Skocz do zawartości

i5 6500 - Upgrade - Warto?


Recommended Posts

Witam. Zastanawiam się, czy warto robić upgrade mojej i5 6500.
Budżet: 2000zł

MOBO: Asus H110M-K
CPU: i5 6500 3.2 GHz (cooler boxowy)
RAM: HyperX 16GB 2400MHz Savage Black CL12(Pamięć RAM mam nieco wolną, ale chyba da się podkręcić te pamięci na jakimś dobrym MOBO ?!)
PSU: Corsair TX750 V2 80 PLUS Bronze
GPU: MSI RX 480 8GB Gaming X
CASE: Fractal Design R3
Monitor: Benq GW2460HM

Myślałem już nad różnymi opcjami.
1. Kupić płytę Z170A(bios non-k oc) + chłodzenie i kręcić Skylake
2. Zainwestować w Ryzen.. np.  R7 2700
3. Zainwestować w Coffe Lake i5 8600k albo i7 8700k
4. Czy może jednak lepiej przeczekać rok i obserwować rynek CPU.




Komputer sluzy mi głównie do gier np. PUBG, Fortnite, GTAV, CS:GO, BF1 - aczkolwiek nie potrzebuję na ten moment maksymalnej wydajności.. nie kłócę się o 5-15FPS, bo jeśli Ryzen jest wart tego żeby poczekać na nim na nowe gry które będą korzystały z większej ilości rdzeni/wątków to jestem w stanie poczekać z tą różnicą i może Ryzen będzie niwelował tą różnicę w grach?!

Granie na i5 6500 w niektóre gry zaczyna być co raz mniej komfortowe. Lekki stuttering, czy krótkotrwałe dropy FPS(PUBG, BF1, Fortnite - w tych grach najczęściej mam dropy). Więc myślę nad zmianą, ale mam dylemat. Zależy mi po prostu na grze w 1080P i stabilnych 60FPS.
Potrzebuję Waszej profesjonalnej porady, co byście zrobili na moim miejscu. Pozdrawiam.




 

Link to post
Share on other sites

Nie warto procesor który masz jest dosc mocny.

Chyba za duzo naogladałeś sie Yt i fachowców od sprzetu PC i FPSów,ale cóż twoja kasa więc inwestuj.

Podobno i5 8600k wymiata.

Edytowane przez Axolan
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...