Skocz do zawartości

przebarwienie na ekranie telefonu sony xa


Recommended Posts

Siema wczoraj kupiłem używany telefon sony xperia xa z plamą żółto fioletową długa na 5 cm i szeroką na 0,5 cm obok slotów na karty sim i sd. I tutaj moje pytania, czy gwarancja przechodzi na 2 właściciela? Jeśli tak to czy sony naprawi tą usterkę w ramach gwarancji? Czy plama może się powiększać z biegiem czasu użytkowania? Gdzie w tym telefonie znajduje się ten czytnik zalania który był w każdym rozbieranym telefonie? zdjęć nie dodam bo nie mam jak zbytnio 

Link to post
Share on other sites

Wada fabryczna, występowała już we wcześniejszych modelach. Sprawdzić czy telefon jest jeszcze na gwarancji (telefon na infolinię Sony) i jeśli jest, to po przejściu przez głupią procedurę (service desk pyta czy telefon był przywracany do fabryki, etc. - tak jakby to miało jakiekolwiek znaczenie... ale trzeba powiedzieć że był), tworzą RMA i dalej jest z górki. Telefon wraca z serwisu niczym nówka.

Warto zrobić backup (jeśli jest recovery, to idealnie), bo telefon tak czy siak będzie czyszczony. Przed wysłaniem swojego wgrywałem oryginalny firmware Sony, żeby się nikt nie czepiał (choć recovery w nim zostało i nikt się nie rzucał).

Link to post
Share on other sites

kupiłem go świadomie z tym. oddałem go puki co na gware bo zostało 4 miesiące. Czy sony może odmówić naprawy jeśli okaze sie ze są ślady zalania? czy sony może odmówić naprawy z powodu poobijanych rogów i krawędzi? Czy jeśli sony nie naprawi tej usterki to czy plama będzie się powiększać, bo osobiście nie przeszkadza mi ona?

 

edit: przebarwienie takie samo jak w tym artykule tylko że w środku fioletowe a na zewnątrz żółte https://www.miservice.pl/blog/przebarwienie-na-ekranie-xiaomi/

Edytowane przez kareig52
Link to post
Share on other sites

 

 

Czy sony może odmówić naprawy jeśli okaze sie ze są ślady zalania?

Tak.

 

 

 

czy sony może odmówić naprawy z powodu poobijanych rogów i krawędzi?

Jeśli telefon nie jest wyszczerbiony w miejscu, gdzie ekran odkleja się od obudowy (bo do tego to się sprowadza), to nie.

 

 

 

Czy jeśli sony nie naprawi tej usterki to czy plama będzie się powiększać, bo osobiście nie przeszkadza mi ona?

Będzie. A ekran w pewnym momencie odklei się od obudowy. Przebarwienie to kiepskiej jakości klej, który pod wpływem temperatury słabnie i zaczyna zmieniać kolor.

Link to post
Share on other sites
  • 8 miesięcy temu...
kupiłem go świadomie z tym. oddałem go puki co na gware bo zostało 4 miesiące. Czy sony może odmówić naprawy jeśli okaze sie ze są ślady zalania? czy sony może odmówić naprawy z powodu poobijanych rogów i krawędzi? Czy jeśli sony nie naprawi tej usterki to czy plama będzie się powiększać, bo osobiście nie przeszkadza mi ona?

 

edit: przebarwienie takie samo jak w tym artykule tylko że w środku fioletowe a na zewnątrz żółte https://www.miservice.pl/blog/przebarwienie-na-ekranie-xiaomi/

Pisałeś że oddałeś tel. do naprawy. Jak skończyła się sprawa?
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...