Skocz do zawartości

MSI or ASUS GTX 580 czy GTX 570 or 560 SLI?????HELP!


Recommended Posts

OOo dzieki za info, wlasnie o to mi chodzilo:-)

 

W takim razie jeszcze jedno pytanie: Najcichszy niereferencyjny GTX 580?

 

Slyszalem ze Asus Directcu 2 jest super cichy ale zajmuje az 3 sloty!

 

Czy jest cos cichszego zajmujacego 2 sloty?

 

Ps. Uprzedzam ze chodzi mi o karte niereferencyjna do podkrecania :o

Link to post
Share on other sites

http://ocforum.pl/35-karty-graficzne/kt ... szy-36235/

czyli jednak asus chyba będzie najlepszy

 

filmiki z asusem i msi gigusia nie znalazłem

 

w sumie czy ja wiem czy to takie fajne ten gtx 570 najtaniej około 1050zł referent gtx 580 1600zl oczywiście mówimy o referentach do nie ref trza 200zl dołożyć kup gtx 570 a z czasem jak stanieją to dokupisz 2,nie ma sensu się jednak pchać w gtx 580,pomyśl rozsądnie jak bany mówi,kręcisz gtx 570 i masz 5 % słabsza moc od 580,oszczędzasz 400zł to teraz dokładasz w przyszłości powiedzmy za 5 miechów 500zl i masz 2x gtx 570=miazga z gtx 580,w grach gdzie nie obsługuje sli masz i tak wypas:)a gdzie obsłuży masz miazgę,skoro mój cross bawi się prawie jak chce z gtx 580,to pomyśl co będzie z 2x 570,ale kup 2 wtedy jak stanieją ,bądź odczujesz brak mocy

 

bany zamiast raid ja bym kupił za te 400zł ewentualnie SSD da mu kopa niezłego,w programach,i przy tym nie grozi mu utrata danych jak to ma w raid

kurcze bany czemu wcześniej nie pomyslalem o SSD całkiem ciekawy pomysł.

 

Ja już mam dość za dużo pisania i czytania na dziś już mi się zlewa wszystko.

Link to post
Share on other sites

przede wszystkim dołóż sobie drugi dysk do raidu bo to będzie największym hamulcem u ciebie;

a ja nadal twierdze że GTX570 to jest max, zanim wyjdą gry w których wydajność spadnie poniżej tych 30fps, gdzie wytrawne oko może zobaczyć przycięcie, to już karty ze średniej półki przewyższą mocą taką kartę

a na gry takie jak crysis czy metro się nie patrzy, bo one są tylko źle zoptymalizowane a nie naprawdę wymagające

Link to post
Share on other sites

witam wszystkich i przede wszystkim MartinMartinN autora tematu. Dorzucę i ja swoje przemyślenia w temacie:

1. Nie bierz grafiki 3-slotowej

2. Jeżeli gry skalują się w sli: najlepszym ( i najtańszym) rozwiązaniem cena/wydajność będzie sli z 560-tek. metro 2033, MoH, BC2 i takie tam. Jednak gry świerzo urodzone często sli nie wspierają lub wspierają w 10 klatkach na sekundę (czyli niezbyt). Dlatego jako posiadacz sli (460) powiem krótko: bierz 570 niereferenta, dokup sobie drugigo za rok. Podkręcona 570 na pewno Cię zadowoli, min 30 klatek w każdej grze fullHd z AA na max.

3. Jeden dysk kup ssd (np. intela z serii 310), drugi jakiegoś tależa (albo talerza) 1tb

4. Obudowę wybrałeś fajną, też mam taką :evil:, ale wiatraki do wymiany

5. Mnie osobiście wiatrak z boku obudowy na min obrotów schłodził si o 5 stopni.

6. Jeśli chcesz rozbudować kompa w przyszłości (np. sli), zapodaj sobie mocny zasilacz, tutaj chłopaki z forum na pewno Ci doradzą, przy tym co drugi będzie miał inne zdanie (żart :lol: ). Przede wszystkim weź dobry markowy zasilacz.

7. procesor fajny, też taki chce. Zadbaj o jego chłodzenie.

