Skocz do zawartości

Recommended Posts

Czyli ogólnie polecasz tę metodę podkręcenia procesora?

 

Skomplikowane jest włączenie "Turbo All Core" dla wszystkich rdzeni w biosie, czy łatwe? Bo właśnie mi chodzi o tę metodę podkręcenia procesora, wyżej napisałeś, że jest to łatwe.

 

Tak polecam, w szczególności dla tych co mają bardzo dobre chłodzenie lub oskalpowany proc

 

nazwa w biosie mi się trochę pokićkała,

poprawnie u ASRocka nazywa się to Multi Core Enhancement

 

tu masz screena, jedną opcję przestawiasz z Disabled na Enabled, i po sprawie

tWXTws0.png

 

 

W tym wątku wspomniałeś coś o problemie z dźwiękiem na płytach Z370 Realtek ALC1220. O co dokładnie chodzi?

 

Po prostu zdarza mu się czasami ześwirować, generalnie po restarcie kompa jest już normalnie, szczegółów nie znam dlaczego tak się dzieję, w necie masz więcej info. 

 

btw. układ Realtek ALC1220 ma już swoje początki na płytach Z270 

 

Zresztą na dedykowanych kartach dźwiękowych dzieją się często podobne cyrki :P, na razie nie chce mi się w ten temat zagłębiać, jeszcze nie kupiłem takiej karty..

 

 

Więc z czym sobie Gigabyte Gaming 5 słabo radzi? Wyżej napisałeś, że jest to udana jakościowo płyta.

nigdzie nie pisałem że słabo

Wtedy 26 styczenia 2018, do 700 zł od gigusia były same padaczki z sekcjami 100'C+ po OC, 

Edytowane przez mutissj
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Tak polecam, w szczególności dla tych co mają bardzo dobre chłodzenie lub oskalpowany proc   nazwa w biosie mi się trochę pokićkała, poprawnie u ASRocka nazywa się to Multi Core Enhancement   tu masz screena, jedną opcję przestawiasz z Disabled na Enabled, i po sprawie

Na pewno podkręcę sobie tak procesor, skoro to jest takie łatwe, ale jak będę miał to zrobić to wcześniej zapytam się tutaj na forum o jakieś szczegóły. Dzięki za informację.

 

Po prostu zdarza mu się czasami ześwirować, generalnie po restarcie kompa jest już normalnie, szczegółów nie znam dlaczego tak się dzieję, w necie masz więcej info.   

btw. układ Realtek ALC1220 ma już swoje początki na płytach Z270 

 

Zresztą na dedykowanych kartach dźwiękowych dzieją się często podobne cyrki , na razie nie chce mi się w ten temat zagłębiać, jeszcze nie kupiłem takiej karty..

Rozumiem, dzięki za informację.

 

nigdzie nie pisałem że słabo

 

Wtedy 26 styczenia 2018, do 700 zł od gigusia były same padaczki z sekcjami 100'C+ po OC,

 

Niedopatrzenie moje, chodziło mi o słowo "średnio sobie radzi", więc co miałeś na myśli? :)

Edytowane przez wsde
Link to post
Share on other sites

Niedopatrzenie moje, chodziło mi o słowo "średnio sobie radzi", więc co miałeś na myśli? :)

 

miałem na myśli że są lepsze płyty do OC od tego gigabyta z mocniejszymi sekcjami, według portalu tweaktown jest akceptowalna:

https://www.tweaktown.com/reviews/8460/gigabyte-z370-aorus-gaming-5-motherboard-review/index10.html

 

pisząc krótko ~ ten Gaming 5 to propozycja głównie dla fanów ledów z przyzwoitą sekcją zasilania, i myślę że nie ma się czego wstydzić kupując tą płytę  :)

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Rozumiem, ale ta gigabyte też da radę z podkręconym prockiem. Nie jest taka cienka. :)

W tym poście gość stwierdził to:
 

Omijaj Gigabyte oraz serię AORUS sekcja zasilania się tam gotuje bez OC a po OC wpada w "trolla". MSI Tomahawk ma dobra sekcję nawet do OC max 80 C po OC, a nie 120 jak w Gigabyte.

 

Ale chyba to nie dotyczy tej Gaming 5?

Edytowane przez wsde
Link to post
Share on other sites

@UP w dużej części prawda tutaj beka :D

 

powiem to tak, wyobraź sobie że są tylko dwie dobre płyty gigabyta do OC:

  • Gigabyte Z370 AORUS Gaming 7
  • Gigabyte Z370 AORUS Gaming 5
a reszta nie istnieje :P i nie zawracaj sobie głowy, szkoda czasu.
 
