Skocz do zawartości

Komputer dla kuzyna do około 1400 zł.


Recommended Posts

  • Zastosowanie komputera : Internet, filmy.

  • Maksymalna kwota: około 1400

Kiedy zamierzam kupić komputer?: Nie wiem.

Których części potrzebuję Wszystkiego oprócz karty graficznej.

Czy będę podkręcać sprzęt? :Nie

Rozdzielczość mojego monitora i model :Nie wiem więc nie podaje.

Specjalne wymagania : Brak 

Części z poprzedniego komputera (konkretne modele): Brak

Link to post
Share on other sites
1 x  Intel Pentium G4560 /3.5GHz, 3MB, LGA1151, BOX/ 1 x  AsRock H110M-HDV R3.0/intel H110, DDR4, LGA1151/ 1 x  XFX Core TS 450W 120mm Bronze 1 x  SilentiumPC Brutus Q20 USB 3.0 (mini ITX) 1 x  GoodRam Iridium PRO 240GB SATA3 (560/530MB/s) MLC 1 x  GoodRam 8GB 2400MHz CL15 Iridium Red

 

1365 zł + kody na darmowe złożenie i wysyłkę przy zakupie w esc.pl do wpisania w komentarzu do zamówienia: X98TY2AZ + dostawa

 

Mocne 2 rdzenie i 4 wątki na H110 mATX z jedną kostką 8 GB. Obudowa mITX mieszcząca małe płyty H110 mATX. Nie wiem czy to będzie rozbudowywane o GPU czy nie ale można też dać coś normalnego w ATX. Zasilacz z zapasem mocy na +12V pod ewentulaną rozbudowę o GPU do gierek. Zamiast HDD, sam dysk SSD 240 GB na kościach MLC. Płyta posiada złacze HDMI, DVI i D-Sub więc z podłaczeniem monitora problemów nie będzie. 

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites
Od roku mamy ósmą generację procesorów więc po co kupując nową platformę ładować się w przestarzałe procesory? W tej cenie złożysz coś na i3 8100. Dysk SSD można dokupić później.
W tej cenie również złoży coś na ryzenie 2200g. Nie chce gpu, a ryzen ma bardzo dobrą grafikę vega8.

 

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka

 

 

Link to post
Share on other sites

Proceosry o ktorych mowa przestarzałe ? Co wnosi nowy pentiak pza doplata do drozszej plyty ? Chyba tylko lepsze opcje modernizacji. Jeżeli chodzi o wybór, 4 jaja na hdd i 2c/4t + ssd 240 gb, to bralbym opcję drugą o ile ma to być faktycznie zestaw stricto do neta i filmów. Mocniejsza gpu raczej tez mu sie tutaj nie przyda. No ale każdy ma swoje pole widzenia

Link to post
Share on other sites

A ja bym brał z 4 jajka ze zwykłym dyskiem, jeśli to ma być zestaw faktycznie do Internetu. SSD nie jest niezbędny. W pracy mam i5 Haswella, używam głównie aplikacji do zdalnego łączenia się z innymi komputerami, przeglądarki, Office, nawet czasem odpalę jakąś maszynę wirtualną i spokojnie jadę na dysku magnetycznym.

Generalnie różnica jest taka, że seria Coffe Lake od kilku lat wreszcie wprowadziła jakiś znaczący progres. Pod strzechy trafiają procesory 4-ro rdzeniowe. Za parę lat łatwiej będzie zmodernizować czy odsprzedać taką platformę niż dwurdzeniowego pentiuma D.

 

Dysk można zmienić na 120 GB, obudowę na takąhttp://allegro.pl/obudowa-komputera-hp-midi-tower-typ-atx-2xusb-fv23-i6530964020.html i z lekką dopłątą spokojnie da się kupić i3 8100

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...