Skocz do zawartości

Recommended Posts

Czesc wszystkim.

 Jestem tu nowa i pewnie gdyby nie mój wielki problem nie było by mnie tutaj

No dobra do rzeczy.

Zakupiłam laptopa Acer ES 15 na ktorym był zamontowany system Win 8. Chciałam mieć czysty dysk, wiec zrobilam format i próbowałam zainstalowac sobie nowy system Windows 7 który posiadam na płycie. Problem w tym ze laptop nie widzi nic. ani płyty,ani pendriva ani dysku aczkolwiek dysk w biosie istnieje. Podczas kazdej próby załączania wyswietla sie ikona No bootable device. Mój bios ma tylko opcje UEFI nie ma legancy ani nic innego. Nie mam pojecia co zrobic, zmieniłam dysk na GBT ale tez go nie widzi. :/

Link to post
Share on other sites

A tymczasowe ustawienie hasła nie odblokuje zmiany UEFI na LEGACY? Ewentualnie Secure Boot na Disable?

 

https://youtu.be/IU0b48XpNsU?t=2m52s

 

 

PS. Jak kogoś drażni metro Win8/8.1 to wystarczy zainstalować Classic Shell i po problemie :P.

Edytowane przez RalfNwn
Link to post
Share on other sites

Spróbuj zrobić tak jak Win 10. Pobierz program o nazwie: Rufus, za jego pomocą utwórz botowalnego pendriva z obrazu płyty.

https://rufus.akeo.ie/

https://www.microsoft.com/pl-pl/software-download/windows7

 

Jak zainstalujesz i uruchomisz Rufusa w polu: Schemat partycjonowania wybierz Schemat partycjonowania GPT dla UEFI.

Następnie w UEFI wyłącz Secure boot (inaczej nie odpalisz instalatora z pendriva ani z płyty), i ustaw pendrive jak dysk "startowy".

 

Nie wiem czy zadziała z Win 7, z 10 robi się to w taki sposób. Spróbuj i daj znać.


P.S. - zapomniałem, Win 7 może wymagać sterowników w przypadku instalacji na dysku SSD, wówczas musisz takie sterowniki dorzucić do wcześniej przygotowanego pendriva i w odpowiednim momencie w trakcie instalacji wskazać gdzie są zapisane. Problem dotyczy niektórych dysków SSD (nie wszystkich).

Edytowane przez Slepaq
Link to post
Share on other sites
  • 2 miesiące temu...

Jest prosta opcja która nie wymaga żadnych programów:

odpal CMD

wpisz diskpart

uruchomi się program diskpart

list disk ( wyświetli ci numery wszystkich napędów  )

sel disk ( tu wpisz cyfrę odpowiadająca napędowi usb np. sel disk 1, to prawdopodobnie twój usb chyba , że masz więcej niż jeden dysk )

clean ( całkowicie wyczyści system plików )

convert gpt ( konwertuje nośnik na GPT który jest rozpoznawalny dla bootowania w UEFI )

create partition primary ( jak nazwa wskazuje stworzy partycje primary na nośniku )

assign ( przypisze literę dysku )

exit

 

teraz możesz zrobić 2 rzeczy

- sformatować pendrive w oknie mój komputer

- w cmd wpisz format (tu litera dysku): /fs:ntfs /q   zamiast ntfs możesz wpisać fat32

 

Ogólnie samo formatowanie zostanie wykonane również przez kreator dysku więc to nie ma dużego znaczenia

Edytowane przez Arekko
Link to post
Share on other sites
  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...