Skocz do zawartości

Zestaw 3500~ do grania ocena


Recommended Posts

Hej, młodszy brat poprosił mnie o pomoc w złożeniu komputera, a ja zwracam się do was o ocenę.


Młody chłopak, więc komputer na pewno będzie służył do gier, chciałem zmieścić się w granicach 3000 złotych, jednak wyszło, że chyba warto dołożyć skoro ma posłużyć latami.


 


Dysk ssd w sumie to konieczność, odkąd dokupiłem do swojego nie wyobrażam sobie bez niego użytkowania, jednak tutaj pytanie:


Jak się ma wydajność gier, gdy jest zainstalowana na ssd, a na hdd? jest to odczuwalne? bo zastanawiam się nad rozmiarem ssd, jeśli nie ma to jakiegoś odczuwalnego wpływu to może pomyślałbym o mniejszym ssd.


 


Wrzucam link do koszyka: http://www.morele.net/inventory/info/0815905d/


I przepiszę tutaj poszczególne podzespoły, żeby było wam łatwiej:


Procesor Intel Core i5-8400, 2.80GHz, 9MB, BOX 


Płyta główna MSI B360M PRO-VDH


 


Karta graficzna Palit GeForce GTX 1060 Dual 6GB GDDR5 


Pamięć Ballistix Sport LT, DDR4, 2x4GB, 2666MHz, CL16 


Zasilacz SilentiumPC Vero L2 500W 


Dysk SSD ADATA SU800 256GB SATA3 


Dysk Toshiba P300 - (HDWD110UZSVA)


 


 


i obudowa, mam dwa typy, ponieważ młody koniecznie chce przezroczysty bok:


Obudowa Zalman Z3 PLUS (Z3PLUS)


lub tutaj widziałem, ktoś na forum polecał do zestawu:


Obudowa MODECOM Oberon Pro 


którą wybrać i ewentualnie dlaczego?


 


Co do samego zestawienia poszczególnych części to myślę, że jest ok, bo widziałem w innych tematach powtarzalność tych podzespołów, jednak może coś się zmieniło i w tej kasie możemy znaleźć coś lepszego?


 


Dzięki i pozdrawiam default_smile.png


Link to post
Share on other sites

Procesor: Intel Core i5-8400 /2.8GHz | Płyta Główna: AsRock B360M Pro4 /intel B360, LGA1151 | Pamięć RAM: GoodRam 8GB (2x4GB) 2666MHz CL16 Iridium X (black) | Karta graficzna: Gigabyte GeForce GTX1060 WF2 OC 6GB | HDD: Western Digital Blue 1 TB | SSD: A-Data SP920 128GB | Zasilacz: Cooler Master G450M 450W | Obudowa: SilentiumPC Regnum RG4T Pure Black

 

3616 zł.

 

W tym budżecie ciężko jest się zmieścić z GTX'em 1060 oraz i5-8400.

Co do Twojej propozycji. PSU do zmiany ponieważ zasilacze od SPC nie są dobrej jakości. Wybrałeś też słaby SSD na kościach TLC który w ogóle nie trzyma transferów. Karta graficzna z głośnym chłodzeniem.

 

Wyżej możesz zrezygnować na start z dysku HDD wziąć większy SSD w postaci GoodRam Iridium PRO 240GB. Na takim dysku gry szybciej się wczytują. FPS'ów Ci nie przybędzie. Moim zdaniem warto i tak wziąć większy ponieważ 120GB bardzo szybko Ci się zapełni. Dalej masz mocne CPU na sześciu rdzeniach, płytę na chipsecie B360 od AsRock'a, RAM w dual-chanel na start, kartę z lepszym chłodzeniem, dobry dysk od WD, SSD na kościach MLC, zasilacz na przetwornicy DC-DC z 5-letnią gwarancją.

Link to post
Share on other sites

Pod jaki monitor, jakie gry?

 

SSD na IRDM Pro 240GB - kości MLC, dużo szybszy, 5 lat gwarancji

GPU z kiepskim układem chłodzenia, zamień na WF2 od Gigabyte

PSU Na BQ Pure Power 10 400W - cichszy i stabilniejszy, zapas mocy i tak masz

Z3+ to już dziadek, daj RG4T - szklany panel, lepsze spasowanie i cover na PSU co by to wyglądało

Link to post
Share on other sites

GPU to karta graficzna. Zestaw który złożyłem pokrywa się z tym o czym napisał @3ndurek

Jeśli monitor ma jakieś złącze cyfrowe tzn. Displayport, DVI lub HDMI i jest w FullHD możesz śmiało brać ten zestaw powyżej. 

Edytowane przez smoke
Link to post
Share on other sites

Jeszcze ostatnie pytanko przed zamówieniem, warto dołożyć tą stówkę do tej karty Asrock z370 pro4 i ramu 3000mhz, czy to będzie jakaś delikatna różnica, której nie odczuje za bardzo?

 

czyli po prostu:

Asrock z370 pro 4 + Patriot Viper 4 DDR4 2x4gb 3000mhz cl16

 

czy 

Asrock B360M Pro4 /intel 360 LGA1151 + Ballstix Sport LT DDR4 2x4gb 2666mhz cl16

Edytowane przez tkaczu151
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...