Skocz do zawartości

Wybór klawiatury mechanicznej.


Recommended Posts

Witam,

 

Chcę kupić klawiaturę do 200zł. Nie zależy mi na podświetleniu, najważniejsza jest dla mnie wytrzymałość ale podświetlenie może być. Po przejrzeniu forum zastanawiam się nad GENESIS Thor 300 WH. Ważne aby miała blok numeryczny, układ klawiszy jest obojętny, przełącznik również obojętnie chociaż bardziej pod granie, trochę pisanie. Moglibyście coś polecić ?

 

Dzięki za pomoc.

Edytowane przez SimeK6996
Link to post
Share on other sites

Do grania i pisania w podobnych proporcjach najlepiej sprawdzą się switche brązowe (albo odpowiednik), chyba, że zależy ci na ciszy albo nie rusza cię odczuwalny skok przy rejestracji wciśnięcia klawisza - wtedy najlepszą opcją będą przełączniki czerwone/czarne (te ostatnie jeżeli lubisz walić w klawiaturę).

 

Ten Genesis jest przyzwoity (chociaż miałam do czynienia tylko z wersją tkl, więc mogą być pewne różnice), mniej więcej na poziomie innych budżetowych rozwiązań made in china.

 

Najlepsza klawiatura w tych pieniądzach jaką miałam w rękach to Motospeed CK104, ale o ile się orientuję to są tylko w wersji ze switchami blue i red.

Link to post
Share on other sites

Zależy, co uważasz za dobre switche, w tym zakresie to jedyne co dostaniesz, to jakieś Outemu/no-name'y, nawet Kailh to za wysoka półka na ten zakres cenowy. Nie, żeby nie dało się z nich korzystać, o żywotność też bym się nie martwiła, bo przy jakości wykonania tych budżetowych modeli to prędzej ci siądzie elektronika albo uszkodzisz coś mechanicznie niż zużyjesz switcha, ale jednak oryginalne switche Cherry MX mają specyficzny charakter, którego nie udało się jeszcze w stu procentach odwzorować "podróbkom".

 

Z mniej minimalistycznych klawiatur to ta jest całkiem przyzwoita, pomimo niezachęcającej nazwy: https://pl.aliexpress.com/item/Redragon-K558-ANALA-Rainbow-RGB-Mechanical-Gaming-Keyboard-with-LED-Backlit-104-Key/32778661675.html

zwłaszcza, jeżeli leży ci taki design. Podświetlenie jest trochę bezużyteczne (to nie jest rgb, po prostu różne kolory led bez możliwości zmiany), palm rest jest częścią klawiatury, a switche to niebieskie no-name'y, które są głośniejsze nawet niż kailh (które są chyba najgłośniejsze z brandowanych przełączników) no i nadają się raczej do pisania bardziej (nie to, że nie da się grać, sama gram na niebieskich cherry mx i mi nie przeszkadza, ale w ekstremalnych sytuacjach kiedy grasz w gry gdzie każda milisekunda się liczy to jednak browny/redy będą lepsze). Ale jakość wykonania jest przyzwoita (chociaż w przeciwieństwie do większości mniejszych klawiatur ma plastikowy backplate, przez co jest zauważalnie lżejsza) i jest dobrze wyprofilowana do swojego kształtu/wielkości, zwłaszcza, jak masz większe łapy.

Edytowane przez iamnotreal
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...