Skocz do zawartości

Recommended Posts

Hej,

 

sprzedałem stare graty i muszę kupić nowe, czy możecie zerknąć na zestaw i poowiedzieć mi czy jest ok - czy warto coś zamienić.

 

Planuje kupić Ryzen 2600X + MSI B350 Gaming Pro Carbon + G.SKILL 16GB 3200 Black CL16

Wychodzi około 2150 brutto (do spokojnego nagięcia jeśli warto coś innego wziąć).

 

Z innych ważnych pytań:

a) czy warto brać inne chłodzenie - chciałbym aby było cicho - myślałem o Silentium HE1425

b) czy warto brać dysk M2 - czy będzie różnica w wydajności (obecnie mam SSD Adata 920SS)

(na to wszystko ewentualnie osobny budzęt).

 

Pozostałe graty: 

 

Zotac 1050TI 4GB OC

SSD ADATA SP920 256GB

OCZ ModXstream 650w

Obudowa Corsair 500R

Iiyama x2483hsu 

 

Nie zamierzam podkręcać, nie interesują mnie ledy i rgb, przeznaczenie gry, internet, ps, i wszystkiego po trochu. Monitor fhd.

 

Dzięki z góry

 

Link to post
Share on other sites

Niewiele drożej są już do kupienia ramki 3400 MHz CL16 na tych samych kościach Samsunga - moim zdaniem warto dołożyć. Reszta wygląda zacnie.

 

W codziennych zastosowaniach nie widać różnicy między ssd m2 nvme a sata 3.

 

SPC HE1425 na pewno będzie bardziej cichy od stockowego wentyla, ale proponuję na początek sprawdzić jak chodzi wg stock - bo ma całkiem dobre opinie jak ktoś nie robi OC.

Link to post
Share on other sites

@tomecug - dzięki, ale zdecydowałem się na ryzen'a, nie interesuje mnie intel

 

@Rebelmind - znalazłem jedynie Patriot'y w cenie 20 zł droższej - Patriot 16GB 3400MHz Viper 4 - te pamięci miałeś na myśli? Jest sens je kupować, pomimo tego, że płyta wspiera w teorii max 3200 Mhz ? 

Link to post
Share on other sites

Specyfikacja płyty (wspierany ram) była aktualizowana jeszcze za czasów ryzen gen 1. R5 2600x bez problemu ruszy z dwiema kośćmi 3400 MHz, przypuszcza że po OC nawet i 3666 by ruszyło.

 

Amd to nie intel, żeby ograniczać max wspierany ram chipsetem płyty głównej, a kontroler siedzi w procku.

 

Edit: jak dobrze poszukasz to znajdziesz Trident Z 3400 cl16 za 100 PLN więcej (te kości https://www.morele.net/pamiec-g-skill-trident-z-ddr4-2x8gb-3400mhz-cl16-f4-3400c16d-16gtz-788192/)

Edytowane przez Rebelmind
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

@Rebelmind - dzięki za info, poszukam szybszych kości. Niestety link, który podałeś nie działa - zaś pamięci, które znalazłem są droższe o 300 pln - mam na myśli Trident Z 3400 Mhz

 

@tomecud - czemu sądzisz, że AMD jest wolniejszy, do tej pory miałem AMD i nie zawiódł mnie przez 10 lat - chętnie jeszcze raz spróbuję tej samej firmy - najwyżej sprzedam i kupię Inetela - na chwilę obecną nie widzę dużej różnicy, szczególnie, że gram sporadycznie i to na 1050TI - gdzie to w sumie średnio-mocna karta, żeby nie powiedzieć słaba

 

Wydaję mi się, że AMD i Intel u mnie będą podobnie działały, więc jeśli podobnie to wolę chyba AMD. Ale jak będzie faktycznie ścierwiło, to wyrzucę na śmietnik, kupię super intela i przeproszę :)

Link to post
Share on other sites

https://m.ceneo.pl/42249598

 

Komuś już te pamięci kiedyś polecałem i akurat trafiłem na ofertę za 950 PLN (2x8 GB), ale teraz poniżej 1k faktycznie nie widzę :/

 

@Tomecug

 

Dobra płyta B350 będzie tańsza od dobrej płyty Z370, dalej - wg ceneo 2600x dostaniesz za mniejsze pieniądze niż 8600k (929 vs 960) - a Ryszard spokojnie jeszcze potanieje, bo jest świeżo po premierze.

Link to post
Share on other sites

Amd jest bardzo wybredne jeżeli chodzi o pamięci. Warto mieć to na uwadze w przypadku kupna szybkich lub obsadzenia 4 slotów. 

Nadal nie rozumie czemu chcesz kupić za większe pieniądze wolniejszy sprzęt,

w grach (od 2:18) dużo nie odstaje, za to w aplikacjach wielowątkowych miażdzy intela, o jakim wolniejszym sprzęcie piszesz?

Link to post
Share on other sites

Dzięki @Rebelmind - zostanę chyba jednak przy pamięciach G.SKILL 16GB 3200 - to jednak 300 pln różnicy między 3200Mhz i 3400Mhz.

 

Ewentualnie zostają w tej samej cenie (około 770PLN) - Patriot 16GB 3400MHz - ale opinii o nich brak. 

Link to post
Share on other sites

https://m.ceneo.pl/42249598

 

Komuś już te pamięci kiedyś polecałem i akurat trafiłem na ofertę za 950 PLN (2x8 GB), ale teraz poniżej 1k faktycznie nie widzę :/

 

@Tomecug

 

Dobra płyta B350 będzie tańsza od dobrej płyty Z370, dalej - wg ceneo 2600x dostaniesz za mniejsze pieniądze niż 8600k (929 vs 960) - a Ryszard spokojnie jeszcze potanieje, bo jest świeżo po premierze.

 

i5 nie ciągnie tyle prądu co ryzen i nie potrzeba do niego płyty z sekcją zasilania z czarnobyla 

Link to post
Share on other sites

Poparz na ceny 6 rdzeniowych i5. W ryzena nie ma sensu się bawić.

Jak Ty gościu miauczysz... boli Cię coś?

 

Użytkuję od roku R5 1600 na Win 7/10 i przesiadając się z 2 gen I7 jestem zadowolony. W tym budżecie w domowych warunkach nie da się zdławić tego procka o co łatwo przy słabszych Intelach. Każdy kupuje co chce, a jak ktoś pyta o poradę to nie po to żebyś wałkował w każdym temacie swoje żale. Btw. porównując na dzień dzisiejszy ceny ~700PLN to mamy R5, I3 8350K, I5 8400, I3 7350K, I5 7500.  Oczywiście ceny z morele więc nie najlepsze. Ale meritum w tym budżecie Ryszard zjada wszystko oprócz I5 8400, a tu wchodzi 2Gen i powiedziałbym, że znowu zjada I5. Jedynie 8700 szanuję ma moc, no i tak jakoś osobiste odczucie, że gdybym wracał na intela to poniżej I7 nie zejdę ale to moje odczucia, a wracać nie zamierzam :). Tak więc autor kupi co chce i się pochwali czy zadowolony :)

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...