Skocz do zawartości

Spadki taktowania procesora w grze Fortnite


Recommended Posts

Witam, piszę w sprawie problemu, który no nie powiem uprzykrza mi trochę przyjemność z gry, ponieważ podczas grania w fortnite taktowanie procesora wynosi stałe 2.40Ghz (Mój sprzęt to laptop dell inspirion 15 3542, I5-4210u, 820M, 4gb, ssd 256gb), gdy jestem na pulpicie mam czasami po nawet 2.70ghz a gdy wchodzę w fortnite to od razu spada mi to do stałych 2.40 nie idzie to w góre ani w dół, kiedyś miałem po ponad 60fps bez żadnych spadków a teraz mam nawet po 25fps, temperatury procesora są na poziomie 70-80, więc wydaje mi się, że w normie. Proszę serdecznie o pomoc i pozdrawiam. A jeszcze jedno dzieje mi się to tylko w fortnite, ani w Armie 3 ani w rocket league'u ani w csgo mi się tak nie dzieje


moja pomyłka taktowanie 2.40Ghz jest w każdej grze.

Edytowane przez SzQudlar
Link to post
Share on other sites

Po pierwsze dziwne, że na pulpicie masz maksymalne turbo. Powinno spadać, kiedy nie ma obciążenia. Po drugie, w grach więcej niż 2,4 nie wyciągniesz. 2,7 masz dla jednego rdzenia. W grach zapewne używane są dwa, a wtedy max turbo wynosi 2,4. Także przyczyny spadków upatrywałbym gdzie indziej, takty są raczej w normie. Zobacz, czy któraś aktualizacja nie przestawiła ci ustawień graficznych. Ewentualnie sprawdź, czy gra uruchamia się na dedykowanej karcie, czy na integrze. 

Link to post
Share on other sites

Gry odpalają mi się na dedykowanej, a właśnie w tym rzecz, że jak kupiłem ten laptop i ustawiłem go pod wydajność to taktowanie w grach było większe niż 2,40 była po nawet 2.6 czasami (i nie żartuję) jeszcze zobacze z tymi aktualizacjami 


żadna aktualizacja nic nie zmieniła, ale zastanawia mnie to dlaczego jak nic nie robie on działa w trybie turbo

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...