Skocz do zawartości

1060,1070 czy 1070 ti ?


Recommended Posts

Zapomnij o GTX 1070 ti - bez sensu.

 

Co jakiś czas trafia się nówka GTX 1080 w cenie 2000-2100 zł. Badaj alledrogo i trafisz na swoją sztukę. Z wiadomych przyczyn szybko schodzą.

 

Chcąc realnie cieszyć się tymi 144hz nawet przy full hd to GTX 1080 będzie idealny.

Link to post
Share on other sites

Dlaczego nie, wiem ostatnio ceny Vega 54 ( odpowiednik GTX 1070) nie zachwycają ale można poszukać i wyrwać  czasem w dobrej cenie.

Inna sprawa to kultura pracy( głośność chłodzenia) np referencyjnych modeli.

A Adaptive Sync  naprawdę robi fajną robotę gdy karta nie jest w stanie wyświetlić stabilnie powyżej 120 klatek/s ( obraz w grach bez zacinek i rwań).

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

MSi Gaming, Palit jetstream w tych bym wybierał. Gaming niby ma troszkę lepsze chłodzenie (podobno) ale jest 150zł droższy. Moim zdaniem Palit za 2150 zł to niezły wybór. Jak bym miał brać MSI za prawie 2300zł wolałbym dołożyć jeszcze 250 i kupić za 2550 nowego palita 1080 super jetstream, bo różnica w wydajności na korzyść 1080 jest mimo wszystko znacząca. 

Edytowane przez wojciechu15
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Vega 56, po drobnej modyfikacji, zamienia się w kartę segment wyższą więc odpowiednik 1070 ti. Przy sugerowanej cenie niższe niż 1070 to bardzo ciekawa opcja, ale w cenie pomiędzy 1080 a 1080 ti tj niestety żart :( Jedyna nadzieja w Vedze Refresh (7 nm), że spowoduje spadek cen obecnych 56/64.

Link to post
Share on other sites

Tylko po co czekać na MSI za 2050 nie wiadomo ile, jak od ręki można mieć dobrego palita za 2150? Dajcie już spokój z tym czekaniem, bo ludzie pytają o radę co kupić, bo coś chcą kupić, a nie w każdym temacie czytać, że mają czekać nie wiadomo ile, bo żadnych konkretów w tych waszych 'poradach'.

Link to post
Share on other sites

Po to czekać, bo generalnie ceny w UK są takie same jak w PL (nierzadko wyższe). Nie jest taniej  jak niektórzy sądzą, "bo w PL najdrożej". Przykład SSD Samsunga 860 Pro 512 GB:

 

Polska 889zł:

https://www.morele.net/dysk-ssd-samsung-860-pro-512gb-sata3-mz-76p512b-eu-1782180/

UK 883zł:

https://www.aria.co.uk/SuperSpecials/Other+products/512GB+Samsung+860+PRO+-+2.5%E2%80%9D+Solid+State+Drive+%2F+SSD+?productId=69058

 

Wracając do kart, skoro potaniały w UK, to tylko czekać jak obniżka dojdzie do PL. Rynek w PL z opóźnieniem reaguje na obniżki, stąd są takie różnice w tej chwili na kartach. Cena Palit Jetstream w UK:

 

- 1070 - 2033zł

- 1070 Ti - 2153zł

 

Ktoś potrzebuje kartę na teraz, to sobie kupi. Ktoś, kto chce kupić jak najtaniej, poczeka na wyrównanie cen.

Link to post
Share on other sites

Czas szybko mija, a zyskać można  sporo czy kupując starsze modele gdy wchodzi nowe, czy kupując "pokoparkowe".

Ja mam czas na granie raczej od święta chyba że nastają długie jesienno-zimowe wieczory, i dla takiego gracza warto poczekać.

Sam swoją kartę wyhaczyłem  w ostatni "black friday" w UK ( w PL to tylko z nazwy "promocje"  :/  , i jak dotąd lepszej  ceny nie zauważyłem ( fakt między czasie w zimie 2018 był "szał" krypto walutowy).

Oczywiscie inna sprawa jeśli karta jest potrzebna na teraz do bardziej profesjonalnych zadań, wtedy zostaje tylko "płać i płacz".

Edytowane przez MESSER
Link to post
Share on other sites

Pod FHD 1080 będzie ideolo, mam 1070 i trochę jednak brakuje do stałych 144 choćby w Fortnite które grafiką nie grzeszy. Zmieniając na najwyższe detale sytuacja jeszcze bardziej się pogarsza.

 

Chociaż osobiście czekam na nowe karty od nvidii na wymianę.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...