Skocz do zawartości

Wyłączający się komputer podczas grania.


Recommended Posts

Witam,
Czytałem kilka tematów o podobnym albo i identycznym problemie i za każdym razem wychodziło na to, że winny jest zasilacz.

Na początku specyfikacje:
-Procesor i5-4690
-Karta graf. GTX 970 od MSI
-Płyta ASUS H81M2
-Zasilacz Seasonic SSR-550RM z certyfikatem 80 Plus Gold
-Dysk HDD nie pamiętam producenta ale bodajże Samsug i też jakoś stary ten dysk nie jest.


Tak jak w temacie komputer mi się wyłącza podczas grania na przykład w Rocket League lub Hots.
Wygląda to jakbym wyciągnął wtyczkę zasilania z zasilacza.
Dodam również, że ping mi skacze z 60 do kuriozalnych liczb pokroju 300.
Wcześniej nie miałem takich problemów - wcześniej czyli trzy dni temu i to właśnie te trzy dni temu zrobiłem format komputera (myślałem, że mam jakiegoś wirusa, który blokuje mi łącze lecz wina leży u mojego dostawcy).
Zainstalowałem oczywiście Windowsa 10 64-bit PRO (najnowszego) jak i sterowniki do karty graficznej - jeszcze nie "aktualizowałem" sterowników do chociażby procka itp. itd. 

O komputer dbałem - czyściłem niemalże co weekend lecz ostatnio nie miałem kiedy tego zrobić (matura). 
Jedynie to raz mi upadł (ja teoretycznie z nim) i uderzył o kant stołu ale nie jakoś mocno - pękło plastikowe okno ale komputer działał normalnie i nie wyłączał mi się tak jak to robi teraz.
Na spokojnie ogrywałem takie tytuły jak Wiedźmin 3, GTA 5 czy chociażby wyżej wymienione gry.

Komputer mam podpięty do przedłużacza a ten przedłużacz jest podłączony do drugiego.
Przed przemeblowaniem też tak miałem podłączony komputer tylko różnica była taka, że wszystko podpiąłem do jednej listwy a na drugiej jedynie był podłączony przedłużacz. Teraz do tej drugiej mam podłączony router wraz z jednym z monitorów jak i listwę.

Screen z HWMonitor:
y6LMEir.png

Również sprawdziłem zasilacz poprzez program OCCTPT i komputer wyłączył mi się po 9/10 sekundach.

Nie mam pojęcia gdzie leży problem bo wydaje mi się, że komputer jest sprawny i nic nie jest w nim uszkodzone tym bardziej, że te trzy dni temu działał w 100% jedynie to dwa razy zmienił miejsce (przemeblowanie) i z grubsza go z kurzu wyczyściłem.


Jeśli potrzeba jakiś screen'ów to oczywiście doślę.
Za pomoc bardzo dziękuję.


 

Edytowane przez Heliocentryzm
Link to post
Share on other sites

Na początek otwórz bude, podociskaj wszystkie połączenia od zasilacza i sprawdź.

Druga opcja sprawdź na innym zasilaczu,

Trzecia temperatury aczkolwiek wątpię aby przez 10sek doprowadziły do wyłączenia komputera.

Możesz jeszcze zresetować bios do fabrycznych.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Niestety ale nie posiadam innego zasilacza. 
Dodam, że komputer wyłącza się tylko i wyłącznie podczas obciążenia, przykładem jest GTA 5 - po władowaniu gry komputer "restartuj się" po 5 sekundach.

Zakupiłem jeden porządny przedłużacz i to tak nic nie pomogło.

Robiąc test OCCTPT teraz komputer wyłączył się po około 20 sekundach. 

Chyba najłatwiej będzie zabrać komputer do jakiegoś serwisu i oni mi tam zdiagnozują problem, bo osobiście wyczerpały mi się już pomysły.

Link to post
Share on other sites

Zanim oddasz komputer do jakiegoś serwisu polecam we własnym zakresie poszukać winowajcy.Zawsze to będziesz mógł powiedzieć w serwisie ze robiłeś to i tamto i nie pomogło,wykluczysz tym kilka podzespołów i serwis będzie miał mniej roboty a może i uda się zaoszczędzić czasu i pieniędzy.Może być tak,że kilka podzespołów na raz powoduje takie zachowanie dlatego fajnie było by wykluczyć kilka i mieć pewność że są sprawne.

 

Na początek polecam odłączyć kartę graficzną i zrobić ten sam test occt na zintegrowanej.Jeżeli tak samo po tych 20 sek się wyłączy wiemy ,że to nie karta.

 

Nie jeden raz przerabiając podobne przypadki w serwisie pomogła mi najprostrza rzecz czyli rozłożenie komputera na części i poskładanie od nowa. Czasem może być tak że po upadku razem z obudową na ten nieszczęsny kant stołu coś się wypięło albo nawet nadłamało dlatego jak już będziesz miał wszystko porozłączane to popatrz z bliska na poszczególne podzespoły czy nie ma jakichś uszkodzeń np slot pci express przy karcie graficznej,moduły pamięci ram.

 

Daj znać czy jest jakaś poprawa. Pozdrawiam

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...