Skocz do zawartości

Wybor dysku wiekszy cache czy sata3


Recommended Posts

Witam, chce kupic 500Gb problem jest z wyborem. Nie mam kasy na SSD narazie wiec kupuje 500Gb albo:

1.

Interfejs SATA II

Pojemność 500 GB

Bufor pamięci 32 MB

NCQ TAK

Obroty na min. 7200 obr/min

 

lub

2.

Interfejs SATA 6 Gb/s

Pojemność 500 GB

Bufor pamięci 16 MB

Szybkość obrotowa 7200 obr./min (nominalnie)

Cykle uruchamiania/parkowania Min. 300 000

Szybkość transmisji

Szybkość transmisji (bufor-dysk) 126 MB/s (maks.)

 

Czy będzie jakakolwiek różnica w wydajności? Wiekszy cache i sata2 czy mniejszy cache i sata3?

Link to post
Share on other sites

A ja Ci tylko po koleżeńsku doradzę abyś nie kupił przypadkiem seagate 500gb 7200.12 (sypią się jak :) ) - składałem kumplowi kompa i kupiłem takie cztery - po rozpakowaniu z folii trzy miały już reallocated sector count ~100 sztuk !!! beznadzieja.

 

sataIII - ja wiem, szkoda się pchać - właściwie to bajer tylko przy RAID i SSD. Pojedynczy HDD nie wykorzysta za Chiny tej przepustowości.

 

pozdrawiam

Link to post
Share on other sites

A ja Ci tylko po koleżeńsku doradzę abyś nie kupił przypadkiem seagate 500gb 7200.12 (sypią się jak :) ) - składałem kumplowi kompa i kupiłem takie cztery - po rozpakowaniu z folii trzy miału już reallocated sector count ~100 sztuk !!! beznadzieja.

Nie tylko seagaty sie sypia teraz wszystko robia juz tak masowo ze ciezko trafic na cos co naprawde nas zadowoli, bardziej bym liczyl na łud szcześcia. Niedawno kupilem dwa WD 2tb i 1tb. 2TB od nowosci walniete, a jedynka posypala sie po miesiacu. Problemu nie bylo z wymiana ale czas, dane i nawkurzalem sie tylko ale co poradzic.

 

Wracajac do tematu wiesz roznicy w cenie nie ma prawie zadnej miedzy jednym a drugim tylko co bedzie bardziej wydajniejsze? I czy wgl bedzie roznica... ?

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...