Skocz do zawartości

Windows 10 nie wykrywa ruchu myszki


Recommended Posts

Cześć,

Opis sprzętu:

Win 10 64 home,

FX 8120

Gigabyte FX 990x UD3

ram dd3 corsair

 

Problem polega natym, iż w pewnym momencie myszka przesatała działać.

System nie rozpoznaje jej ruchów, ale rozpoznaje kliknięcia. 

Reinstalacja sterowników niepomaga.

Reinstalacja winodws, hmmm, wykonana tylko za pomoca klawiatury, gdyż kursor nie działał.

 

Do kompa podłączałem dwie różne myszki i taka sama sytuacja.

Czy jest możliwość aby uszkodeniu jednak uległa płyta główna?

 

Jeżeli temat nie tu to proszę o przeniesienie.

Link to post
Share on other sites

Masz wszystkie aktualizacje systemu i płyty głównej ?

Tak, wszytsko jej najnowsze co zapenił producent płyty i wszystkie aktualizacje zainstalowane.

To stało się "nagle" podczas normalnego korzystania.

Dziś w pracypodłączyłem myszkę do kompa w pracy, i objawy są podobne. mysz klika a nie działa.

Ale dziwne jest to, że teraz żadna myszka nie działa w żadnym porcie. Nawet podczas instalacji windowsa.

Link to post
Share on other sites

Czy w biosie myszka działa? Jeśli nie, to problem sprzętowy. Myszka z domu przyniesiona do pracy też nie działa? - problem sprzętowy z myszką, ale piszesz, że testowałeś 2 myszki w domu i to samo.

 

Trochę zagmatwałeś, więc napisz jeszcze raz czy domowa myszka testowana na innym komputerze działa czy nie.

Link to post
Share on other sites

Czy w biosie myszka działa? Jeśli nie, to problem sprzętowy. Myszka z domu przyniesiona do pracy też nie działa? - problem sprzętowy z myszką, ale piszesz, że testowałeś 2 myszki w domu i to samo.

 

Trochę zagmatwałeś, więc napisz jeszcze raz czy domowa myszka testowana na innym komputerze działa czy nie.

W domu mam dwie myszki- obie nie działają poprawnie.

Sprawdziłem w pracy mysz główną i są te same obiawy.

W bios musz nie działa bo, na tej płycie  jest jeszcze stary tyb BIOS.

 

Instalując widowsa podpiętą miałem tylko zastępczą mysz,, która też nie działała. a w innym miejscu działa bez problemu.

 

Dodam, jeeszcze że mysz główna to Rat 9 bezprewodowa.

Czy jest możliwość, że ten baza co odbiera sygnał z myszki uszkodziła mi USB?

Link to post
Share on other sites

Ciężka sytuacja, bo i mysz nie działa dobrze na innym komputerze, a na domowym druga też nie działa. Czy odbiornik myszy masz podłączony przez przedłużkę na USB czy bezpośrednio? A druga mysz to jakiego rodzaju - przewodowa?

 

Możesz też zainstalować jakiegoś linuksa live CD i tam sprawdzić czy mysz działa.

Edytowane przez roman106
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...