Skocz do zawartości

Jakie wentylatory sa teraz na topie


Recommended Posts

Dołączę się do tematu, szukam 3 wentylatorów do budy, jeden wtłaczający pracujący w pionie na przodzie obudowy - tu wybrałem slip stream'a 140mm tylko jaką prędkość wziąć 1200 czy 1700?

 

teraz dwa wentylatory potrzeba mi na górę obudowy(elite 430) które będą w poziomie pracować:

 

Enermax UCTB12 TB Silence czy Enermax Magma ???

 

UCTB12 mają ustalone 900 obr/min, z kolei magms 1500 obr/min, które wybrać? może jakieś inne wydajne do pracy w poziomie ??? pozdr

Link to post
Share on other sites

Interesuje mnie cooler z dobrymi osiagami i wyglądem. A ten?

http://www.kompux.pl/akasa-akccx4002hp- ... p-649.html

Link to post
Share on other sites

Po co Ci wygląd :rotfl: ? Te chłodzenia co podałem to są jedne s lepszych w swojej cenie , poczytaj testy a potem mów że coś jest nie dobre czy za słabe itp .

To proponuje :

Akasa Freedom tower (AK-CC017V2)

Xigmatek Balder (SD1283)

Arctic Cooling Freezer 13 Pro

Akasa X4 (AK-968)

Link to post
Share on other sites

Tak szczerze powiedziawszy to raczej tutaj uniwersalnym coolerem CPU jest SilentiumPC Fortis. A co do dobrych 120 mm wentylatorów, to bardzo dobre są Noiseblockery PL1 i PL2, be quiet! Silent Wings 120 (byle nie seria Pure), Sigma EVO oraz Enermax TB Silence ;) Zresztą zapoznaj się z tym testem, żeby sobie to zobrazować :P

Link to post
Share on other sites

Szczerze? Jedyną zaletą wentylatorów Enermax jest to, że są ciche ;) Nie są żadnymi demonami wydajności (oczywiście poza Magma 120 i Cluster) i realnie muszą pracować na minimum 75%, żeby generować jakiś sensowny przepływ powietrza (sprawdzałem na Thermalright Shaman - przy 50% obrotów to praktycznie najsłabsze wentylatory). Poza tym jak komuś zależy wyłącznie na ciszy, to zapewne trafił na aukcję, gdzie ma świetne XThermale w świetnej cenie :P

Link to post
Share on other sites

Podepnę się pod temat.

Potrzebuję wentyl na przód 120mm świecący na czerwono. Do podpięcia pod regulator obr.

Będziesz regulować wentylatory do minimum czy tak do 50% i koniec? Bo jak będziesz chciał zejść poniżej 5V, to pamiętaj, że świecące Enermaxy nie zawsze wystartują przy 5V. W przypadku modeli 140 mm to wręcz standard a przy 120 mm i 80 mm czasem diody mogą się włączać dopiero przy 7V (ostatnio sprawdzałem tak tą nową serię wentylatorów).
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...