Skocz do zawartości

radek 4830 Pamięci hynix a quimonda


Recommended Posts

Przysłali mi kartę z tymi wszystkimi wejściami, bez żadnych przejściówek

i z pamięciami hynix, a nie quimonda tak jak we wszystkich testach w necie.

pytanie:czy ta karta będzie się gorzej kręcić na tych hynixach niż na quimonda czy nie ma to różnicy, no i czy dobrze wyszedłem z tego że właśnie sprzedali mi taką wersje a nie inną.

Miałem kupić 4770, a że jej nie ma no to wziąłem 4830,

 

http://www.emarket.pl/pic/partspics/thumbs3/C9201158.jpg

Link to post
Share on other sites

Hynix to także dobry producent pamięci i to jak się będzie kręcić zalezy od wielu czynników. Przede wszystkim od tego jakie dokładnie kości włożyli do karty i jakie ustawili dla nich napięcia. Do tego dochodzi oczywiście ich temperatura (czyli lepsze chłodzenie się przyda), stabilne napięcia podawane przez zasilacz oraz szczęście.

Link to post
Share on other sites

mam radka 4850 z tym chłodzeniem i co prawda kręci się świetnie bo z 625 kręce na 700 i pamieci z 996 (bodajże) na 1100 a temperatury 40 st na luzie i ok 63 pod konkretnym obciążeniem ale głośność tego wiatraka to duży minus ja w tym miesiącu chcę wymienić na arctic cooling twin turbo i liczę że wycisnę z niej jeszcze więcej pozdro

Link to post
Share on other sites

Grafikę wziąłem za 356+przesyłka fakt że lepszy 4770 ale był znacznie droższy, przejrzałem pare testów i 4830 jest po OC porównywalny 4850,

na forach polecali mi właśnie 4850 ale zasilacz trochę słaby modecom mc400, no i do wersji z lepszym chłodzenie tęż trzeba dopłacać( no i wychodzi takie koło do tej setka,do tamtej setka, to wziąłem taką pośrednią)

Link to post
Share on other sites

mc-400 słaby? kto ci to powiedział? To bardzo dobry zasialcz u ciągnie naprawde dobre konfiguracje, możesz spokojnie włożyć quada i 4890 a jeszcze zapas będzie.

No to trochę lipa wyszła co? ale między 4830 a 4850 aż takiej przepaści nie ma ,jak myślicie?, bo teraz trochę zaczynam żałować że nie dołożyłem do gigabyte 4850 Zalman :)

Link to post
Share on other sites

Zalman na Gigabyte jest dość głośny, a tą lekka stratę do 4850 wyrównasz sobie z OC. A jak dobrze się będzie kręcić? No to już zależy od tylu czynników, że naprawdę ciężko się przekonać. Podkręć sam i zobaczysz :) Wg mnie dobrze zrobiłeś z tym 4830. Niech spadają z 4770 za takie pieniądze, 100zł taniej masz taką samą wydajność :sciana: Tracisz tylko na tych +15nm, temperaturach i minimalni gorszym OC, ale to się da przeżyć.

Link to post
Share on other sites

taka uwaga na marginesie do kolegi o nicku TORTURE stary ile razy wejdę na forum to po prostu rozp...asz mnie tą swoją fotą WIELKIE POZDRO dla Ciebie:):)

 

aha jeszcze jedno jak wspomniałem mam radka 4850 w tej wersji co na zdjęciu u góry jak sprawdzi jakie się ma kości pamięci od razu mówię że mam wersje OEM i nie mam do niej papierów yoyo

Link to post
Share on other sites

taka uwaga na marginesie do kolegi o nicku TORTURE stary ile razy wejdę na forum to po prostu rozp...asz mnie tą swoją fotą WIELKIE POZDRO dla Ciebie:):sciana:

Dzięki, taki był zamiar :)

 

Co do tematu, to mój Sapphire ma kości Hynix 2000MHz, które nie chcą działać na 2000MHz. Powód? Ustawili taktowanie 1850MHz i dali mniejsze napięcie i już OC słabsze.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...