Skocz do zawartości

Podrasowanie Antycznego Laptopa i Brak informacji o Płycie Głównej


Idź do rozwiązania Problem ogarnięty przez CrisPell,

Recommended Posts

  Witam , posiadam laptopa Acer Aspire 5742G. Chciałem go trochę podrasować gdyż już delikatnie się zamula. Chcę zmienić dysk z HDD na SSD , myślę także nad próba podkręcenie procka czyli I5-460M2.5 GHz na 2.8 GHz. Chciałbym także dodać mu ramu , gdyż posiadam 6 (1x2 + 1x4) DDR3 o częstotliwości 532.1 MHz (według programu CPU-Z) o maksymalnej przepustowości 667 MHz (także według CPU-Z). Tutaj zaczyna się mój problem ,a konkretnie brak informacji o płycie głównej. O ile wiem ,że procek max przyjmie 8GB Ram to o płycie nic nie wiadomo. Informacji nie mogę znaleść ani w internecie (wyskakują modele o takowej nazwie ale z całkiem innymi podzespołami) ,a program CPU-Z informuje ,że Producentem jest Acer , a model to :Aspire 5742G w wersji 1.04 na chipsecie Intela.
  Program Speccy także pokazuje takie tylko informację :/.


Proszę o kontakt jeżeli ktoś ma informcje czy ta płyta główna obsłuży 8GB Ram'u. Będzie fajnie jeżeli ktoś podpowie czy opłaca się tutaj ''podkręcać'' tego PROcka :P heh


                                                                                                   Liczę na kontakt i Serdecznie pozdrawiam

Link to post
Share on other sites

Podkręcanie procka w lapku? Nie wiem, czy to może się udać :) Chłodzenie nie wiadomo, czy wytrzyma, na twoim miejscu sprawdziłbym temperatury, zanim zaczniesz majstrować przy zegarach. Po deugie, nie wiadomo, jak zniesie to płyta główna, czy nie padnie bateria lub nie będzie wyrabiał zasilacz. Pamiętaj, większe zegary to również wyższy pobór mocy, a zasilacze laptopowe są dokładnie dopasowane do komponentów.

Edytowane przez PiRazyDrzwi
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites
  • Rozwiązanie

Obsłuży 8GB RAM, SSD pomoże w codziennym zastosowaniu, a co do procka to co ty chcesz podkręcać jak on ma turbo do tych 2.8GHz aktualnie już?

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Obsłuży 8GB RAM, SSD pomoże w codziennym zastosowaniu, a co do procka to co ty chcesz podkręcać jak on ma turbo do tych 2.8GHz aktualnie już?

Mam nadzieję ,że cię dobrze zrozumiałem , bo obecnie procek to ma te 2.5GHz , a chciałem go na te 2.8GHz podkręcić ,ale chyba zrezygnuję bo jak zapodam SSD8GB ramu to powinien już śmigać. Dzięki za info :).

Podkręcanie procka w lapku? Nie wiem, czy to może się udać :) Chłodzenie nie wiadomo, czy wytrzyma, na twoim miejscu sprawdziłbym temperatury, zanim zaczniesz majstrować przy zegarach. Po deugie, nie wiadomo, jak zniesie to płyta główna, czy nie padnie bateria lub nie będzie wyrabiał zasilacz. Pamiętaj, większe zegary to również wyższy pobór mocy, a zasilacze laptopowe są dokładnie dopasowane do komponentów.

Racja , temperatury obecnie to ok 50-60 w spoczynku i 70-żadko-do 75 jak go używam już na paru stronach w Chromie czy jakichś mało wymagajcych grach. A o baterii to nie ma co wspominać , tylko na zasilaczu ciągne , ale rozważę jej zmianę , tak jak i całej klawiatury to też ledwo zipie :P. Ale po 7 latach intensywnego użytku to się nie dziwie :)

Zobacz jaki najmocniejszy proc siedział w tym modelu i sobie taki kup (powinien niewiele kosztować) Wymiana powinna być możliwa i prosta. (ale też warto sprawdzić czy proc nie jest przylutowany)

Procek na 99% przylutowany bo go oglądałem z wierzchu tylko , ale mogę się mylić.

Link to post
Share on other sites

Mam nadzieję ,że cię dobrze zrozumiałem , bo obecnie procek to ma te 2.5GHz , a chciałem go na te 2.8GHz podkręcić

 

Nie rozumiesz wcale.

https://ark.intel.com/pl/products/50179/Intel-Core-i5-460M-Processor-3M-Cache-2_53-GHz

Ten procesor, gdy potrzeba w trybie wysoka wydajność podbija do 2.8GHz.

 

Procek na 99% przylutowany bo go oglądałem z wierzchu tylko , ale mogę się mylić.

 

Nie jest lutowany:

rBVaJFm6V02ATVVZAASCq129Ahc818.jpg

 

Tutaj lista wspieranych:

NK7i5Nu.png

 

Lecz nie brałbym się za wymianę, bo w przypadku tej generacji procesorów wzrost wydajności jest znikomy jakieś 5% przy kwocie +100zł.

Edytowane przez CrisPell
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

   Dzięki za info co do częstotliwości bo rzeczywiście nie skumałem ,co do kwestii przylutowania i zamiany także masz racje. Sprawdziłem teraz benchmark I5-460M I5-580M i różnice między jednym a drugim są naprawdę niewielkie.
 

 
Nie rozumiesz wcale.
https://ark.intel.com/pl/products/50179/Intel-Core-i5-460M-Processor-3M-Cache-2_53-GHz
Ten procesor, gdy potrzeba w trybie wysoka wydajność podbija do 2.8GHz.
 
 
Nie jest lutowany:
rBVaJFm6V02ATVVZAASCq129Ahc818.jpg

Tutaj lista wspieranych:
NK7i5Nu.png

Lecz nie brałbym się za wymianę, bo w przypadku tej generacji procesorów wzrost wydajności jest znikomy jakieś 5% przy kwocie +100zł.


   Przy okazji , aby nie otwierać nowego tematu zapytam o jeszcze jedną rzecz. Mam obecnie dysk HDD z interfejsem Sata ll , a chciałbym go zamienić na SSD'ka ,ale te znowu mają interfejsy Sata lll. Chodzi mi o to czy jeśli zakupię dysk SSDSata lll i dokupię złącze pod Sata lll to będzie działało i różnica w wydajności będzie zauważalna? 
   Przeczytałem także ,że SSD na SATA lll nie osiągną pełni możliwości na starych Płytach Głównych i tutaj mam pytanie w jakim stopniu osiągi dysku SSD zostaną zmniejszone? Np. o 20-40 z prędkości zapisu/odczytu czy o więcej?.

Link to post
Share on other sites

Bo nie osiągną pełnej prędkości będą ograniczone do około 250MB/s odczyt/zapis, ale HDD ma koło 100MB/s więc różnica będzie odczuwalna szczególnie na małych plikach.

 

P.S Nie cytuj całych postów.

Edytowane przez CrisPell
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Ja co prawda mam nie najszybszy dysk ssd, ale różnicy nie zauważyłem przy przejściu z sata3 na sata 2. I tak jest przepaść względem zwykłego hdd. Montuj i się nie martw. Tylko po prostu nie ma co kupować najszybszych modeli.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...