Skocz do zawartości

Be Quiet Dark Power 750W - styknie?


Recommended Posts

Otóż mam właśnie taką zasiłke i zamierzam zmienić platforme na:

Core i7 920 D0 + OC 4,2Ghz

Asus Rampage II Extreme

OCZ Reaper 1866Mhz CL8+OC

 

Z tym nie ma problemu :) Ale myślałem że fajnie by było dodać 2 GTX280 SSC do SLI :P Do tego OC gdzieś 720/2400 ale myślę że ten zasilacz już tego nie pociągnie :( Jak myślicie?

Link to post
Share on other sites

Procesor po OC ~180-200W

2xGTX280 po OC ~500W

Płyta ~30W

Dysk ~10-15W

DVD ~15W

RAM ~10W (na sztuke)

Do tego jakaś karta dźwiękowa, wentylatory, katody, etc. i robi się zbyt dużo.

Wiadomo, że takie obciążenie trudno osiągnąć ale jest to możliwe (np. Prime95 + Furmark).

Link to post
Share on other sites

kurde to du*a :) Bo do tego dojdzie jeszcze 2x SDD w raid0 Nie mam za bardzo co wywalić :sciana: A jak połącze w SLI 2x SSC bez oc to o ile będzie większa wydajność niż pojedynczy 280 SSC po oc na 720-760/2400 ? tak mniej więcej ile :)

Link to post
Share on other sites

smialo,pociągnie z palcem w d...e,testowalem + kumpla gtx285 = 2x285 i katowalismy na wszelkie sposoby do tego oc cpu 3.8,2 dyski i takie tam i zaden problem, jeszcze do tego furmark he,w koncu to klasa,nie bedziesz madry jak wymienisz,pozdro

Link to post
Share on other sites

Ale myślałem że fajnie by było dodać 2 GTX280 SSC do SLI

Bo do tego dojdzie jeszcze 2x SDD w raid0

Widze że nie tylko ja szaleje z gratami :)

 

A co do zasilacza to bym zmienił na mocniejszy, wszyscy wiedzą że lubie spory zapas ale myśle że to oszczędzi Ci potencjalnych problemów.

 

Link to post
Share on other sites

Mieszane opinie... I tak jeszcze nic nie kupuję więc liczę że jeszcze ktoś się wypowie :)

 

Widze że nie tylko ja szaleje z gratami :sciana:

 

No a co :) Myślałem nad triple SLI ale to by było przegięcie zwłaszcza że na LC musiałbym wydać chyba z 5tyś żeby to schłodzić pożądnie
Link to post
Share on other sites

Mieszane opinie... I tak jeszcze nic nie kupuję więc liczę że jeszcze ktoś się wypowie

Poczekaj na kolege procek mam spore zaufanie do jego opinii tak jak i kubbaka.

Sam ostatnio sie radziłem w sprawie zasilacza i "cacko" już jedzie z niemiec :)

Myślałem nad triple SLI ale to by było przegięcie

Zgadzam sie, to droga zabawa.

 

Link to post
Share on other sites

Zasilacz wytrzymać to na pewno wytrzyma, to w końcu Be Quiet.

 

A i tak maksymalne obciążenie wszystkiego na raz jest mało możliwe, więc nie powinno być problemu.

 

A radzę zrobić tak: zostaw na razie ten zasilacz, a jak zakupisz nowy sprzęt, to zmierz miernikiem, ile prądu ciągnie z gniazdka podczas grania (musisz to potem pomnożyć przez sprawność) i zobaczysz, czy jest wystarczający zapas. Bo takie wyliczenia, jakie można zrobić "na oko", to nie są zbyt precyzyjne.

Link to post
Share on other sites

Teraz podczas grania leci z niego powietrze w temperaturze pokojowej :P Czyli jest git :) Mam dobry miernik tylko nie wiem gdzie :sciana: Więc poszukam i jak kupie nowe gnaty to sprawdzę :> Tylko jak ja dostane takiego samego gtxa SSC od manliego :) jak kupie od evgi albo zotaca to nie będzie chodzić prawda? :) Może wgranie takiego samego biosu pomoże :P Wiecie coś na ten temat?

Link to post
Share on other sites

Dlatego pytam czy coś wiecie o łączeniu nie tych samych kart no chyba że mi znajdziecie GTX280 SSC od Manli 640/1200/1377 z tym samym biosem: 62.00.1C.00.02 :sciana:

 

@edit: To co? Zostaje mi tylko ta opcja z biosem? :)

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...