8. Kręć wszystko na maxa do vertical limit :o

pozdro

Link to post
Share on other sites

Ok , Postanowilem: albo biore Gtx 580 DirectCu 2 albo Gtx 570 , zlukam czy sam daje rade a jesli nie to doloze jeszcze jednego w SLI, narazie sklaniam sie ku pierwszej opcji ale musze jeszcze przemyslec. Ale jesli skusilbym sie na druga opcje z GTX 570 i chcial po jakims czasie dolozyc druga 570 w sli to jaki musialbym miec zasilacz ( czy 800W ) wystarczy??? i do jakich temperatur oraz glosnosci beda dochodzic??? Bo jesli bedzie bardzo goraco i glosno to wole odrazu kupic pierwsza opcje z GTX 580, wiec prosze uprzedzcie mnie odrazu zebym w razie czego pozniej sie nie zdziwil jak dokupie druga 570 ze jest glosno nie do zniesienia i goraco ze jajka mozna smazyc....czy raczej jest znosnie a jaeli tak to na jakim poziomie?

 

To juz ostatnie moje watpliwosci, dziekuje Wszystkim za pomoc i prosze jeszcze o odpowiedz na powyzsza kwestie apropo GTX 570 w sli na temat temperatury, glosnosci i kultury pracy oraz zasilacza jaki bylby potrzebny do ogarniecia:)

 

THX i BIG POZDRO!:-)

Link to post
Share on other sites

gtx580 jest spoko, jak nvidia dotrze sterowniki i karta w grach pokaże w pełni co potrafi to będzie gitara :o Sam mam gtx580 i nie żałuje zakupu, wymieniłem 2 gtx460 na 1 580tke w sklepie bo miałem okazję i wszystkie gry pod dx9 śmigają, jedynie dx10/11 muszą jeszcze poprawić.

Link to post
Share on other sites

Ja mam crossa z moich radkow i temp mi nie przekracza 60stopni nie sprawdzałem furemarka tylko 3dmarki plus crysis 1 ,2 no i moja cudna gra LFS-jest ok naprawdę cisza i chłodność na 3 wentylach,tylko ze gtx 570 ,580 jest mocniejsza konstrukcja ,i bardziej prądożerną,więc i siła rzeczy musi wydzielać więcej ciepła ale te chłodzenia są tak dobre ze powinno być ok w sli .Dodam ze mam w budzie sporo wentyli ale uruchomiony tylko boczny i od procka,bo nie mam jak podpiąć za mało wejść kasy =0,a chce regulator obrotów kupić,jakiś porządny wyciszyć karty do 30%i każdy wentyl tak samo by była mega cisza,trudno najwyżej temp podniosą się do 80stopni.a co do zasilacza to chłopaki ci poleca coś dobrego np:

 

enermax corsair Antec, , be quiet, seasonic, tagan ,ocz no 800 wat musi być min wydaje mi się,ale tu już spece muszą sie tym zająć,beda wiedziec lepiej

 

Ps. tutaj stronka z czarna lista jak i z renomowanym zasilaczami

http://www.elektroda.pl/rtvforum/topic1199271.html

 

Dobranoc mam nadzieje ze pomogłem:)Czas spać

Link to post
Share on other sites

Temperatury na procesorach graficznych nie będą wysokie na niereferentach (jak np gtx 480 - patelnia), ale pamiętaj, że ilość ciepła jaką wydziela cały podkręcony komputer z sli w grach jest DUŻA. Potrafi ogrzać pokój przy obciążeniu.

Ja stawiam na 570 (wydajność 480) ewentualnie druga do sli, wtedy jest kosmos :o

Jeśli sli odpada, bierz 580 - chyba wszyscy są zgodni, że karta wymiata.

Zasilacz do sli z 570/580 min 800 dobrych wat. Sam mam sli 460, nie wykluczam modernizacji za rok czy półtora, dlatego jestem posiadaczem corsaira ax850. Bez stresu.

Aha - jak oglądasz wykresy wydajności, patrz na minimalne ilości klatek, maksymalne nie wiele Ci powiedzą.

Link to post
Share on other sites

Zdecydowanie 570/580 od Gig'a (MSI też nie są złe to trzeba przyznać). Musisz tylko znaleźć informacje, czy ta karta nie będzie za długa do obudowy, którą wybierzesz. Konstrykcje niereferencyjne od Gigabyta są długawe. Na stronie producenta obudowy lepiej obejrzeć schemat obudowy, podają też max długość karty. Pamiętam, że np. 470 soc Giga nie wszędzie się mieścił.

Link to post
Share on other sites

OK:) W takim razie ostatnie pytanie: Jelsi chodzi o GTX 580: ASUS GTX 580 Directcu 2 (3 sloty) czy Gigabyte Windforce 3 ( 2 sloty) a moze czekac na MSI TF3? Ktory cichszy i ma mniejsze temperatury?

