Skocz do zawartości

Jaki zasilacz do małej obudowy typu Cube Tower?


Recommended Posts

Tak jak w temacie, potrzebuję pomocy w doborze zasilacza do obudowy typu Cube Tower a konkretnie do Cooler Master ELITE 110 (RC-110-KKN2)?

 

Całość będzie się opierała na płycie z zainstalowanym procesorem ASRock J4105-ITX o TDP 10W, do tego 2-3 dysku HDD więc całość myślę, że powinna się zamknąć w poborze ok 50-60W pod obciążeniem więc zasilacz nie musi być super mocny :)

 

Moje dwa główne wymagania co do zasilacza to cisza i cena.

 

Z informacji jakie wyczytałem jest tam dość mało miejsca więc wszyscy polecają modularne okablowanie w przypadku zasilaczy ATX. Czy SilentiumPC Vero M2 600W będzie odpowiedni czy znajdę coś tańszego?

 

Zastanawiam się także na mniejszym zasilaczem ale bez modularnego okablowania typu SFX jednak z tego co się zorientowałem to przez swoje mniejsze gabaryty są tam montowane mniejsze wentylatory przez co z reguły chodzą szybciej a co za tym idzie głośniej?

 

Co byście polecili?

Edytowane przez nevermind
Link to post
Share on other sites

Seasonic focus gold 550w lub sporo taniej wersja 450W, ma tylko 14 cm jest idealny do małych komputerów.

 

Do tego modularny, 10 lat gwarancji + cichy. Dorzucasz 100 zł (lub mniej za "słabszą" wersję) względem tego "zasilacza" SilentiumPC i masz fajny sprzęt na lata.

 

Sam kupiłem kilka dni temu Seasonic PRIME Ultra Platinum 550W właśnie głównie ze względu na te 14 cm.

Edytowane przez Pankracy666
Link to post
Share on other sites

Bez porównania seria Focus jest lepsza. To nowsza konstrukcja i sama gwarancja jest znacznie dłuższa.

 

Grzech nie dorzucić tych kilku zł to tego Focus-a Gold 450W.

 

Sklep proline.pl jest sprawdzony możesz tam spokojnie kupować. Sam tam nabyłem kilka rzeczy i wszystko gra.

 

W sumie dla Twoich potrzeb wystarczy Seasonic S12II-430:

 

http://allegro.pl/seasonic-s12ii-series-s12ii-430-80plus-bronze-430w-i7350794797.html#thumb/1

 

5 lat gwarancji, przy Twoim poborze prądu będzie cichy - nie jest modularny tak więc nie wiem czy nie będziesz miał problemu upchnąć kable w tej małej obudowie.

Edytowane przez Pankracy666
Link to post
Share on other sites

Akurat jeżeli chodzi o sklepy to na mojej czarnej liście mam tylko morele, problem jest taki, że obecnie nie mieszkam w PL i przyjeżdżam akurat na ten weekend i jestem tylko do poniedziałku więc może być problem z wysyłką aby doszła na czas a w x-komie jestem w stanie odebrać osobiście.

Link to post
Share on other sites

Jest jeden minus tego zasilacza, nie jest on modularny tak jak pozostałe.

 

Coś za coś.

 

Dokładasz kasę albo męczysz się z kabelkami. Jest jeszcze jedna opcja na nie modularny zasilacz jednak ryzykowna:

 

sekator-jednoreczny-gr6201-greenmill-cla

Edytowane przez Pankracy666
Link to post
Share on other sites

http://allegro.pl/zasilacz-seasonic-focus-gold-450w-ssr-450fm-i7238568416.html

 

Wersji 350W nie ma z tej serii.

 

Warto dorzucić parę groszy. Zasilacz to najważniejszy komponent w komputerze przez wielu niedoceniany, a to błąd.

 

No to Focus Gold 450W zamówiony, mam nadzieję, że Proline się spisze i dostarczy go do poniedziałku do salonu abym mógł odebrać osobiście, bo na maila mi odpisali, że nie ma szans, a po rozmowie tel. z centralą powiedzieli, że powinien być do odbioru :)

Dzięki i zobaczymy jak się będzie spisywał :)

Edytowane przez nevermind
Link to post
Share on other sites
  • 2 tygodnie później...

Nie miałem czasu wcześniej złożyć zestawu i napisać ale chciałem poinformować iż Proline się spisał i dostarczył zasilacz na czas do oddziału.

Co do zasilacza to działa, jednak niestety nie jest on pół pasywny i wentylator kręci się cały czas już od startu chociaż cały zestaw pobiera średnio ok 16 W do ponad 20 podczas pełnego obciążenia. Na szczęście nie jest to problemem ponieważ jest on bardzo cichy ale myślałem jednak, że przy takim poborze będzie całkowicie pasywny.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...