Skocz do zawartości

Zestaw bez dysków + monitor do 3000 zł


Idź do rozwiązania Problem ogarnięty przez kajtek.,

Recommended Posts

  • Zastosowanie komputera : gry (m. in. Skyrim, Wiedźmin 3, może coś online, ale bez kompetytywnej gry), filmy, internet

  • Maksymalna kwota : 3000 zł

Kiedy zamierzam kupić komputer? : czerwiec

Których części potrzebuję : cała buda bez dysków + monitor

Czy będę podkręcać sprzęt? : nie

Przeglądałem podobne tematy i zestaw od kajtek. wygląda dobrze, ale mam kilka pytań.

Czy warto wymienić tego GTX 1050 Ti na MSI GeForce GTX 1060 Aero ITX OC 3GB (930 zł w promocji)? Jeżeli tak, to czy zasilacz zostaje ten sam, czy trzeba coś w zestawie zmienić?

Co do monitora, to często przewijają się 2 modele - LG 24MP59G (600 zł) i Samsung S24F350FHUX (450 zł w promocji). Warto dopłacać do tego LG?

 

Bonusowe pytanie. Czy taki zestaw można ewentualnie w przyszłości odświeżyć, dokładając np. GTX 1060 6GB albo lepszy CPU? Zasilacz/mobo nie będą ograniczać?

 

Edit: wiem, że nie lubicie, gdy pisze się zbyt wcześnie przed zakupem, ale chciałbym się już zorientować, na co mogę sobie pozwolić i ewentualnie skorzystać z aktualnych promocji na tego GTX 1060 i monitor Samsunga, a resztę dokupić później.

 

Edytowane przez .Azriel.
Link to post
Share on other sites
  • Rozwiązanie

 

 

Czy warto wymienić tego GTX 1050 Ti na MSI GeForce GTX 1060 Aero ITX OC 3GB (930 zł w promocji)? Jeżeli tak, to czy zasilacz zostaje ten sam, czy trzeba coś w zestawie zmienić?

 

Warto zmienić, w sporej ilości gier będzie znacza róznica wydajności. PSU w zasadzie może zostać ale możesz uciec od grupowej regulacji napięć biorąc CX450M. 

 

 

 

Co do monitora, to często przewijają się 2 modele - LG 24MP59G (600 zł) i Samsung S24F350FHUX (450 zł w promocji). Warto dopłacać do tego LG?

 

Aż tyle nie warto. Co prawda LG ma 75 Hz ale cena za Samsunga jest naprawdę dobra.  

 

 

 

Bonusowe pytanie. Czy taki zestaw można ewentualnie w przyszłości odświeżyć, dokładając np. GTX 1060 6GB albo lepszy CPU? Zasilacz/mobo nie będą ograniczać?

 

Tak, możesz rozbudowywać. Masz przyzwoitą i chłodzoną sekcję zasilania, to i i7 8700 możesz wkładać. Dalej dwa wolne sloty na pamięć. Co do GPU, kwestia zasilacza ale taki CX450M to i do 1080 wystarczy. Co prawda tak się nie dobiera ale ...

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...