Skocz do zawartości

mi a1, moto g5 plus, redmi note 4x


Recommended Posts

Witam

 

Tak jak w temacie proszę o pomoc w wyborze.

Dotychczas uzywalem Galaxy s6 i taka wielkość smartfona by mi najbardziej odpowiadala czyli najbliżej jest g5 plus.

Wiem ze moto i a1 maja czystego androida wiec to plus ale moto ma mniej ram. Czy to znacząco wplynie na plynnosc działania?

A jak to wygląda w przypadku redmi note 4x? Podobno nie ma pasma LTE 800? Czy to duży problem?

Proszę o sugestie co byloby najlepszym wyborem. Większy ekran niz 5,5 nie wchodzi w grę.

Z góry dziękuję

Link to post
Share on other sites

A coś więcej na temat wymagań i przedziału cenowego? :) Jeżeli zależy Ci głównie na wydajności to A1 będzie dobrym wyborem raz że wydajny sprzęt dwa że ma czystego andka bez nakładek systemowych które przeważnie tylko dodatkowo obciążają sprzęt. Podwójny aparat również daje radę chociaż lustrzanki z niego nie będzie :) Kolejny plus to szybkie ładowanie które ułatwia życie a którego nie ma w moto.

Link to post
Share on other sites

Przedział cenowy to taki w ktorym mieszczą sie podane telefony czyli do 800zl.

Myslalem ze w moto tez jest szybkie lądowanie a na tym mi zalezy. Z drugiej strony notę 4x ma duza baterie. Jesli chodzi o aparaty to wiem ze szalu nie będzie w tym przedziae cenowym i wszystkie będą robily podobne zdjęcia. Najbardziej zalezy mi na wydajności i plynnosci dzialania. No i jednak chyba wolalbym mniejszy ekran ale jesli redmi 4x i a1 sa lepsze niż moto g5 plus to kwestia ekranu schodzi na drugi plan

Edytowane przez david87-87
Link to post
Share on other sites

Wydajnościowo różnica będzie bardzo mała, Motorola świetnie optymalizuje system i dodaje od siebie niesamowicie wygodne funkcje (moto display, moto gesty). G5 plus ma też lepszy aparat i szybciej się ładuje na dołączonej ładowarce (100min vs 120min). Niestety polityka aktualizacji to jakaś kpina, seria G to tylko 1 aktualizacja androida czyli dla G5 to 8.0 którego jeszcze nie ma oficjalnie. Tu chyba warto zwrócić się w stronę Moto G6, która ma większy ekran przy tych samych wymiarach, bdb  aparat jak na tą klasę i startuje z Oreo ale ma trochę gorszy czas pracy. Xiaomi będzie miało lekką przewagę gdy otworzysz dużo programów na raz oraz można liczyć na szybsze aktualizacje

Link to post
Share on other sites

W tym budżecie zawsze będą jakieś kompromisy :) ale sama różnica  w aparatach pomiędzy tymi modelami może nie być jakoś znacząca. A i redmi note 4x też posiada szybkie ładowanie. Alternatywa to Honor 8 jeżeli tylko udałoby się wyrwać w okolicach tej ceny na jakimś promo.

Link to post
Share on other sites

Note 5 jest spoko ale w wersji 4gb juz jest jakies 150zl droższy i większy a dokladac milimetrów juz nie chce bo i tak chciałem mniejszy ekran ale ze względu na to ze mi a1 jest niewiele większy niż motorola g5 plus to biorę wlasnie xiaomi :)

Takze dziękuję wszystkim za cenne porady :)

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...