwyższych ustawieniach w najnowszych grach trzeba nieco ciąć ustawienia, z drugiej strony przed rwaniem/zacinkami obrazu w grach przy spadkach klatek/s mam Adaptive Sync.

Ja kupuję monitor tak by starczył mi na lata, ( przedostatni monitor na matrycy MVA miałem 10 lat i obsłużyło go 7 modeli kart graficznych).

Więc jeśli obecna karta nie da rady w "full ustawieniach" to następna powinna, bo jednak 2560x1440 z 120-144Hz jest w zasięgu współczesnego sprzętu, w przeciwieństwie do promowanej rozdzielczości 3840x2160 (4k) gdzie GTX 1080Ti w najwyższych ustawieniach w najnowszych grach nie raz nie daje rady wyświetlić 60 klatek/s.

Sam bardzo się przyzwyczaiłem do odświeżania 144 Hz, i pod gry wolałbym więcej "herców" niż rozdzielczość 3840x2160 "4K" w 60 Hz.

Link to post
Share on other sites

W w/w sklepie jest nieco tańszy AOC AGON AG271QG za 2899 zł i ASUS ROG Swift PG279Q za 3399 zł.

W/w monitory mają 27" na matrycy IPS z odświerzaniem 165 Hz i moduł G-SYNC.

Jednak  polecił bym kupować według zasad jakie podałem w swoim pierwszym poście tego tematu w sklepie internetowym.

Oferowane monitory mogą pochodzić ze zwrotów, ze względu na typową wadę matryc IPS "srebrzenie" i "przeciekanie" światła na wyświetlanej ciemniejszej scenie lub czarnej planszy, ( z tego wręcz "słyną" monitory ASUS, nawet w egzemplarzach wprost z fabryki).

Kupując w normalnym sklepie nie ma podstaw prawnych do rezygnacji z zakupionego towaru ( chyba że sprzedawca pójdzie na rękę i da na to "papier").

Link to post
Share on other sites

W w/w sklepie jest nieco tańszy AOC AGON AG271QG za 2899 zł i ASUS ROG Swift PG279Q za 3399 zł.

W/w monitory mają 27" na matrycy IPS z odświerzaniem 165 Hz i moduł G-SYNC.

Jednak  polecił bym kupować według zasad jakie podałem w swoim pierwszym poście tego tematu w sklepie internetowym.

Oferowane monitory mogą pochodzić ze zwrotów, ze względu na typową wadę matryc IPS "srebrzenie" i "przeciekanie" światła na wyświetlanej ciemniejszej scenie lub czarnej planszy, ( z tego wręcz "słyną" monitory ASUS, nawet w egzemplarzach wprost z fabryki).

Kupując w normalnym sklepie nie ma podstaw prawnych do rezygnacji z zakupionego towaru ( chyba że sprzedawca pójdzie na rękę i da na to "papier").

 

Już przestań tak cały czas o tych zwrotach gadać bo (chyba pomyliłem ciebie z kimś innym, wybacz) :)

to tylko niektóre sklepy uskuteczniają taką patologię. Co prawda w Polsce jest trochę inne podejście do określenia "używane", są nawet ludzie co potrafią roczny sprzęt wystawić na aukcje jako nowy bo był mało używany, ale to aukcje w sklepach zdarza się, ale rzadko. Jeżeli sprzęt był tylko wyjęty z pudełka przez klienta to już jest używka, jak są ślady użytkowania to wtedy sklepu już podają co i jak w opisie razem ze zdjęciami. Ja ostatnio zwróciłem monitor do sklepu bo mi wizualnie nie odpowiadał i rozmiarowo... zero rys czy jakichkolwiek śladów użytkowania i co ty już byś chciał taki monitor tysiąc zł taniej?

27" IPS 2560x1440 odświeżanie 144Hz z G-Sync, mógł byś podać jakiś konkretny model ?

 

https://www.x-kom.pl/p/265313-monitor-led-27-289-acer-predator-xb271hubmiprz-czarny.html 

 

czy coś innego ?

 

mam tego predatora od tygodnia i spisuje się świetnie, chyba za pierwszym razem trafiła mi się dobra sztuka bo nie ma do czego się uczepić. Wcześniej miałem ten:

https://www.x-kom.pl/p/427736-monitor-led-27-289-msi-optix-mpg27cq-curved.html

 

i niestety odesłałem go bo mimo wysokiej ceny jakość matrycy mnie nie zachwyciła, było kilka bolączek matrycy VA, ghosting lekki i srebrzenie, ale nie będę się rozpisywać bo jak znasz matrycę VA i jesteś do niej przyzwyczajony to jest to całkiem spoko monitor. Oczywiście płacisz też podatek od nowości i rgb :)

Kupiłem go bo szukałem czegoś najtańszego z g-sync i 144hz co nie jest na TN i padło na ten monitor, ale tak jak mówie.. koniec końców wolałem dopłacić i wziąć coś półkę wyżej. 

Edytowane przez Michaelz
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...