Skocz do zawartości

Komputer dla gracza - 2600 zł - Dylemat


Idź do rozwiązania Problem ogarnięty przez Tirell,

Recommended Posts

Witam,

 

Jestem nowym użytkownikiem forum i chciałbym Wszystkich serdecznie przywitać na początek.

Benchmark`a czytam już od kilku lat, jednak dopiero teraz potrzebuję pomocy i postanowiłem Was o nią poprosić.

 

Do rzeczy:

*Dylemat:

Dylemat polega na tym, że od początku tego roku zanoszę się ze zmianą / kupnem nowego komputera lecz skutecznie odstraszały mnie ceny kart graficznych. Dlatego też zdecydowałem, że kupię nowa jednostkę bez GPU, a jak ceny spadną to ją dokupię (Myślałem nad jakimś GF 1060 Ti lub GF 1070).

Kolejną sprawą jest system, który, muszę zakupić do tego zestawu i tak mi wyszło, że zamiast wydawać teraz 4100 na budę + 550 na system (Chciałem kupić tym razem ten z możliwością wielokrotnej instalacji - BOX ? :))

 

** Czy posiadasz jakieś części ze poprzedniego komputera?

Czy ten zasilacz wytrzyma teraz i ewentualnie po dokupieniu nowego GPU ? Będzie kompatybilny ?

Czy kupić ten z własnej propozycji ?

 

Hmm... Chyba tyle.

Edytowane przez flipklip
Link to post
Share on other sites
  • Rozwiązanie

W tym zestaie co podales, płyta zbyt droga, tak samo pamieci, zasilacz tez srednio bo w jego cenie mozna juz dostac prima od seasonica.
No i nie dales chłodzenia, a na boxowym to ciszy nie bedzie.

Co do twojego obecnego zasilacza, to bym nie ryzykował, ale dałby rade bo ma 400W na lini 12v


Procesor:     Intel Core i5-8400 /2.8GHz, 9MB, LGA1151, BOX/         739 zł
Chłodzenie:    SilentiumPC Fera 3 HE1224 v2                 110 zł
Płyta główna:     AsRock Z370 Pro4 /intel Z370, LGA1151/            439 zł
Pamięć RAM:    G.Skill 16GB (2x8GB) 3200MHz CL16 TridentZ         779 zł
Dysk SSD:    GoodRam Iridium PRO 240GB SATA3 (560/530MB/s) MLC     339 zł
Dysk HDD:    Toshiba P300 1TB 64MB cache SATA600 7200rpm         165 zł
Zasilacz:     Seasonic FOCUS Plus 550W Gold                 369 zł
Obudowa:     SilentiumPC Regnum RG4T Pure Black            175 zł


Za 3100 masz taki zestaw

i5 8400 na plycie z chipsetem Z370, 16gb ram od skilla w dualu 3200mhz
240GB ssd od samsunga na kosciach mlc i 5 letnia gwarancja
Zasilacz z bardzo duzym zapasem mocy, 10letnia gwarnacja i trybem polpasywnym, w całości modularny (mozna nawet zejsc do wersji 450W o 90zł taniej - pół modularny)
Bedzie juz pod przyszla karte, do twojego monitora idealnie sprawdzi sie gtx 1060 6gb,
w full hd pograsz we wszystko na bardzo wysokich/ultra, a jesli mozesz zejsc na srednie/wysokie w najnowszych grach to nawet brałbym 1050ti za ~800zł

Co co chłodzenia, starczylby nawet spartan 3 pro za 70zł, lecz jesli priorytetem ma byc cisza
to ustawiasz w biosie wentylatory od fery i te w obudowie na tryb silent i nic nie slychac + tryb półpasywny od seasonica.
 

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Hej,

 

Dzięki za odpowiedź.

 

Jeszcze się tak zastanawiam czy sprzęt brać już teraz czy może coś się ruszy z cenami (w dół), powiedzmy między lipcem a początkiem sierpnia ?

Chociaż pewnie +- 100zł i tak nie będzie odczuwalne.

Jednak jakby miało to być już +200zł to byłoby nie fajnie.

 

Tym bardziej, że teraz złotówka słabsza, paliwo do góry, USA Walczy ze wszystkimi(handlowo, atomowo,etc.), to pewnie za bardzo sprzęt nie potanieje o ile w ogóle ?

Link to post
Share on other sites

Ceny raczej się nie zmienią.

Na pewno kupowałbym teraz karty w przedziale 1050 do 1080 bo ceny są niezłe.

Jak chcesz coś zaoszczędzić to np na proline bardzo często są promocje na seasoniki.

 

Jak już wybierzesz sobie podzespoły to popatrz bo róznych sklepach, bo często są promocje,

np teraz i5 8400 jest tańszy na morelach niż na esc

Link to post
Share on other sites

Zasugerowałem się Twoją odpowiedzią i stworzyłem sobie taki koszyk. Przynajmniej na razie.

Nie potrafiłem tylko znaleźć tych kostek pamięć* o których wspomniałeś w takiej cenie (chyba na jakąś promocję trafiłeś :)).

 

*Już znalazłem na esc.pl.

 

Koszyk:

Morele: 3610 zł

X-kom: 3633 zł

esc.pl: 3554 zł

 

Nie wiem czy jest sens zamawiać z kilku sklepów i płacić osobno dostawę (i bujać się z paczkami i terminem ich dostaw), przy tak niewielkich różnicach. To już jednak sobie sam rozwiąże.

 

Ja bardziej celowałem w 3100-3300 z systemem.

Sporo wyszło z tym systemem, a karty brak ;]. Chyba zrezygnuje z wyjazdu urlopowego, żeby uzbierać na tą kartę hehe.

 

Z drugiej strony oglądałem jak sobie w podobnej konfiguracji radzi ten gf 750 Ti i być może wystarczy na kilka miesięcy, aż upoluję jakąś dobrą okazję na gf 1060 6GB

 

No ale cóż... Takie czasy.

 

Jak zamówię sprzęt to oznaczę post do zamknięcia. Na razie jeszcze wstrzymam się na kilka dni, tym bardziej, że przyszłym tygodniu jeszcze delegacje mam i paczki bym w ogóle nie odebrał.

 

Gdybym jeszcze miał jakieś pytanie to pewnie napiszę tutaj.

Edytowane przez flipklip
Link to post
Share on other sites
  • 4 tygodnie później...

Podbijam:

Temat do zamknięcia.

Skompletowałem sprzęt:

Poniżej specyfikacja:

 

Obudowa: SilentiumPC Regnum RG4T Pure Black - 179,00 zł
Zasilacz: Seasonic 550W Focus Plus 80 Plus Gold BOX - 379,00 zł
Dysk HDD: Toshiba 1TB 7200obr. 64MB P300 OEM - 165,00 zł
Dysk SSD: GOODRAM 240GB 2,5" SSD MLC IRDM PRO (GEN2) - 269,00 zł
Płyta: ASRock Z370 Pro4 - 439,00 zł
Pamięć: 2 x GOODRAM 8GB 3200MHz IRIDIUM CL16 Black - 698 zł
Chłodzenie: SilentiumPC Fera 3 HE1224 v2 - 99,00 zł
Procesor: Intel i5-8400 2.80GHz 9MB BOX - 749,00 zł
System: Microsoft Windows 10 Home PL 32/64bit BOX USB - 489,00 zł
SUMA: 3466 zł
 
Dzięki Wszystkim za pomoc
Edytowane przez flipklip
Link to post
Share on other sites
Gość
This topic is now closed to further replies.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...