Skocz do zawartości

Recommended Posts

1.Konfiguracja komputera:

 

Płyta głowna: Gigabyte H61M-S2V-B3 

GPU: Gigabyte Radeon r9 270 OC 2GB 

CPU: Intel i5-3570 3,4ghz 

Zasilacz: Corsair CX430 

Pamięć RAM: GOODRAM 1x8gb 1333mhz 

Karta dźwiękowa: Creative Sound Blaster Z

 

2.System operacyjny: Windows 10 proffesional 64 bit

 

3.Zmiany wprowadzone w systemie i sprzęcie przed wystąpieniem kłopotów: BIOS zaktualizowany 3 lata temu do najnowszej wersji (nie było już aktualizacji później)

 

4.Używany program antywirusowy: Windows defender

 

5.Wykonane czynności w celu naprawy problemu: W trakcie pracy na komputerze monitor samoistnie zgasł co zdarzało się już nie raz, więc zdecydowałem się go wyłączyć i włączyć ponownie, ale nie wczytało karty dźwiękowej, ponownie restart. Niestety nie uruchomił się za drugim razem, jedynie światełko z karty dźwiękowej na chwilę się załączyło. Pomyślałem, że przeczyszczę komputer z kurzu itd. Po wszystkim załączył i przez miesiąc nie było problemu.

Teraz ponownie ten sam problem. Monitor podczas wejścia do gry się wyłączył, a kiedy zrobiłem reset, już się nie uruchomił. Odłączyłem kartę dźwiękową, rozładowałem zasilacz i komputer się uruchomił bez problemu. Myślałem, że problem może leżeć w zasilaczu więc dla pewności off/on, ale w tym momencie już nie załączył nawet karty graficznej. No i po prostu się już nie uruchamia. Płyta główna?

 

6.Informacje dodatkowe: Komputer się uruchamiał, ale tylko na sekundkę jeżeli wcześniej wyładowałem zasilacz.

 

 

Tak ogółem jeżeli chciałbym komputer ulepszyć to co musiałbym wymienić/kupić.
Edytowane przez becks23
Link to post
Share on other sites

Bez speakera trudno określić co szwankuje, ale z opisu problemu obstawiałbym płytę gł,

 

jeżeli chciałbym komputer ulepszyć to co musiałbym wymienić/kupić.
Tu zależy czy chcesz pozostać na sockecie 1155 czy przechodzisz na coś nowszego.
Link to post
Share on other sites
Napisano (edytowane)

Teraz zaistniała taka sytuacja. Komputer po kilku wciśnięciach nie działał, ale po 2 minutach samoistnie się uruchomił lecz monitor pokazywał informacje "brak sygnału". Wyłączyłem i się już nie włączył. 

Prawdopodobnie spróbuje zakupić jakąś płytę główną do 250zł, chyba każda taka będzie lepsza od tej co teraz posiadam. 

Wydaję mi się, że przechodzenie na inny socket nie ma już sensu, bo musiałbym wymienić też processor i RAM lepszy też wypadałoby włożyć. To już lepiej dokupić tu nową płytę główną i kupić drugi nowy komputer. 

 

Zakupiłem tą płytę główną: http://allegro.pl/plyta-glowna-msi-ms-7797-i3-i5-i7-ivy-s1155-matx-i6727658792.html

 

Wydaje się być dobrym ulepszeniem. Ma usbki 3.0 i 1x sata III, ktorych nie mam w obecnej. Przyda się sata III zwlaszcza pod ssd. Jak znowu nie odpali komp to odświeżę temat.

Edytowane przez becks23
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...