Skocz do zawartości

Karta dźwiękowa zamiast integry


Idź do rozwiązania Problem ogarnięty przez mapryl,

Recommended Posts

Dzień dobry

Chciałbym zainwestować w kartę dźwiękową, do tej pory korzystałem z integry realtek, moja płyta główna to msi mortar b150m. Ze sprzętu audio posiadam: słuchawki hyperx cloud black, głośniki edifier r1600TIII które do tej pory działały z integrą. 

Co do karty wystarczy mi stereo nie będę robić kina domowego (aczkolwiek teraz chyba i tak każda obsluguje 5.1/7.1?), filmów na pc nie oglądam wgle, głównie gram, okazyjnie słucham muzyki.

Karta może być wewnętrzna (mam zarówno wolne pci jaki i pci-e) zależało by mi wtedy na obsludze przedniego panelu do którego zazwyczaj mam wpiete sluchawki z mikrofonem, plus dla mnie jest taki że jest wtedy w obudowie i nie kurzy się na biurku; może być też zewnętrzna jeśli uważacie że to lepszy wybór, oby dało się podłączyć słuchawki z mikrofonem i głośniki.

 

Jeśli chodzi o cenę to nie celuje wysoko, zależało by mi aby karta była dobrana do możliwości sprzętu.

 

Ps. Zastanawiam się czy obecne glosniki z wbudowanym zasilaczem nie będą problemem.

Edytowane przez mapryl
Link to post
Share on other sites

Nie masz slotu PCI. Z zewnętrznych mogła by być np FiiO E10K. Z przodu podpinasz słuchawki a z tyłu masz wyjście na głośniki całość niewielka poręczna. Dodatkowo sprzętowe podbicie basu w razie potrzeby.

Link to post
Share on other sites

Do tego typu blogów i recek zawsze podchodzę z dystansem, natomiast skoro polecają tą kartę już dwie osoby to coś w tym musi być :)

 

Znalazłem jeszcze coś takiego Asus Xonar DGX (ASM),  tańsze od proponowanej wyżej eewięc10k więc i dźwięk pewnie inny ale czy jest to jakiś kompromis czy paść i nie zawracać tym sobie głowy?

 

@cooger dzięki już sprawdzam

Edytowane przez mapryl
Link to post
Share on other sites

Z tańszych zobacz sobie też FX-Audio DAC X3, możesz też poszukać używanego Audiotraka Cube. 

 

Tego audiotraka wyrwać używanego to faktycznie ciekawa opcja,

mam tylko pytanie od wyjścia RCA bo domyślam się że nijak nie podepnę do tego swoich edifier 1600 ? :(

 

Co do E10K to widzę tylko wejscie na słuchawki czyli mikrofon nie jest obsługiwany? To nie bardzo w takim razie, mikrofon do gier to podstawa.

Edytowane przez mapryl
Link to post
Share on other sites

cooger za to ty masz "fazę" na FX-Audio DAC-X3, ale nie zastanowiłeś się jak to będzie wyglądało jak kolega chce podpiąć i słuchawki i głośniki do których kable będą musiały mu sterczeć od przodu. FiiO E10K mogę z czystym sumieniem polecić bo używałem takiego dac/ampa półtory roku i byłem zadowolony.


Jak ma być wejście na mikrofon to lepszym rozwiązaniem będzie rozglądnąć się za karta dźwiękową PCI-E.

Link to post
Share on other sites

A więc z zaproponowanych kart zewnętrznych tylko Audiotrak Cube się nadaje ze wzgl na wejście mikrofonowe, aczkolwiek przy jego cenie zastanawiam się czy to nie bedzie "przerost formy nad treścią" do reszty mojego sprzetu ??? Czy warto?

 

Jeśli karty wewnętrzne na PCI E to  Asus Xonar DGX ? 

Link to post
Share on other sites

A więc z zaproponowanych kart zewnętrznych tylko Audiotrak Cube się nadaje ze wzgl na wejście mikrofonowe, aczkolwiek przy jego cenie zastanawiam się czy to nie bedzie "przerost formy nad treścią" do reszty mojego sprzetu ??? Czy warto?

 

Przerost formy? Nie wiem dlaczego, jest zupełnie adekwatny. Wejście mikrofonowe w DACach USB jest raczej niezbyt często spotykane. Może dlatego, że to funkcja ADC :)

Link to post
Share on other sites
aczkolwiek przy jego cenie zastanawiam się czy to nie bedzie "przerost formy nad treścią" do reszty mojego sprzetu ??? Czy warto?

Można się przyczepić do jednego w Hyperach,kreowanie przestrzeni.Gdyby nie to, to byłoby wybitnymi słuchawkami, a tak są bardzo dobrymi do gier jak na te z mikro.

 

Warto.

Edytowane przez adivxv
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...