Skocz do zawartości

Płyta + RAM + CPU + Zasilacz do około 3000 zł


Recommended Posts

Obecnie na stanie jest ZOTAC GTX1050Ti 4GB OC. Może nic "rewelacyjnego", ale w przyszłości pewnie będzie zmieniony. Komputer do gier typu Wiedźmin 3, Skyrim, Lords of the Fallen, w przyszłości Metro Exodus, jakieś podobne tego typu tytuły. Oprócz grania trochę obróbki wideo, grafika + programowanie i właściwie tyle z bardziej "zaawansowanych" rzeczy. 

Link to post
Share on other sites

Podaj resztę podzespołów, które już masz.

 

Oprócz grania trochę obróbki wideo, grafika + programowanie i właściwie tyle z bardziej "zaawansowanych" rzeczy. 

Uwzględnij co jest priorytetem, w jakim sofcie ta obróbka? Jakie gierki?


8700K nie dysponuje żadnym chłodzeniem w komplecie, miej to na uwadze.

Link to post
Share on other sites
Dzięki za zainteresowanie.

 

Co do samych podzespołów to niewiele ich zostało. Kartę podałem. Został dysk SSD A-Data Premier Pro SP920 + HDD WD Black 1TB i napęd DVD. Obudowy nie wymienia, bo tez ją już właściwie mam. 

 

Ciężko mi jednoznacznie określić priorytety. Gram zazwyczaj w weekendy. CO do samych tytułów to mogę podać kilka, w które grałem/chciałbym zagrać. Głównie to podobne produkcje: Wiedźmin 3, Far Cry 4/5, Dying Light, Hitman, Assasins Creed, Seria Anno, Battlefield 4, Grid, NFS, Cities: Skyline itp. Oczywiście nie musi to być 100 FPS w 5K. Po prostu chciałbym pograć "normalnie" widząc przyzwoitą grafikę (liczę, że przez jakiś czas pogram jednak na  wysokich/najwyższych ustawieniach w część produkcji) bez zbędnych nerwów w stylu cięcia itd. 

 

Na co dzień z programowania to Visual Studio + webdeveloperka. Obróbka wideo również nie jest zaawansowana. Docięcie, usunięcie fragmentów z poradnika czy jakieś proste połączenie wideo. Do tego oczywiście zwykłe korzystanie typu YT, jakieś czytanie, ale to raczej niewielkie obciążenie. Czasem zdarzy mi się jakaś prosta obróbka zdjęć, ale tu raczej nic większego od Gimpa potrzebował nie będę, więc to tez nic ogromnie obciążającego. 

 

Dzięki za powiedzenie o braku chłodzenia, zerknąłem jedynie, ze to wersja BOX i myślałem, iż jest standardowe. Niemniej jednak mam chłodzenie Spartan 3 PRO, a jak kojarzę to pasuje do socketu płyty. Może nie jest najwyższych lotów, ale chyba powinno dać radę. 

Link to post
Share on other sites

 

Obudowy nie wymienia, bo tez ją już właściwie mam. 
 

Model? 

 

W zasadzie wystarczy tu nawet i7 8700, przy stockowym zegarach masz 4,3GHz dla wszystkich obciążonych rdzeni.

 

 

 

Niemniej jednak mam chłodzenie Spartan 3 PRO

Dla i7 8700 wystarczy, pod OC 8700K nie.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

 

 

Model?
 

Rozumiem, że pytasz o model obudowy. Fractal Design R5. 

 

Właśnie przy zmianie procesora różnica w cenie jest już delikatna -  ok.250 zł. Pozostaje pytanie, czy warto dołożyć do 8700k. A co sądzisz o pamięciach, które wybrałem? Szczerze powiedziawszy nie znam za specjalnie tej firmy, ale słyszałem z polecenia, że jest ok. Która z tych 4 płyt, jakie wybrałem byś polecił?

 

O samym zasilaczu myślałem o 550W, ale różnica w cenie jest tak znikoma, więc tutaj chyba nie ma sensu. najwyżej zasilacz będzie miał zapas mocy. 

Link to post
Share on other sites

3ndurek, dzięki za opinie. Może faktycznie 8700K to zbyt dużo. Poczytałem odnośnie specyfikacji, obejrzałem testy na YT, przejrzałem artykuły i owszem różnica jest. Pytanie tylko czy dla mnie aż tak odczuwalna. Pomyślałem, że może zmienię trochę strategię i wyjdzie cos takiego: i7-8700 + Asrock Z370 Pro 4 + Seasonic Focus 650W + 16GB RAM

 

Co do pamięci. Możesz mi powiedzieć czym się od siebie różnią:.

 

1. https://www.morele.net/pamiec-g-skill-ripjaws-v-ddr4-16gb-8gbx2-3200mhz-cl16-1-35v-f4-3200c16d-16gvk-707300/

2. https://www.morele.net/pamiec-g-skill-ripjaws-v-ddr4-2x8gb-3200mhz-cl16-f4-3200c16d-16gvkb-788195/

 

Na pierwszy rzut oka nic nie zauważyłem, jednak znalazłem to i chyba w tym rzecz: 

F4-3200C16D-16GVKB
CL: 16-18-18-38
 
F4-3200C16D-16GVK
CL: 16-16-16-36
 
Niewiele mi szczerze mówiąc to daje, jedyne co kojarzę to fakt, że im mniejszy CL - tym lepiej, więc zapewne stąd różnica w cenie. Pozostaje pytanie, czy warto dopłacać ponad 100 zł i czy będzie to zauważalne. 
 
Link to post
Share on other sites

Z tego co widziałem te ramy są tutaj polecane dość często.

Jeżeli 3ndurek potwierdzi czy o te mu chodziło. To ja mogę zaproponować żebyś ich nie brał z moreli.

Na x-kom są o 100+ zł tańsze, wszystko zależy w jakiej konfiguracji je kupisz.

2x1x8GB po 349 zł = 698 zł

2x8GB = 709 zł

Spokojnie zwróci Ci się dodatkowa przesyłka + coś zostanie w kieszeni albo dołożysz do innych części.

Jak masz blisko inpost lub możliwość własnego odbioru, to już w ogóle się opłaca zmienić sklep.

 

Dodam, że one już wiszą od jakiegoś czasu w takiej cenie pytanie ile jeszcze tak powiszą ;].

Jakby co ja takie zamówiłem 6 czerwca ( w kombinacji 2x1x8GB)

Edytowane przez flipklip
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...