Skocz do zawartości

Wybór MOBO do E5450 modowane na LGA775


Recommended Posts

Witam, próbuję wyrzeźbić jakiś PC ze względu że stary padł po całości. Głównie gry, oglądanie filmów. 

Chciałbym aby MOBO było pod Xeona E5450 SLBBM modowany na socket LGA775.

 

I tu nasuwa się moje pytanie. Czy polecacie jakieś płyty główne które będą obsługiwały E5450 tzn. BIOS, ponieważ nie posiadam żadnej stacji roboczej która umożliwiła by wgranie biosa + mikrokodów. (Chyba że procesor normalnie będzie działac, a zmiane biosu i mikrokodów można zrobić już na tej podstawce ?)

Wymagam OC procesora,także stabilność płyty to priorytet. Miło aby DDR3 było obsługiwane. 

 

Patrzyłem na takie mobo :

 

http://www.gigabyte.pl/products/page/mb/ga-ep35-ds3r_21#kf

 

https://www.asus.com/pl/Motherboards/P5KC/ <-- Chyba najbardziej odpowiada. Z możliwością wsadzenia CPU do zmiany biosu.

 

Czy nadawały by się jakkolwiek do tego zabiegu ? 

 

PS. Używałem opcji wyszukaj, lecz im bardziej przeglądałem tematy tym mniej zaczynałem rozumieć...

Poradniki dotyczące modowania przeczytałem i zapoznałem się. 

Na ten moment nie posiadam żadnych części a wszystko będzie składane i zamawiane niedługo. Zasilacze etc. wszystko dopasuje do podstawki. 

 

Budżet jaki bym chciał przeznaczyć na płytę to okolice 100/150max.

Dziękuję za pomoc ;)


#Refresh
#Refresh 2 Edytowane przez nathis
Link to post
Share on other sites
  • 1 miesiąc temu...

Także polecam G31M-ES2L. Miałem też 4 kompy firmowe oparte na nich - w tym dwa nadal działają bez zarzutu (tamte nie umarły acz zostały zastąpione przez APU AMD). 

 

Co do biosu to nie wiem... tutaj nie pomogę.

 

Co do OC: da się zrobić OC - natomiast sekcja zasilania... cóż. Będzie co najmniej pikantnie (przyda cooler zapewniający nawiew na VRM). Mój prywatny komp śmigał na podkręconym cpu tak 2 lata i nic mu nie było. 

Pamiętam tylko że założyłem fan 40mm na mostek pod slotem LGA - był gorący. 

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...