Skocz do zawartości

Problem z SQL Server Management Studio


Idź do rozwiązania Problem ogarnięty przez kamil610,

Recommended Posts

Witam, nie wiem czy to dobre miejsce na taki temat, ale mam problem z programem MS SQL Management Studio.

Nie mogę zainstalować tego oprogramowania, na początku miałem problem, że program crashował zaraz po właczeniu instalacji:

iNhXa.png

Zaktualizowalem system i teraz nie crashuje, ale instalator włacza się, tworzy plik log.log i wylacza sie i dalej nic nie robi.
Zawartosc pliku log.log:

 

full path: E:\Pobrane\
redirecting CreateDevice
initialising shader environment
initialising shader environment
 
Próbowalem z przeroznymi wersjami i z kazda jest tak samo.
Czy może ktoś miał podobny problem, lub chociaż moze pomoc mi w rozwiazaniu tego problemu?
 
Specyfikacja mojego komputera:
Windows 10 64-bit
i5 4460
16gb RAM
ATI Radeon r9 290
 
Link to post
Share on other sites

Ja bym zrezygnował z produktów od MS, wtedy znika 95% problemów. :D A tak na poważnie - z tego obrazka nic nie wynika. Zobacz, czy w historii (nie)zawodności nie ma więcej informacji.

 

No niestety szkoda się bawić z .NETem i bazami od Oracla albo mySQL.

W Historii znalazlem coś takiego:

sql.png

W każdym uruchomieniu ten sam błąd z d3d9_SweetFX.dll

Link to post
Share on other sites

Akurat mySQL jest od Oracla i ma się dobrze pod Linuxami. ;)

 

d3d9 to jest DirectX 9, ale nie wiem, co on ma wspólnego z SQL Server, ani co to jest ten dopisek SweetFX. To nie jest jakiś dziwny custom, który może przeszkadzać? Sprawdziłbym, co to jest i upewnił się, że masz nowy DX. W dalszych krokach sprawdziłbym, czy nie brakuje na kompie czegoś, co jest wymagane przez SQL SMS. Przede wszystkiem konkretne wersje VC++ redistributable i .NET Framework.

Edytowane przez Karister
Link to post
Share on other sites

Akurat mySQL jest od Oracla i ma się dobrze pod Linuxami. ;)

 

d3d9 to jest DirectX 9, ale nie wiem, co on ma wspólnego z SQL Server, ani co to jest ten dopisek SweetFX. To nie jest jakiś dziwny custom, który może przeszkadzać. Sprawdziłbym, co to jest. W dalszych krokach sprawdziłbym, czy nie brakuje na kompuie czegoś, co jest wymagane przez SQL SMS. Przede wszystkiem konkretne wersje VC++ redistributable i .NET Framework.

 

Wszystkie rzeczy wymagane w informacjach o ssms zaktualizowalem i zainstalowalem najnowsze wersje, wiec powinno byc ok.

Zainstaluje jeszcze od nowa directxa i sterowniki od karty graficznej.

Faktycznie dziwna jest ta dllka, jak na sql deva.

Link to post
Share on other sites

Wywal tego sweetFX i przy pomocy DDU wyczyść wszystkie sterowniki graficzne i zainstaluj od nowa. Bo to sam shell instalacyjny ma ze sobą problem.

 

A tak z ciekawości, w czym problem w .NET z mySQL czy Oracle? Bo w .NET są sterowniki OLEDB i JDBC dzięki którym łączysz się z tymi bazami bez problemu.

Link to post
Share on other sites
Napisano (edytowane)

Gdzie moze byc sweetFX? Przeszukalem caly dysk C i go nie ma :/

No ale jak sie ucze zeby znalezc prace jako programista c#/.net to raczej bardziej mi sie przyda znajomosc MS SQL a nie Oracla, no i w ogole jak ostatnio podłaczalem baze oracla do entity framework to mi zeszlo 2 godziny zeby znalezc jakieś triki do tego

 

EDIT:
Po usunieciu sterowników i probie instalacji to samo, wiec przeinstalowanie ich pewnie tez nic nie da 

Edytowane przez kamil610
Link to post
Share on other sites

No skoro uczysz się by być programistą C#/.NET to uwierz mi, ale znajomość metod łączenia się z bazami Oracle czy mySQL przyda Ci się jak najbardziej. Integracje to nierozłączna część pracy programisty. No tak czy siak, rób jak uważasz.

