Skocz do zawartości

Odpowiednik Visual Studio 2017


Recommended Posts

Doczytałem, że w Code Blocks można pisać aplikacje okienkowe. Właśnie doinstalowuje MinGW i będę próbował z Code Blocksem. A jak C::B nie poradzi sobie z instalacją MinGW to spróbuje Eclipsa. Nie wiem dlaczego C::B nie rozpoznaje kompilatora, instaluje ręcznie.

Link to post
Share on other sites

Przy próbie kompilacji pojawia się komunikat i nie wiem jak sobie z tym poradzić

 

 

can't find compiler executable in your configured search path's for gnu gcc compiler

 

Zainstalowałem MinGW ręcznie, pozmieniałem ścieżki dostępnych programów i dalej nic. Mowa jest o Code Blocksie.


Screeny ścieżek dostępu dla kompilatora MinGW - programy skopiowane z kompilatora GNU GCC i wstawione te z MinGW. Problem dalej występuje. 

 

61a1691354ed.png

 

947c7aa0c244.png

Link to post
Share on other sites

No dobra ale to jest przecież zakładka toolchain a nie search path czy ustawienia kompilatora. Przecież masz w błędzie napisane, że w "search path" nie może nic znaleźć.

Edytowane przez mabrothrax
Link to post
Share on other sites

Nie mam opcji UI

 

56d1687ed0d9.png

 

6c6dda568922.png

 

#include <iostream>

using namespace std;

int main()
{
	cout << "Hello world!" << endl;
	return 0;
}

Powyższy kod poprawnie kompiluje Dev-C++, natomiast Visual Studio pokazuje błąd o niedopisaniu #include "stdafx.h" a Code Blocks nie kompiluje wogóle. Nie wiem, może używam starszej wersji C++?

 

Edytowane przez prezes.cc
Link to post
Share on other sites
  • 3 tygodnie później...

Codeblocks mi tu mignął, to fajne IDE i nie niekoniecznie pisze się w nim aplikacje konsolowe ;)

Codeblocks ma edytor wxSmith, można wykorzystać bibliotekę wxWidgets do tworzenia aplikacji okienkowych.

Jeżeli Codeblocks to polecam update do Nightly. wxWidgets najlepiej samemu przekompilować i można działać ;)

 

Jest jeszcze QT oraz teraz żeby nie przekręcić hmm chyba C++ Builder, ale może być coś nowszego na jego wzór i teraz nie pamiętam


O shit, ale wtopiłem :D Ale na złotą łopatę się jeszcze nie załapałem hehe

Edytowane przez Andrew
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...