 

A jesli chodzi o Gtx 570 to na pewno sugerujac sie Waszymi radami Windforce 3 mam tylko przyznam drobna paranoje , ze jesli bym sie na niego zdecydowal i po pol roku-rok chcial dokupic drugiego do sli to bedzie starsznie glosno i goraco a tego chce uniknac- znalazlem test 2 570 SLI i napisali ze temperatura dochodzi do 81 stopni w stresie a glosnosc w stresie to 42 Dba, wiec chyba nie jest az tak zle? czy te pomiary sa realne i czy 81 stopni i 42 Dba to duzo czy malo? Podejrzewam ze przy 2 Windforce 3 temperatura tez troche spadnie i bedzie troche ciszej, czy sie myle?

 

Generalnie zasadnicze pytanie czy bedzie glosno i goraco przy 2 gtx 570 sli niereferencyjnych Windforce 3??? i do jakich kart apropo glosnosci mozna je porownac? Czy okolo 81 stopni i 42 Dba to duzo czy malo i czy te dane sa jakos spaczone czy prawdziwe?

 

Pozdrawiam Wszystkich , naprawde duzo mi pomagacie, THX i BIG POZDRO!:o

Link to post
Share on other sites

Nie wierze ze przy gtx 570winforce3 będzie 81 stopni przy sli niemożliwe jak tyle to chyba ma referent i sli.Patrząc na moje gpu to nie ma szans byś miał tyle stopni jak już to w furemarku a nie grach,przy 42 db to już będą dość słyszalne,

http://www.guru3d.com/article/geforce-g ... -review/15

 

jeśli się sugerowałeś tym testem to błąd bo tam są referencyjne konstrukcje,na gigusiu będzie ok ,ale też się nie nastawiaj ze ich nie będziesz słyszał bo to raczej nie możliwe ,powiem jak to wygląda jeśli podłączysz 4 wentyle ,ciche to one będą ciche ale pojedynczo w grupie jest głośniej,bo słychać powiew wiatru miałem ref gtx 470 i porównując go do 2x 6870 to jak porównać dyskotekę[470] do głośniczków od kompa np takich za 40zł:o

W tym teście co ci podałem był test 3way sli i temp była w okolicach 86 stopni na gigusiu będzie naprawdę chłodno,ale nie tak jak na Antarktydzie,bo to są mocne karty:)

Link to post
Share on other sites

81 C przy MSI GTX570 z Twin Frozr III ? Niemożliwe, u mnie na stockowych zegarach w MSI GTX570 ale jeszcze na Twin Frozr II po paru godzinach grania temperatura waha się między 46C a 54 C a przy tym jest totalna cisza. Co jak co, ale te chłodzenie od MSI jest jednym z najlepszych, do OC nadaje się idealnie.

Link to post
Share on other sites

Wyniki tego testu ktorym sie gugerowalem odnoscie 2 gtx 570 SLI mozna znalezc tu:

 

http://guru3d.com/article/geforce-gtx-570-sli-review/2

 

a wiec przyszedl czas na 4 podsumowujace pytania, ktore wpelni dadza mi juz odpwiedz co kupic:

 

1) Ktory Gtx 570 niereferencyjny najlepszy do SLI pod wzgledem glosnosci i temperatur (wiadomo tym mniej tym lepiej) : Gigabyte GTX 570 WINDFORCE 3 czy MSI GTX 570 TWIN FROZR 2

 

2) Czy zasilacz ktory napisalem w parametrach o mocy 800W i bede mial jeszcze spokojnie zapas na podkrecony procek wystarczy pod GTX 570 SLI? Czy brac cos wiekszego?

 

3) Ktory GTX 580 lepszy w pojedynke ( tzn cichszy , mniejsza temperatura): Gigabyte Gtx 580 Windforce 3 czy Asus GTX 580 DIRECT CU 2 a moze lepiej czekac na MSI GTX 580 TWIN FROZR 3?

 

4) Czy podkrecenie procka wplywa rowniez na podwyzszenie temperatur kart graficznych?

 

Prosze jeszcze tylko o konkretna odpowiedz na 4-y zagadnienia powyzej, naprawde ostatni raz zawracamm Wam juz tylki w kwestiach kart;] To moje ostatnie watpliowosci wiec jesli uzyskam konkretna odpowiedz na kazdy z tych 4 punktow na 100% bede juz wiedzial co brac:D

Dzieki za cierpliwosc i cenne rady, ktore i tak juz mi duzo wyjasnily:) Jestem juz blisko podjecia decyzji, to ostatnie 4 znaki zapytania jak dla mnie, dzieki wielkie Ekipa, Pozdrawiam! :o:D:D +++

Link to post
Share on other sites

Ad.1 windforce3

Ad.2hmm spytaj się tych co się bardziej znają i lepsze doświadczenie maja

Ad.3gtx 580 od asusa direct nie ma sensu 3 sloty lepiej kupić wndforce3 jak chcesz mieć niskie temp ,w msi raczej 2 wentyle będą musiały szybciej obracać się by dorównać windforce w temp,a więc będzie głośniej i cieplej niż w gigusiu.

