Skocz do zawartości

Ocena i ewentualne korekty kompletnego zestawu komputerowego za 3700 zł


Recommended Posts

Cześc,

 

Chciałbym kupić zestaw komputerowy przeznaczony dla 14 letniego chłopaka, głównie do gier, ale także do innych zastosowań ( filmy, internet etc ).

 

  • Zastosowanie komputera : gry, filmy, internet, pakiet office
  • Maksymalna kwota : 3700 ( +/- 100 zł )
  • Kiedy zamierzam kupić komputer? : do końca miesiąca
  • Których części potrzebuję : buda, monitor i oryginalny system windows 10
  • Czy będę podkręcać sprzęt? : nie
  • Rozdzielczość mojego monitora i model : n/a
  • Specjalne wymagania : n/a
  • Części z poprzedniego komputera (konkretne modele) : n/a
  • Własna propozycja zestawu :

gD0YCcq.png

+ Do tego używany gtx 1050 ti oraz jeden z trzech monitorów, jeszcze nie zdecydowałem:

LG 24MP59G

- DELL P2317H

LG 24MP58VQ-P

 

Miałbym kilka pytań:

Jak oceniacie taki zestaw? jest ok? coś byście zmienili? który z tych monitorów byście polecili?

 

Z góry dziekuję za pomoc!

Link to post
Share on other sites

Źle to nie wygląda, nie wiem czy CI pasuje szklany panel i płyta w formacie microATX.

Za 290zł masz szybszy i lepszy SSD w postaci Goodram IRDM Pro 240GB.

 

Monitor, osobiście stawiałbym już na 24", fajnie by była regulacja wysokości. Za~600zł są modele od AOC'a właśnie z tą opcją, również na IPS.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Źle to nie wygląda, nie wiem czy CI pasuje szklany panel i płyta w formacie microATX.

Za 290zł masz szybszy i lepszy SSD w postaci Goodram IRDM Pro 240GB.

 

Monitor, osobiście stawiałbym już na 24", fajnie by była regulacja wysokości. Za~600zł są modele od AOC'a właśnie z tą opcją, również na IPS.

Dzięki za odpowiedź!  :)

 

W sumie obudowa z oknem nie jest mi potrzebna, bo i tak będzie stać blisko biurka z tej strony, a to zawsze trzy dyszki w kieszeni, do SSD dopłacę te 80 zł jeśli jest lepsze i ma w sumie dwa razy więcej gb. Jakoś nie mam zaufania do AOCa i chyba postawie na LG, od których monitor mam u siebie i jestem zadowolony. W sumie tak myślę nad dołożeniem 400-500 zł żeby zamiast i3 8100 mieć i5 8400 i wyżej wspomniane SSD, bo wydaje mi się to bardziej przyszłościową opcją. Wyglądałoby to tak:

oAgl4fo.png

 

Do tego tak jak wspominałem w pierwszym poście dojdzie używany gtx 1050 ti, a może nawet połaszę się na 1060 w wersji 3gb lub jak się znajdzie jakaś okazja to 6gb.

Co myślisz o takim rozwiązaniu? W ogóle, ten zasilacz uciągnąłby i5 8400 + gtx 1060 6gb?

Link to post
Share on other sites

 

 

W ogóle, ten zasilacz uciągnąłby i5 8400 + gtx 1060 6gb?

Uciągnie z zapasem. chociaż jak zwykle znajdzie się jednostka do której warto dorzucić bo jest lepsza, patrz Seasonic Focus Gold 450W za 300zł w proline.

Jak ma być wszystko z x-kom dorzuć 20zł do wersji 500W https://www.x-kom.pl/p/346815-zasilacz-do-komputera-be-quiet-500w-pure-power-10.html

Link to post
Share on other sites

Uciągnie z zapasem. chociaż jak zwykle znajdzie się jednostka do której warto dorzucić bo jest lepsza, patrz Seasonic Focus Gold 450W za 300zł w proline.

Jak ma być wszystko z x-kom dorzuć 20zł do wersji 500W https://www.x-kom.pl/p/346815-zasilacz-do-komputera-be-quiet-500w-pure-power-10.html

 

Wszystko będę zamawiać z x kom, chyba dorzucę nawet 50 zł do 500w, ale w wersji pół modularnej. Poczytałem trochę o tych AOC'ach i nieco zmieniłem swoje nastawienie, wpadł mi w oko model AOC I2490PXQU z wieloma możliwościami regulacji położenia ekranu i możliwością podkręcenia do 75Hz.

Podsumowując, wyglądałoby to tak i myślę, że nic już się tutaj nie zmieni:

TliXVQt.png

 

Mam nadzieję, że uda mi się upolować jakiegoś gtxa 1060 3gb w okazyjnej cenie i wtedy już byłoby super. Myślę, że taki zestaw długo posłuży i młody właściciel będzie z niego zadowolony. A jak Ty uważasz, jeśli można spytać? Zmieniłbyś coś tutaj jeszcze? Jeśli nie to możesz zamknąć. Dzięki wielkie za pomoc! :)

Edytowane przez Roojs
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...