Skocz do zawartości

Problem z dyskiem GOODRAM 240GB 2,5" SSD MLC IRDM PRO (GEN2)


Recommended Posts

Potrzebuję od nowa sklonować system na dysk ssd niestety po formatowaniu i probie klonowania dostaje informacje iż dysk jest za mały a klonuje tylko sam windows 10 easeUS todo beckup free. Pojawiły mi się na dysku dodatkowe partycje ktoś pomoże na priv lub messenger ???

 

 


link do programu:

 

https://zapodaj.net/2a85f6f2fbc1c.jpg.html

Link to post
Share on other sites

Najpierw musisz zmniejszyć partycję, którą chcesz sklonować, do rozmiaru mniejszego, niż pojemność dysku SSD.

Za pierwszym razem nie zmniejszałem partycji klonowanej i było dobrze bo klonowałem sam system.

Może łatwiej będzie zainstalować system na ssd niż klonować? Czy jak wymienię dysk to Windows aktywuje się sam bo nie mam żadnego klucza ?

Link to post
Share on other sites

A tak w ogóle, to nie zauważyłem za pierwszym razem jednej rzeczy - nie twórz żadnej partycji na SSD przed klonowaniem.

Całe miejsce ma być nieprzydzielone, narzędzie samo stworzy odpowiednie partycje.

 

A instalacja nowego systemu jest moim zdaniem zawsze gorszym rozwiązaniem, niż klonowanie.

Po co się od nowa bawić w ponowną instalację wszystkiego?

Link to post
Share on other sites

Trzeba było wymazać partycję i pozostawić nie przepisane miejsce klonowanie powiodło się bez zmniejszania partycji na której był win 10.

Wiem że trzeba na dysku wyłączyć defragmentowanie ale czy coś jeszcze trzeba zrobić z nowym dyskiem? 


Zauważyłem też iż win 10 raz uruchamia się w 7 sekund raz 2 minuty długo tez wyłącza się co może być powodem? 
  •  
Link to post
Share on other sites

Windows tyle się uruchamia ? nie sam POST płyty głównej ? 

daj screena z AS SSD (nie rób testów prędkości, tylko daj screena, tam wyrównanie sprawdza zaraz po uruchomieniu, jak i protokół)

Jesteś pewien że nie wykonałeś przypadkiem kopi posektorowej (złe dla SSD, dobre dla HDD) ? 

Link to post
Share on other sites

Windows tyle się uruchamia ? nie sam POST płyty głównej ? 

 

daj screena z AS SSD (nie rób testów prędkości, tylko daj screena, tam wyrównanie sprawdza zaraz po uruchomieniu, jak i protokół)

 

Jesteś pewien że nie wykonałeś przypadkiem kopi posektorowej (złe dla SSD, dobre dla HDD) ? 

Dałem optymalizuj dla ssd nie klonowałem sektor po sektorze.

 

https://zapodaj.net/0aec8b9651110.png.html

Edytowane przez ratmed0000
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...