Ad.4

Podkręcając proca musisz mieć dobre chłodzenie typu mugen yasya czy tez Nocuta NH-D14

jak będzie box chłodzenie to na pewno będzie większa temp,ale nie przesadzajmy nie usmaży się nic.I na pewno nie wpłynie to na gpu.Po prostu jak masz dużą temp procka i mała obudowa to w końcu podwyższy się temp gpu,bo w całej obudowie będzie cieplej.

Link to post
Share on other sites

1)Chłodzenia się równią, ale dają podobne efekty

2)Ja bym dla pewności wziął 850W, jeżeli nie planujesz podkręcać kart

3)Tak patrzyłem po testach, to temperatury podobne (różnice 1-2 stopni), MSI będzie miał przebudowaną płytkę, zresztą tutaj test: http://www.techpowerup.com/reviews/MSI/GTX_580_Lightning/1.html

4) Nie bezpośrednio, jednak przy słabym przewiewie obudowy zwiększając temp. procka. zwiększasz temp. wewnątrz obudowy, a więc i kart graficznych. Ale wątpię, żeby wpływ był bardzo duży.

Link to post
Share on other sites

1. Porównywalne. Różnice znikome. Ogólnie dosyć ciche. Bądź spokojny. Ja bym wziął Gigabyata :evil:

2. Jak kolega wyżej, dobre 850 wat od corsaira, enermaxa. Wystarczy i do oc.

3. Podobne. Nie bierz karty trzyslotowej od Asusa. Wiem, że jest ładna, ale wygląd to nie wszystko :lol:

4. Grafika (bądź grafiki w sli) podgrzeją cpu o parę stopni. Przy dobrze wentylowanej budzie (nie koniecznie głośnej) będzie ok.

5. Nie spiesz się, bądź ciewrpliwy. Czytaj, pisz na forum. Lepiej kupić kompa kilka tygodni później, niż się potem stresować.

6. co nagle, to po ... :o

Link to post
Share on other sites

W takim razie jeszcze chwile Wam pozawracam glowe ;P i na dobitke jeszcze 3 pytanka :

 

1) Z tego co wiem karty grafiki laczy sie mostkiem ktory zazwyczaj dodawany jest razem z plya glowna w komplecie i tutaj pytanie czy taki mostek jest wystarczajacy do dobrego funkcjonowania 2 kart w SLi Gtx 570 i czy ma wplyw na odpowiednie skalowanie? Jesli uwazacie ze nie wystarczy to prosze o propozycje odpowiedniego mostka? Plyta glowna to: płyta główna: P8P67 ( REV 3 ) - PRO

 

2) Czy plyta glowna: P8P67 ( REV 3 ) - PRO jest odpowienia i wystarczajaca do 2-ch GTX 570 niereferencyjnych polaczonych w SLI oraz podkreconego procka i7 2600K?

 

3) Kolega wczesnie dal rade , ze bardzo bedzie blokowac moc kompa brak drugiego dysku twardego na Raidy i polecil jeden dysk twary zwykly 1TB oraz drugi wlasnie SSD Intela 310, przyznam sie szczerze i otwarcie, ze w tych kwestiach jestem kompletnym laikiem.....dlatego chcialbym sie dowiedziec dlaczego wlasnie brak 2-go dysku mialby mnie ograniczac i jaki ma to wplyw na laczenie gtx 570 w sli oraz przeplyw danych oraz przede wszystkim na czym polega taki RAID i JAK SIE GO ROBI ZEBY WSZYSTKO SPRAWNIE DZIALALO ? ;D

 

Naprawde wszystkie podpowiedzi jakie mi dajecie sa dla mnie bardzo pomocne, THANKS ALL! :-)

 

 

---

 

PS. Odnosnie punktu 3-go Czy jako drugi dysk musi byc to konieczni SSD anie zwykly dysk a jesli tak to dlaczego? I czy ktos moglby polecic jakis tanszy i dobry dysk ssd bo tamten Intela z serii 310 kosztuje az 650 zeta! :)

 

---

 

PS.2

Zapomnialem o jeszcze jednej bardzo istotnej dla mnie sprawie:

 

4) Czy istnieje jakis sposob na wyciszenie obudowy i nie zwiekszyc przy tym temperatutury w srodku niej i podzespolow-jest to mozliwe? ???????

