Skocz do zawartości

Marnowanie czasu na czytanie newsów i poradników technologicznych.


Recommended Posts

Czy Wy też czytacie zbyt dużo newsów na temat komputerów i IT? Czy również sięgacie po poradniki mimo, że nie szukacie rozwiązania na konkretny problem bo go jeszcze nie macie. Uważam, że takie zachowanie to strata czasu i energii bo to prawie się nie przydaję. Oczywiście jeśli się coś planuję np. złożenie nowego komputera, problem z wirusem, dziwne zachowanie komputera itp. to tylko wtedy powinno się czytać Intenet, stawiając konkretne zapytania w Google. Oczywiście jeśli ktoś w ogóle nie ma pojęcia o technologiach komputerowych to takie bezcelowe przeglądanie wortali technologicznych ma sens bo człowiek się uczy "jak to ugryść" lub "z czym to się je" i patrzy jakie pytania można zadać. Na przykład moja mama, nie wiedząca prawie nic o komputerach nie wie, że istnieją fora internetowe i że trzeba czytać recenzje sprzętu przed zakupem. Ale dla bardziej zaawansowanych użytkowników bezcelowe skakanie po portalach technologicznych to nie jest dobry pomysł - prowadzi również do rozkojarzenia i wykształca krótką koncentracje. Uważam, że w życiu powinnimśy robić tylko rzeczy które musimy robić albo takie które przynoszą nam dużą przyjemność. Cała reszta to strata energii i czekanie na coś lepszego. 

 

A jakie są Wasze przemyślenia na ten temat - z dużą przyjemnością przeczytam Wasze myśli. 

Link to post
Share on other sites

Zupełnie bez sensu,składu i logiki. Informacja i jej przepływ zawsze był podstawą rozwoju człowieka,więc nie wiem o co ci chodzi. Może potrafisz jakoś krócej i jaśniej. Uważasz,że posiadanie i korzystanie z informacji  ogólnie dostępnych w internecie jest złe ?

"Uważam, że w życiu powinnimśy robić tylko rzeczy które musimy robić ALBO takie które przynoszą nam dużą przyjemność " -czy rozumiesz to co napisałeś ? Zamiast albo powinno być chyba "i"...Więc idąc dalej,jeśli komuś zbieranie różnych informacji sprawia przyjemność to źle ?

Edytowane przez jarrino
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Napiszę najkrócej jak się da: gdyby chociaż 50% użytkowników tego forum korzystało z dobrodziejstw, które Ty uważasz za stratę czasu, to nie byłoby głupich pytań i masy problemów z zakupem czy późniejszym użytkowaniem sprzętu.

 

Generalnie ŚWIADOMOŚĆ konsumentów była by wyższa i nie nabierali się np. na "składaki" z marketów czy allegro, ew. nie istniały by posty "kupiłem nowy komputer i nie mam obrazu" :P

  • Popieram 3
Link to post
Share on other sites
  • 1 miesiąc temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...