Skocz do zawartości

Za wysoka temperatura i5 4690k


Idź do rozwiązania Problem ogarnięty przez jarrino,

Recommended Posts

Witam 

 

mam taki mały problem z moim już nieco leciwym i5 4690k jest podkrecony do 4.5ghz chłodzenie  to macho-hr-02 BW, otóż zauważyłem że temperatura procesora sięga 100*c, wiec stwierdziłem że pewnie pasta już ma parę lat i nie za dobrze rozprowadza ciepło ,wymieniłem pastę na procku na nową arctic mx-2 temperatura nie rośnie już tak szybko ale po 30 minutach w prime95 nadal dochodzi do 100*c  ,dodam że ten procesor jest ze mną już parę lat,wcześniej nie zauważyłem żeby były z nim jakieś problemy temperaturę trzymał do 70-75*c 

 

ma ktoś jakieś pomysły?

czym może to być z powodowane ? 

 

Link to post
Share on other sites

Chcesz zakończyć żywot tego procesora to katuj go dalej w Prime95.Jeżeli nie jest skalpowany i nie jest wymieniona pod IHS-em pasta czyli popularnie nazywany "glut" który Intel uważa za pastę termoprzewodzącą na jakąś porządną pastę lub "ciekły metal" to w Prime95 zawsze będziesz miał takie temperatury.Tak jak @jarrino radzi napisz jak jest w grach i nie szukaj dziury w całym.

Link to post
Share on other sites

Hmmm w sumie racja, przed zmianą pasty w grach osiągało 100*c , teraz spojrzałem po zmianie pasty w grach jest ok 70*c wiec całkiem dobrze , jak procek był nowy 80*c nie przekraczał w prime95 wiec nie był taki zły ten glut pod IHS, do puki się nie zestarzał.  ;)

W każdym bądź razie dzięki za rady temat do zamknięcia.    

Link to post
Share on other sites
Gość
This topic is now closed to further replies.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...