 

POZDRAWIAM I JESZCE RAZ DZIEKI ZA INFO NA TE 4-y PUNKTy, jestem bardzo wdzieczny za Wasza pomoc:-)Prosze o konkretna odpowiedz na kazdy z nich o ile to nie problem:) BIG POZDRO :-D

Link to post
Share on other sites

1) Mostek dodawany do karty wystarczy

2) Płyty z SB umożliwiające łączenie w SLI zbytnio się między sobą nie różnią w tej kwestii. O ile na benchmarkach mogłaby istnieć marginalna różnica w wynikach, to w prawdziwym świecie raczej nie:P

3) RAID - nazwa własna, nie odmienia się:) Ale wracając do tematu. 2 dyski po 500GB Samsung F3 będą szybsze niż pojedynczy SSD.

Link to post
Share on other sites

SSD/RAID nie ma wpływu na szybkość działania sli i na ilośc klatek w grach, poprawia za to komfort korzystania z komputera: wszelakie istalacje, ładowanie systemu, programów, gier i takie tam.

SSD 310 intela kosztuje TYLKO 650 zł :) (podałem tylko przykład intela, w zasadzie jest duzo fajnych ssd). Raid 0 jest szybki, ale ja osobiście postawiłbym na ssd + 1tb. I nie chodzi tu o to, że jestem fanboyem ssd, bo sam mam 2 dyski w raid 0. Moim zdaniem dobry ssd w praktyce będzie szybszy od raid 0.

Jednak, jeśli zależy Ci na dobrej cenie, to rzeczywiście raid 0 będzie najlepszym wyborem w stosunku cena/pojemność/wydajność. Tego nie przebije żadne połączenie ssd+klasyczny dysk. Zależy, czego oczekujesz od dysków, i jakie środki chcesz na nie przeznaczyć.

Link to post
Share on other sites

Dobra, to na nobitke jeszcze 4 pytanka i juz nie zawracam glowy:-)

 

1) Wiec przypuscmy ze robie taki RAID, abstrachujac juz czy to bedzie Raid 0 czy Raid z SSD, czy sprawa wyglada tak, ze na jedym dysku musi byc tylko i wylacznie SYSTEM (przeznaczenie tylko pod system) a na drugim reszta danych czy moge umieszcac spokojnie swoje dane na obu dyskach na zwyklym jaki na tym z systemem?

 

2) Po za tym jeszcze pytanko odnosnie Gtx 570 w SLi, czy istnieje opcja, ze wkazdej chwili moge odlaczyc jedna karte bez otwierania obudowy gdybym uznal ze akurat dana gra nie wymaga mocy 2 kart i chcialbym uzyc tylko jednej(jest jakis programik do tego)? I jesli istnieje taka opcja to czy przy odlaczeniu jednej karty , ona i tak nadal bedzie chodzila i jadla energie???

 

3) Czy ktos sie orientuje kiedy premiera MXI GTX 580 TWIN FROZR 3?

 

4) Co myslicie o tej obudowie do sprzetu z prockiem: I7 2600 K (bedzie podkrecany) i 2 kart Gigabyte GTX 570 Winforce 3 w SLI, oczywiscie do procka bedzie dodatkowe chlodzenie pewnie dosc spore, slyszalem ze dobrze chlodzi i wycisza, bedzie wystarczajaco chlodzila karty i procka bo to jest dla mnie najwazniejsze (oczywiscie oprocz 2 podst, 2 wiatrakow bede z 2 chcial dolozyc)?????? Czy na jak obudowy jest ona duzych wymiarow?

 

Obudowa: Fractal Design Define R3 Black Pearl

 

http://www.cooling.pl/fractal-design-de ... 52606.html

 

Kurede naprawde sporo wiecie na te tamty:) Dzieki one more time:-)

Link to post
Share on other sites

ad 2: W panelu NVidia pod windowsem w konfiguracjach kart robisz disable sli i chodzi Ci tylko jedna grafika, druga się nudzi i zużywa prądu prawie nic. Możesz też tam druga wydzielić tylko do fizyki (batman, mafia, metro), żeby pierwsza nabijała fps-y.

ad 1: poczytaj o raid 0. Dwa dyski w raid 0 widziane są jako jeden (transfer się podwaja prawie - w tym zabawa) np. z 2 dysków po 1 tb masz 2 tb partycje. Potem sobie ja dzielisz jak chcesz. W ssd: na nim masz system (programiki i gry też jak wejdą), na twardzielu drugim reszta.

ad 3. ?

ad 4. Kiedyś chorowałem na fractala, ostatecznie wybrałem cm 690 II

pozdrawiam

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...