  • tutaj fajna promocja na Gaminga 7:
Link to post
Share on other sites

powiem to tak, wyobraź sobie że są tylko dwie dobre płyty gigabyta do OC: Gigabyte Z370 AORUS Gaming 7 Gigabyte Z370 AORUS Gaming 5 a reszta nie istnieje i nie zawracaj sobie głowy, szkoda czasu.

 

Pomyślę nad Gaming 7, ale jaka jest znacząca różnica między Gaming 5, a Gaming 7? Gaming 7 ma dwa chipsety dźwiękowe i dwie karty sieciowe.

 

https://www.morele.net/porownaj/ids=978545,978726%26cat=42

Edytowane przez wsde
Link to post
Share on other sites

Dokładnie - Gaming 7 to już absolutne premium, najwyższa półka, jest tam wszystko (oprócz Wi-Fi) co trzeba dla najlepszej płyty Z370, łącznie z LN2, cena szczerze nie jest przesadzona ~patrząc na konkurencje w tym segmencie.

 

 

ten mały wentylatorek to trochę przesadza, od tego są wentylatory w obudowie, z tego co czytałem w recenzji startuję dopiero po przekroczeniu 70'C na sekcji

 

 

 dwa chipsety dźwiękowe 

 

niee, to dodatkowy układ DAC od SABRA, tzw. lepszy przetwornik analogowo-cyfrowy,

(czyli możesz poczuć odrobinkę tego co oferuję prawdziwa dedykowana karta dźwiękowa :P)

Edytowane przez mutissj
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Rozumiem, będę się zastanawiał, dziękuję za odpowiedzi.

Gaming 7 posiada dwa złącza USB 2.0 z tyłu?

http://www.gigabyte.pl/products/page/mb/z370_aorus_gaming_7rev_10#sp

Na zdjęciu tego nie widać, na morele nie jest to wypisane, a na stronie Gigabyte jest o tym informacja.
 

Wewnętrzne złącza wejścia/wyjścia:

18. 2 x złącza USB 2.0/1.1

Edytowane przez wsde
Link to post
Share on other sites

Gaming 7:

 

 

::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::

TYLNI PANEL:

::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::

 

1biPsBx.png

  • 2x żółte DAC USB 3.1 Gen1 (5Gbps) 
  • 3x niebieskie USB 3.1 Gen1 (5Gbps)
  • 1x czerwony USB 3.1 Gen2 (10Gbps)
  • 1x mały Type-C USB 3.1 Gen2 (10Gbps) 

 

USB 2.0 mają czarne porty, więc tutaj ich nie ma, następnie:

 

 

 

::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::

WEWNĘTRZNE ZŁĄCZA: 

::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::

 

T9b9hfg.png

  • 2x USB 2.0 (480 Mbps)
  • 1x USB 3.1 Gen1 (5Gbps)
  • 1x Type-C USB 3.1 Gen2 (10Gbps) 

 

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites
  • 1 miesiąc temu...

Witam,
 
Posiadam obudowę SilentiumPC Aquarius M60W, włożyłem do tej obudowy płytę główną Gigabyte Z370 AORUS Gaming 5, ale mam problem z włożeniem karty graficznej GTX 1070, ponieważ w tym miejscu jest jeszcze radiator od sekcji audio, jest szczelina, ale jest ogólny problem, żeby włożyć kartę graficzną, jest problem z wciśnięciem tych dolnych widełek. Miał ktoś z Was taki podobny problem z Z370? Jak zamontować tę kartę?  :/ 9.64 mm taką grubość ma ten radiator. Eh, czyżby to była wina źle zaprojektowanej obudowy?

msi_geforce_gtx_1070_ti_1509022300000_13

ca9812b800e84fee.png

Na tym filmiku gość normalnie montuje GTX 1070 TI w innej obudowie:

https://youtu.be/-PEchXk9tnE?t=8m16s

Edytowane przez wsde
Link to post
Share on other sites

Dobra, nie musisz wjeżdżać od razu na chamstwie, myślałem, że tam jest sekcja od chłodzenia audio, dlatego napisałem radiator! Errare humanum est! Na miłość boską folie zostaną ściągnięte w swoim czasie.

Nie da się wcisnąć przy użyciu siły, gdyby było 0.5 cm mniej tej blachy na obudowie to swobodnie karta, by weszła. Kartę da się wmontować, jeśli płyta główna jest odkręcona i odsunięta, dopiero wtedy jest końcowy efekt. 
 

78f34084b3a794c0.png

 

Edytowane przez wsde
Link to post
Share on other sites

Być może te plastikony sprawiają ci jakiś problem, o którym ja nie mam pojęcia.

Znam tego typu bóle bo sam musiałem  z gigsa x470 gaming 7 bakplejta odkręcić ale ty chyba przesadzasz ale z drugiej strony  ty też masz gigsa xd więc wszystko jest możliwe.  Jeśli problemem jest plastikon to odkręcenie jest banalnie proste.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...