Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Zastosowanie komputera: Biuro (Excel [około 15k wierszy, w kilku kolumnach formuły + makra])

  • Maksymalna kwota jaką dysponujesz: 5000 zł (w rzeczywistości nieograniczony)

Kiedy zamierzam kupić komputer? Jak najszybciej

Czy będziesz podkręcać sprzęt?: Nie

Specjalne wymagania: brak

Jaką rozdzielczość posiada Twój monitor?: brak

Których części potrzebujesz?: calość

Czy posiadasz jakieś części ze poprzedniego komputera? Brak

Witajcie,

Dostałem zlecenie, złożenia zestawu komputerowego dla klienta. Klient wymaga, aby komputer był najszybszy i powiedział ze budżet jest nieograniczony. W rzeczywistości nie widzę sensu wydawać więcej niż 5k, ale nawet te 5k czasem wydaje mi się za dużo, jak dla kompa, który będzie zajmować się tylko Excelem.

Moja propozycja:

http://www.esc.pl/product_info.php?products_id=334638

 

Zastanawiałem się nad:

- Zasilacz Zasilacz XFX Core PRO 450W /be quiet! Pure Power 10 400W/Corsair CX450M 450W 120mm Bronze Semi-Modularny / bequiet! PurePower 10 500W/ Zasilacz XFX Core PRO 450W

- Mobo : Gigabyte Z370P-D3/AsRock Z370 Pro4

- Ram : 3000Mhz albo 3222 Mhz

 

Czy można prosić o informację, czy zestaw złożony jest ok ?

Link to post
Share on other sites

Wrzuć cichszy cooler na procesor Fera 3 HE1224 v2

HDD na szybszy P300 1TB 64MB cache SATA600 7200rpm

20zł dopłaty i masz system w wersji BOX Windows 10 Home BOX 32/64Bit PL USB

 

Nie bardzo widzę sens dopłaty do Z370 i szybszych kostek.

 

Można to zamknąć w mniejszej obudowie MicroTower / Cube wraz z płytą microATX.

 

Co do SPC RG1 na chwilę obecną już szału nie robi. Armis AR 3 wypada lepiej, cichsze wentyle Sigma Pro 120mm z regulatorem obrotów i lepsze spasowanie. Dopłata 30zł.

 

Z zasilaczy BQ PP 10 400W będzie najcichszy, jak chcesz coś modularnego i z dłuższą gwarancją CM G450M, również na topologii DC-DC.

Link to post
Share on other sites

Ad1 . Cooler uważałem, że będzie nie potrzebny, bo komputer będzie stać jako serwer do łączenia się z teamviewerem, 

Ad2. Oczywiście że miał być Toshiba P300, źle wybrałem

Ad3. Przyzwyczajenia, że jak coś jest niepotrzebne to nie kupuj, ale rzeczywiście 20zł to nie dużo. 

Ad4. To jaką płytę główną polecasz, jeżeli uważasz, ze nie warto inwestować w Z370? B360M PRO-VDH się nada ? Chyba, że jest coś mniejszego w micro-ATX razem z obudową micro-ATX to z chęcią bym się dowiedział :). Co do obudowy Armis AR 3, to nie da się jej kupić w morele ani w esc ?

Ad5. Jeżeli CM G450M, rzeczywiście ma dłuższą gwarancję to chyba jednak na niego się skuszę.

Link to post
Share on other sites

 

 

Biuro (Excel [około 15k wierszy, w kilku kolumnach formuły + makra])

 

Powinno być ok. Ja u siebie w pracy mam całkiem podobne arkusze, tyle że w kilkunastu kolumnach a nie kilku i stara dobra i5 jakoś daje radę z 8 GB DDR3. Oczywiście żeby tam tylko nie było nic zapętlonego, bo tutaj przy takim problemie to wszystko wymięknie. Nie wiem też czy nie zmieniłbym IRDM na M8P pod M.2 na NVME. Otwieranie takich plików czasami trochę trwa i tutaj szybszy odczyt na + 

Link to post
Share on other sites

Powinno być ok. Ja u siebie w pracy mam całkiem podobne arkusze, tyle że w kilkunastu kolumnach a nie kilku i stara dobra i5 jakoś daje radę z 8 GB DDR3. Oczywiście żeby tam tylko nie było nic zapętlonego, bo tutaj przy takim problemie to wszystko wymięknie. Nie wiem też czy nie zmieniłbym IRDM na M8P pod M.2 na NVME. Otwieranie takich plików czasami trochę trwa i tutaj szybszy odczyt na + 

Rzeczywiście M8P wydaje się sporo szybszy od IRDM, a czas otwierania takich plików to nawet na moim SSD Micron M600 to około 1-4 min zależy od obciążenia dysku. Teraz tylko co z płytą główną, obudową i ramem ?

Nowy zestaw:

http://www.esc.pl/product_info.php?products_id=334638

Edytowane przez Jamnik
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...