Skocz do zawartości

Mało fps fortnite


Recommended Posts

Witam mam problem z fpsami w grze Fortnite. Fpsy spadają do 20 a utrzymują się koło 40-50 nie mam pojęcia czemu komputer nie jest jakiś dobry ale też najgorszy nie jest te 100 fps powinnien myślę wyciągnąć. Chciałem podkręcić procesor o ile się da ale nie mam pojęcia jak, proszę o pomoc. Specyfikacja poniżej:

 

Procesor: Intel Xeon X5450 3.00 Ghz

Karta Graficzna: Amd Radeon R7 200 series 2gb

Zasilacz: Modecom Feel 500W

RAM: 4gb DDR2

Dysk: SSD Kingston 120gb

 

Dodam że gram na najniższych ustawieniach, dałem priorytet wysoki, w ustawieniach karty graficznej pod wydajność, komendy startowe do fortnite też dodane i nic..

Edytowane przez tristanz095
Link to post
Share on other sites

Wiem że 4gb ram to mało ale żeby spadki aż do 20? Dokładny model karty? 200 Series 

Dobra znalazłem z GPUZ: Gigabyte R7 260X WindForce 2X OC Rev. 1.0

A zasilacz to jaki taki w miare dobry, żeby też nie był jakiś drogi nie dysponuję teraz pieniedzmi dużymi?

Gigabyte R7 260X WindForce 2X OC Rev. 1.0

Edytowane przez tristanz095
Link to post
Share on other sites

Wydaje mi się że CPU może być wąskim gardłem. Jeżeli odpalisz Afterburnera i zobaczysz że porcek chodzi na 100% a gpu się nudzi i nie jest zużywany cały ram to będziesz mieć pewność, zwróć też uwagę na temperatury, może być sytuacja że coś się przegrzewa i zrzuca taktowanie. 
Co do zasilacza:
http://allegro.pl/wyprzedaz-coolermaster-g450m-450w-modularny-80-i6737675612.html
Akurat mają wyprzedaż, więc można dostać dobry zasilacz za małą kasę.  
Jeżeli byłbyś w stanie dorzucić jeszcze 10zł to polecam wziąć 550W:

http://allegro.pl/wyprzedaz-coolermaster-g550m-550w-modularny-80-i6737663983.html
 

Edytowane przez Mandalorian
Link to post
Share on other sites

musisz dokupić drugą kość ramu, bo 4gb ramu to za mało. Grałem na laptopie na 4GB i wykorzystanie było między 96-100%, sprawdzałem w MSI AFTERBURNER, oraz po wyjściu z gry widziałem objaw w postaci zmulonego windowsa przez kilka minut.

Pozatym dzisiejsza aktualizacja 4.5 spowodowała nadmierne użycie dysku i głównie ramu(u kogoś na live widziałem że sama gra złużywała 8GB ram z 16GB, a jeszcze system potrzebuje z 1GB itp...). mam nadzieje że to poprawi jakaś aktualizacja.


podaj model płyty głównej to pomożemy ci z kupnem ramu, a jak będziesz miał wiecej ramu to dopiero zrób test MSI AFTERBURNER i podeślij kilka fotek

Edytowane przez grzesiek8181
Link to post
Share on other sites

grzesiek8181 Niestety ale ramu nie da rady dokupić posiadam płytę główną która maksymalnie obsługuje 4GB RAM niedługo będę zmieniał płyte jak kasa pozwoli, a dyskiem sie nie martwie posiadam SSD od Kingstona. Problem znalazłem też w chłodzeniu wyłamane push-piny jakieś za przeproszeniem małe gó**o boxowe które nic nie chłodzi temperatury w spoczynku procesora od 90 do 95 stopni. Moje pytanie czy SilentiumPC Spartan 3 będzię dobrym wyborem?

Edytowane przez tristanz095
Link to post
Share on other sites

Silentiumpc Fera będzie jak najbardziej w porządku. Jeżeli potrzebujesz zaoszczędzić każdą złotówkę to możesz wziąć Fera 2 użykwę z allegro:
https://allegro.pl/chlodzenie-silentiumpc-fera-2-he1224-sklep-gwa-i7327176579.html
Razem z przesyłką wychodzi 75zł. 
Fera 3 najtaniej będzie kupić tam gdzie mieszkasz żeby nie płacić za przesyłkę, np. w jakimś komputroniku czy xkom, cena nówki to 100zł.

Co do płyty głównej to na allegro znajdziesz jakąś w przedziale 60-100zł. Pamietaj żeby to była płyta na RAM DDR2.

Zanim zaczniesz coś kupować to poszukaj jeszcze rzeczy na olx, może akurat trafi się coś fajnego, druga sprawa to przejdź się po serwisach komputerowych w twoim mieście (tych takich niepozornych, z wypłowiałymi banerami i odrapanymi drzwiami :P ). Często siedzą tam spoko ludzie (przeważnie właściciele takiego "przybytku") i doradzą co trzeba, a ceny są tam czasem śmiesznie małe.

Link to post
Share on other sites
Gość
This topic is now closed to further replies.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...