 

Wracając do problemu, przeglądałeś Event Viewer z momentu wywalania się aplikacji? Jeśli nie ma tam nic ciekawego, zawsze możesz również odpalić procmona -> https://docs.microsoft.com/en-us/sysinternals/downloads/procmon zacząć logować w momencie odpalenia i przestać po crashu, po czym zacząć przeglądać które aplikacje co robiły - to już ostatnie co mi przychodzi do głowy i to z czego korzystam na codzień w pracy by rozwiązywać tego typu problemy.

 

Ostatecznie to chyba clean install windy.

Edytowane przez mabrothrax
Link to post
Share on other sites
Napisano (edytowane)

W Event Viewerze sa 3 eventy zwiazane z SSMS:
 

skrin1.png

 

skrin2.png

 

skrin3.png

 

W procmonie znalazlem wpisy z resultem NAME NOT FOUND np:
 

proc1.png

 

I cos takiego:

proc2.png

 

Ogolnie tych wpisow jest tam mnostwo, ale nie wiem dokladnie co wkleic

Edytowane przez kamil610
Link to post
Share on other sites

Próbowałeś instalatory innych wersji? Coś starszego na przykład? Unhandled exeption to wiadomo, najgorszy możliwy błąd. Ale według mnie z instalatorem może coś być również nie tak.

 

Swoją drogą, skąd wszędzie ten sweetFX to nie wiem, przeinstaluj może biblioteki directX, i sprawdź w tych wpisach gdzie masz Name Not Found w procmonie dokładną ścieżkę w rejestrze i zobacz co tam jest.

Link to post
Share on other sites
  • Rozwiązanie
Napisano (edytowane)

Naprawilem problem, juz mialem dosc i to olalem, az pobralem jakiegos zipa, i szukajac go w folderze z pobranymi plikami zauwazylem plik d3d9_SweetFX.dll  - usunalem go, odpalilem instalator i normalnie pojawilo sie okienko.

Nie wiem jakim cudem ten instalator wplywal na plik dll no ale na szczescie dziala. Trzeba czesciej czyscic folder z pobranymi plikami.

Jakby ktos mial taki problem to napisalem XD

Edytowane przez kamil610
Link to post
Share on other sites

Instalkę SQL SMS miałeś w tym samym folderze, co ten DLL? Wg mnie Windows czyta DLL'ki z c"\windows\system(32) oraz z lokalizacji, gdzie uruchomiony jest program. Dlatego instalka go widziała. Pewnie w tej sytuacji pomogłoby nawet skopiowanie instalki SQL SMS na pulpit (albo gdziekolwiek indziej). :D

Link to post
Share on other sites

Instalkę SQL SMS miałeś w tym samym folderze, co ten DLL? Wg mnie Windows czyta DLL'ki z c"\windows\system(32) oraz z lokalizacji, gdzie uruchomiony jest program. Dlatego instalka go widziała. Pewnie w tej sytuacji pomogłoby nawet skopiowanie instalki SQL SMS na pulpit (albo gdziekolwiek indziej). :D

 

No dokładnie, dll byla w tym samym folderze i wystarczylo by przeniesc program do innego folderu.

Ale czemu ten program sam odpalał tą dll'ke? 

Instalowalem tak duzo programow i nie bylo nigdy problemu

Link to post
Share on other sites

Shell aplikacji zapewne używa dx'a do wyświetlenia ci niesamowitego GUI instalacyjnego a, że sweetFX ma za zadanie zastąpić pewne części tych bibliotek żeby Ci jeszcze piękniejsze obrazy przedstawić to sobie instalator go wciągnął, nie ogarnął i się zesrau.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...